Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Végre elmúltam 18 éves. Van...

Végre elmúltam 18 éves. Van pár kérdésem. Megfelelnétek?

Figyelt kérdés

Kérem az adminokat hogy ne váltsák át más kategóriába a kérdésem, mivel ide szántam és szerintem itt a helyén való.


Na az lenne a kérdésem, hogy miért törlitek a 18 éves alattiak kérdését. Megértem azt, hogy a topic alapjáraton 18 éveseknek fent tartott topic, de hol kérdeze meg máshol ezen az oldalon a kérdését ha máshol nem teheti, mert például ide tartozna. Az ember tudtomal jogilag 14éves kora után szexelhet, így helyén való lenne ezeket a kérdéseket megválaszolni és nem töröltetni. Mai világban egyre többen szeretkeznek 18 éves kor alatt, és a szülő-gyerek viszony annyira megromlik az emberek között, ami persze nem mindig a gyerek számlájára írható, akkor hol máshol tehetné fel kérdését mit sem itt?

Na ez volt a kérdésem. Akinek nem inge ne vegye magára.


2019. febr. 2. 20:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Régen volt hasonló kérdés, ott a kommentekben odaírták, hogy általános szabályzat szerint az olyan honlapokat, mint a GYIK csak 16 éven felüli látogathatja és annak 18 karikás rovatát csak az használhatja, aki elmúlt 18.


Máskülönben a honlap üzemeltetőjét büntetik hatalmas pénzbírsággal.


Hivatalosan emailcíme se lehet így egy gyereknek.


Van olyan honlap is, ahol, ha regisztrációnál beírod pl, hogy 14 éves vagy, azonnal letilt a rendszer... arról a gépről nem enged regisztrálni más fiókot. Ha másik gépen azt az emailcímet használnád akkor azt is letiltja... és minden fiókot letilt, ami tartozik valaki máshoz...Egészen addig, amíg be nem töltöd a 16-ot.


Nekem mondjuk nem oszt, nem szoroz, lassan betöltön a 29. életévemet.

2019. febr. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a 11-es is írta, TÖRVÉNYILEG tilos 16 év alatt regisztrálni az összes internetes oldalra! Az oldal szabályzatában minden le van írva. Ezen felül, ha provokáló, kamu, trágár...kérdést írsz ki, törlésre kerül.
2019. febr. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Na, először is:

igen zavaros a kérdésed.

Alapból NEM törlik a fiatalkorúak kérdéseit. Legalábbis idáig nem törölték.


1: Nemrég hozott az EU egy olyan szabályt, hogy 16 év alatt csak szülői felügyelettel lehet regisztrálni bárhova, különben keményen büntetnek.

Mivel az oldalak ezzel nem fognak foglalkozni (dolgozni kéne vele), EZÉRT nem engedik a 16 év alatti regisztrációt.

Tehát nem tilos, csak senki sem hajlandó dolgozni vele!

Aki még nincs 16 éves, az tájékozódjon más forrásból, ne az internetes fórumokon.

VAGY csaljon.

Ugyan az EU nem ezt akarta elérni, de ez lett belőle.


2: A SZEXUÁLIS tartalmú oldalakon 18 év a korhatár.

-> Ezt köszönd a buta, prűd amerikaiaknak.

Igen, 14 évesen már szabad szexelni. Amerikában is sokan esnek teherbe 14 éves koruk előtt.

De a szexről, vagy pl. a fogamzásgátlásról nem tájékozódhatsz fórumokon, mert az tilos.

Azért, mert ha nem tájékozódhatsz valamiről, akkor az a probléma biztos nem is létezik, vagy pedig nem érint téged.

Lásd: második mondat. ->

2019. febr. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 TappancsMancs ***** válasza:
Az emberek nem mentesek a tájékozatlanságtól, ami igaz ezen oldal üzemeltetőire is, mert miért is ne lenne igaz. Szóval szerintem nem voltak tisztában a magyar beleegyezési korhatár jogi ismeretével és egy szokásos 18 évben határozták meg az említett téma korhatárát is. Szerintem ennyi és tényleg módosítani kellene, mert kor szerinti jogtalan diszkrimináció.
2019. febr. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem így van.

Az oldal üzemeltetői nem akarnak problémát maguknak.

Ha a szex kategóriákban 18 év alatt lenne a korhatár, akkor mindenféle (jogos vagy nem jogos) támadás érhetné őket.

Tehát NEM fognak azzal foglalkozni, hogy mennyi lenne az értelmes korhatár, hanem beállítják 18 évre, azt' csókolom!

2019. febr. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 TappancsMancs ***** válasza:

Elkapkodtam a választ, bocsi. A jogalkotásban résztvevőkre vonatkozik, mivel nem fontolták meg gyakorlatiasan és nem igazították a beleegyezési korhatárhoz, ami értelemszerűen adja magát és több szempontból is.


Meg a Ptk. is tartalmaz diszpozitív szabályozást (Ptk.6:58.§/2) amikor a szerződő felek eltérhetnek a jogban szabályozott formától, ha a jog nem tiltja az eltérést, vagyis kialakíthatóak egyéni szerződések is.


Itt lehetne még egy olyan kitételt is tenni, hogy megkülönböztetni a szexuális tartalmat alapvetően és a szexuális felvilágosító tartalmat.


Még egyszer bocsi gyk!

2019. febr. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Énis megszavaznák ide egy szexualis felvilagosito tartalmat ide.
2019. febr. 3. 19:35
 18/18 anonim ***** válasza:

Igen, és épp erre mondtam, hogy a jogalkotók jól a homokba dugták a fejüket, és szerintük a kis 14, 15, 16 vagy 17 éves angyalkákat még nem érdekli, nem érdekelheti az olyan mocskos dolog, mint a szex.

Ezért aztán jobb, ha nem is tudnak róla, hogy létezik.

2019. febr. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!