Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Nem tudok választ írni?

Nem tudok választ írni?

Figyelt kérdés
2019. jan. 3. 17:07
 1/5 A kérdező kommentje:

Szóval az előző kérdésem : https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas..


A kérdések között ott van mintha ott lenne idő szerint jól:

[link]


Hiába írok választ nem jelenik meg ott többedjére sem.

2019. jan. 3. 17:11
 2/5 A kérdező kommentje:

Válaszom rá:

"A. rootként futtatod a progidat (ulimit = unlimited)."


Egyszer se futtattam rootként.


"B. nem loginolsz újra az ulimit rekonfigja után."


Nem rekonfigolom, hanem ha nem derült volna ki az előzőből, hogy az ulimitet beparaméterezve korlázotom és igen is csinál valamit csak nem azt amit kéne. Vagy irreálisan korlátozza vagy hagyja felélni az összes memóriát beparaméterezéstől függően, csak szerencse ha pont jól csinálta,de nem találtam egy biztos beparaméterezést, hogy biztosan ne engedje elérni az elkerülhetetlenségi szakaszt ami után elkerülhetetlen hogy befagyjon tőle az egész rendszer.

Vagyis lefordítom akkor közérthetőbbre hogy mit csinált az ulimit. A baj az hogy nem kezelte le hogy melyik része a memóriának amit ő saját maga foglalja a rendszertől és más processek elől és mennyi az osztott memória, ami miatt nem növekszik a tényleges memóriahasználat. Az ulimit korltázása nem különbözteti meg a kettőt, pedig nagyon nem mindegy. Vagyis ha 1 gigára korlátozom akkor egyből "kihal" mert elérte a limitet, ha 2 gigára akkor megy, de könnyedén "kihalhat" akkor is hogy elérte a 2 gigát, amikor monitorozón meg látszik hogy egy hajszálnyit se ugrott a rendszerbe a memóriahasználat a processem indítása előtthöz képest. Eddig én magam voltam a legbiztosabb módja hogy ne forduljon elő ilyen úgy, hogy amikor a nagy lefagyások voltak akkor nem figyeltem illetve nem indítottam erre jól felkészülve, azóta ha látom a használati diagrammon, hogy baj lesz akkor a már előre bekészített módon csak küldök egy kill szignált időbe.


"Az biztos, hogy a progid szervezése eleve rossz. Ez az, ami garantált. A többit csak feltételezem."


Igen, de nem ez a lényeg most, nem is ez a kérdés. Máskor is jól jönne process memória korlátozása.


Más vizek : A java virtuális gép gyönyörűen beparaméterezhető, hogy mennyi memóriát használhat, be is tartja az elvárt módon.

2019. jan. 3. 17:12
 3/5 A kérdező kommentje:
Fáziskéséssel megjelent a válasz ott is, igaz 1 órát is meghaladta a késés.
2019. jan. 3. 18:32
 4/5 anonim ***** válasza:
2019. jan. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jaa.
2019. jan. 3. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!