Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Egy "húszcentis" vonalzó hány...

Egy "húszcentis" vonalzó hány cm hosszú?

Figyelt kérdés
Próbáltam kérdezni apától, de nem adott rá értelmes választ, csak viccelődött, meg nemtom miért azt mondta hogy hülye vagyok (szerintem ő se tudta). A gugli se ad ki semmit, légyszi segítsetek!
2019. aug. 31. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom, amit elárulod nekem, mi a 112-es segélyhívó telefonszáma.
2019. aug. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 dellfil ***** válasza:
100%

Csak az egyenes vonalzókról lesz szó, mert feltételezem, hogy a kérdező ilyenről kérdez.

A vonalzókon (általában!) a mérőskála nem ér végig. És nem is az elejétől skálázott. Van öt-öt milliméter az elején-végén hagyva beosztás nélkül. Ez a leggyakoribb.

A "húszcentis" 21 centiméter teljes hosszában. Így a "harminccentis" 31 cm, a negyvencentis 41 cm. (Ez utóbbi itt van a kezemben, megmértem, és tényleg... 41 cm. :)


dellfil

2019. aug. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mint a farkam
2019. aug. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
200mm.
2019. szept. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!