Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ha láttam egy választ, ami...

Ha láttam egy választ, ami 0%-ban volt hasznos, én pedig rányomtam a zöld kézre, hogy-hogy 0%-ban maradt hasznos?

Figyelt kérdés

Láttam jó pár, a pontozással kapcsolatos kérdést és ettől felbátorodva most én is kérdezek.


Aminap láttam egy nullára pontozott választ, ami számomra hasznos volt, így rányomtam a zöld kézre. Másnap is érkeztek válaszok és továbbra is nulla százalékban volt hasznos a válasz, amire zöld kezet adtam, de oda volt írva, hogy "Szerinted ez a válasz hasznos" és mivel már pontoztam, így eltűntek a zöld-piros-kék kezek is a válasz mellől.


Ez hogy lehetséges? Azt hittem, ha x emberből legalább egy rányom a zöld kézre, az felviszi a százalékát a válasz hasznosságának.


Azért gondolkoztam el, mert nekem is volt olyan 0%-os válaszom nemrég, ahol a kérdésre adtam meg a kért információt némi kutatással és a fentebb feltüntetett esetig azt hittem, ez akkor van, ha legalább 3 ember pontozott és mindenki a piros kézre nyomott.


Mi alapján jöhet az létre, hogy akkor is nulla százalékban legyen feltüntetve a válasz hasznossága, ha a zöld kézre is nyomtak?



2018. dec. 16. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
ha hunen tugyam nem vagok en poukember
2018. dec. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Mert még nem dolgozta föl a rendszer; vagy pedig olyan kicsi százalékot nyom a lattban, mert annyian rámentek már a 'nem hasznos'-ra, hogy a szavazatod, a zöld gombnyomásod még az 1%-ot sem éri el. Ha olyan sokan nyomkodtak rá.
2018. dec. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod, hogy az értékelésed után is érkezett válasz a kérdésre. Ha egy is érkezett, az megjelenésekor azonnal frissíti az összes előtte megjelent válasz értékelését; ha több oldalnyi is van, akkor is mindet, azaz minden oldalon.

Azt gyakorlatban kizártnak tartom, hogy (válasz-értékelési százalékuktól függően) 150-200 felhasználó nyomott egységesen piros kezet az adott válaszra. Ugyanis, ha az értékelésed legalább 0,5%-ra emeli a súlyozott átlagot (súlytényező minden értékelésnél az értékelő válasz-értékelési százaléka), akkor az egészre történő kerekítés miatt legalább annak kéne látszania, hogy „A válasz 1%-ban hasznosnak tűnik.”

Inkább az lehet, hogy az értékelésed nem számítódik be. Mennyi a válasz-értékelési százalékod, illetve, összesen hány pontod van? (Nem a 30 napos toplistán, hanem teljes időtartamú GYK-s tevékenységed alapján.) Itt mindkettőt meg tudod nézni; a lista fölött van, hogy „Neked jelenleg … pontod van”, illetve „…%-ban hasznos értékeléseket adsz a válaszokra”. https://www.gyakorikerdesek.hu/regi-toplista

2018. dec. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Látod pokember így kell 0%-os hasznosságú választ írni, azért nyomtam rá egy zöldet. Megnézzük mi lesz. :)
2018. dec. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Na föl is ment 22%-ra.
2018. dec. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!