Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Milyen indokokkal törölnek...

Milyen indokokkal törölnek kérdést a gyakorin?

Figyelt kérdés
Azon kívül hogy nem felelt meg a kérdéskiírás alapfeltételeinek?
2019. febr. 25. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Alapvetően mindent arra hivatkozva törölnek, hogy szabálysértő, hiszen ez az alapelv ami alapján te köteles vagy betartani a pontjait, és ők kötelesek betartatni azt.

Ez további magyarázkodást, nem igényel, hiszen ha törlik a kérdésed az nyilván azért történt mert nem felelt meg az alapelveknek, és te egyeztetheted a szabályzattal, ha azelőtt írsz ki kérdést mielőtt tisztában lennél vele.

Eleve nem köteles a moderátor megindokolni a törlést, hiszen te úgy regisztráltál be hogy elfogadod és betartod a szabályzatot, különben törölni fogják a kifogásolható tartalmat. A te felelősséged előre megnézni hogy mi a szabály, nem nekik kell napi 500 jelentésre minden egy törlést egyesével megindokolni.


A "nem felelt meg a kérdéskiírás alapfeltételeinek" indok az összes törlés indokát lefedi, így nincs is értelme külön tételesen leírni hogy miért törölték.

Vannak olyanok akik egyszerre 4-5 szabálypontot is meg tudnak sérteni egy kérdéssel, be is szarna a moderátor ha neki esszét kellene írni mindig arról hogy most mi a baj a kérdéssel.

2019. febr. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Konkrét téma: ezer olyan kérdés van, ami a YOUTUBE-ról való videó és hang letöltéseket taglalja.

Én is kitettem egy ilyen témájút és olyan durván legyalulták arra hivatkozva, hogy szerzői jogokat sért a letöltés, ezért nem maradhat kint.

Holott több tíz vígan kinn van és éli világát.

Beszéltem egy szerzői jogi és adatvédelmi, valamint netikett témában járatos jogásszal és elmondta, hogy jelen honlap működtetői csak annyi szabályt szegnek a következetlenségükkel, amennyi csak létezik, elég durva jogkövetkezményeket lehetne kieszközölni. Más kérdés, hogy én nem akarom szétzilálni ezt az amúgy egész jó kis szájtot, de tény hogy nagyon sok modi törvénysértő módon lépi túl a hatáskörét.

2019. febr. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább értelmezd a hierarchiát. Neked az oldal szabályait is be kell tartanod a jogszabályokon felül. Megengedheti a törvény hogy letölts Youtube-ról, ettől függetlenül az oldal kikötheti hogy bármilyen szerzői jogvédett tartalom letöltése esetén fenntartja magának a jogot, hogy az a kérdést vagy választ eltávolítsa.

Akkor viszont mehetsz akár a Polgárjenőhöz is panaszkodni, nem lesz eredménye, mivel te szegted meg azt a szabályt amit az oldal használatával elfogadtál. A szabályok nem ismerete vagy ignorálása nem mentesít a betartatásuk alól.

2019. febr. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És mi van azzal, hogy közben pl rengeteg olyan kérdés mégis kinn van, ami ugyanígy aggályos lehetne az oldal szabályai alapján?
2019. febr. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak azt tudják törölni amit jelentenek, mivel nincs cenzúra az oldalon és egyesével sem néznek át minden kérdést és választ. Ha olyan tartalmat találsz ami szabálysértő, jelentetted, és még sem törölték, akkor fordulhatsz panasszal az üzemeltető felé. Aztán vagy történik valami, vagy nem. De az biztos, hogy ha nem tetted meg a megfelelő lépéseket, akkor addig nincs mit és kin számonkérni.
2019. febr. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!