Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mi a véleményetek azokról a...

Mi a véleményetek azokról a felhasználókról, akik ha egy kérdésben ismerősüket vélik felfedezni, leleplező beszólást tesznek (pl. "Te vagy az, Jóska? ")?

Figyelt kérdés
Többször is láttam már. Például valaki a munkaügyi kategóriában panaszkodik arra, hogy a kollégái szívatják, vagy a szex kategóriában ír le valami bizarr dolgot, és erre jön egy ilyen komment. Nem szánalmas az ilyen? Szerencsére az esetek többségében törlik, de ez elég szerencsétlen az illető által gondolt személyre nézve, még ha nem is ő tette fel a kérdést. El tudom képzelni, ahogy valaki olvas egy kérdést a GYK-n, majd egy ismerősét vagy kollégáját avval piszkálja mások előtt, hogy tuti ő tette fel. Ez már tényleg a legalja.
2019. júl. 1. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok a olyan kérdésekkel, ami egy kapcsolatról sól, hogy, ha a szóbanforgó személy nem külföldi, aki esélytelen, hogy ezt olvassa, akkor a kérdés vagy nem egy aktuális eseményt ír le vagy kamu.


Nem hinném, hogy valakinek lenne elég mersze, ahhoz, hogy a főnöke mond neki valamit és ezt kiírja. (Pl késett 2 percet, amiért a főnöke leteremtette, majd írásbeli figyelmeztetést kapott és ideírja) Akár egy olyan, aki kívülről látta az esetet vagy maga a főnök is visszaolvashatja és elővehetik őt, hogy miért írkál ki a gyakorira. Nem rúgják ki, de megronthatja a főnök szemében a másik felet.


De ez mindenütt ugyanúgy van.


Jó, ha a családnál látom, hogy valaki ír rólam, akkor, egy cslád vagyunk alapon megbeszélem velük. Én is írtam már róluk, nem egyszer.


De, ha én mondok valakinek valamit és utána visszaolvasom a GYOK-n kérdésnek álcázott panaszkodásban, bizony rá fogok krédezni, hogy ezt miért nem VELEM beszélte meg.


Szóval, ha erről szól az eset, akkor egyetértek a "Te vagy az Jóska?" kommentekkel; bár én mondjuk anonim tenném.


***


Ha valaki igazából nem von bele mást a kérdésében, csak magáról ír, akkor nem releváns, hogy őt személyesen is ismerem e. Felesleges is ilyenkor rákérdezni, hogy ő e a Gipsz Jakab; minek? Nem fogok attól hasznosabb választ adni.


***


Általában egy ember az ismerősei között nem reklámozza, hogy a GYIK felhasználója. 10-ből 9 ember írt már ide valamit, amit nem örülne, ha látnának az ismerősei és az ettől való félelem miatt nem izélgetnék élőben a személyt, akiről szó lehet, mert akkor azt is be kell vallaniuk, hogy igazából ők is aktívkodnaka honlapon.

2019. júl. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 TappancsMancs ***** válasza:
Ha már egyszer anonim az oldal, akkor nem illik ilyet nyilvánosan kiírni, inkább priviben kellene. Egyébként szerintem semmi sem lenne, ha minden weboldalon, tehát nem csak itt, hanem általánosan mindenki a saját nevével lenne fent.
2019. júl. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1: Nem teljesen értek egyet azokkal, amiket írsz. Az egy mindennapos dolog, hogy egy munkahelyen a főnök fegyelmit ad, késés miatt dorgál és hasonlók. Honnan a fenéből tudhatnák, hogy tényleg ő az, aki a kérdést feltette? Bizonyíték hiányában pedig aligha vehetik elő.

Családi-párkapcsolati konfliktusokban is lehetnek elképesztően hasonló esetek. Tehát mindig ott van az, hogy nem tudhatod biztosan, hogy tényleg ő-e a kérdező.

2019. júl. 1. 16:54
 4/9 A kérdező kommentje:
2: Vagy azt kellene bevezetni, hogy regisztrációkor meg kell adni egy érvényes személyi számot, akik pedig már be vannak regelve, tőlük is utólag. Mindjárt eltűnnének a folyamatosan visszaregelgető trollok.
2019. júl. 1. 16:56
 5/9 A kérdező kommentje:
Első mondat végéről lemaradt, hogy "kérnék".
2019. júl. 1. 17:08
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy azt kellene bevezetni, hogy regisztrációkor meg kell adni egy érvényes személyi számot, akik pedig már be vannak regelve, tőlük is utólag. Mindjárt eltűnnének a folyamatosan visszaregelgető trollok."


Meg a felhasználók zöme is.


Az ember nem szívesen ad meg ilyen adatokat a neten, főleg nem egy ilyen kérdezz-felelek honlapon.


illetve; a honlap fő , hogy anonim - kissé ellentmondana, hogy sz. ig. számot kérnek, de a honlap anonim. Az anonimítás nem csak a felhazsnálók között, de a modok és felhasználók között is vam-

2019. júl. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ignoráns trollok.
2019. júl. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1.) Érvényes személyazonosító szám? Mivel ennek is (akárcsak bármely okmánynak, pénzintézeti számlaszámnak, de akár az orvosi vénynek is) jogszabályban megszabott tartalmú, formájú azonosítója van, annyi érvényes személyazonosító számot állítok elő, amennyit csak akarok. Ezt a legkönnyebb, mert nincs betűjel tartalma, és Magyarországon is minden nap születtek, születnek emberek, nem lehet "lyukra futni". (Mostanság, Magyarországon, több mint 200-an egy nap.) Csak egy kitalált születésnap és kitalált nem kell. Az évszázad és a nem meghatározza az első számjegyet. Hozzá kell tenni a kitalált születési dátumot, évszázad nélkül, majd egy tetszőleges háromjegyű számot (az egy napon született azonos neműek megkülönböztetésére szolgál), és ezekhez egy pofonegyszerű algoritmussal kiszámolt ellenőrző szám kell még. Nem mellesleg, mi van a nem magyar állampolgárok azonosításával? (Nem kell megoldást keresned, mivel úgyse lesz az egészből semmi.)

2.) Ráadásul, a hatályos, a személyazonosító jel helyébe lépő azonosítási módokról és az azonosító kódok használatáról szóló 1996. évi XX. törvény 32. §-a felsorolja a személyi azonosító kezelésére jogosultakat. A GYK semmiképp sincs közte.

Most a nagy azonosítási lázban (pénzintézetek, biztosítók, stb.) a személyazonosító igazolvány kétoldalas másolata mellett csak a lakcímet azonosító hatósági igazolvány oldal másolata kell, a lakcímkártya hátoldalának másolata nem. Vagyis, az nem, amin a személyazonosító szám van. Ahol online is végezhető az azonosítás, nem is adnak ablakot a lakcímigazolvány hátoldalának bemásolására, mert az olyan adatot – személyazonosító szám – tartalmaz, amihez semmi közük.

3.) És, teljesen mindegy. Hogy te miről ábrándozol, a megvalósításra való jogosultság nélkül, az mindegy. Én is kitalálhatom, például, hogy mire költsd a pénzed. Mit gondolsz? Ezt gondolhatná rólad a GYK üzemeltetője is, ha egyáltalán tudna arról, hogy mit kéne tennie, ha ő volna te.

2019. júl. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ilyen "te vagy az, xy?" hozzászólások egy része csak poén.

Az viszont valós, hogy az emberek néha ismerőseiket vélik felfedezni, és ehhez akár betegesen ragaszkodni is képesek.

Egyszer privátban írt rám egy lány, meg volt róla győződve, hogy a pasija vagyok és róla szólt a kérdésem. Pedig nő vagyok, ami kiderült a kérdésből is, de szerinte csak eltorzítottam a szitut, hogy ne legyen felismerhető. Annyira bepörgött szerencsétlen, hogy kénytelen voltam letiltani.

2019. júl. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!