Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Valóban előnyös lesz ez az...

EagleHUN kérdése:

Valóban előnyös lesz ez az időjárás manipuláló rendszer hosszú távon is vagy azoknak is igaza lehet akik a "be nem avatkozás" mellett teszik le a garast?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



2018. jan. 4. 01:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%

El is olvastad ezeket a cikkeket?

Meg is értetted?

2018. jan. 4. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Igen elolvastam és meg is értettem.

És mondjuk én nem bánom meg nem félek tőle. :)


De most mások (esetleg tudományosan is megalapozott) véleményére vagyok kíváncsi.

2018. jan. 4. 02:01
 3/20 anonim ***** válasza:

Ennél jobb véleményt, mint ami ott le van írva, nemigen kapsz itt.

A probléma hasonló, mint annak idején az, hogy féljünk-e a gőzmozdonytól, hiszen lehet, hogy a 25 mérföldnél nagyobb sebesség halált okoz.

2018. jan. 4. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 2*Sü ***** válasza:
100%
A beavatkozás mellett eléggé konkrét érvek szólnak. Ellene viszont a „be nem avatkozás” általános eszméjén kívül semmiféle konkrét érv nem szól, vagy én legalábbis nem hallottam ilyenről.
2018. jan. 4. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

"Ennél jobb véleményt, mint ami ott le van írva, nemigen kapsz itt. "


És ezek minden esetben megdönthetetlen tényeken alapuló tudós újságírók által írt cikkek?

Hasonló oldalak ezek mint a science?

Ja mondjuk az igaz itt sem. :D


"Ellene viszont a „be nem avatkozás” általános eszméjén kívül semmiféle konkrét érv nem szól, vagy én legalábbis nem hallottam ilyenről."


Amit meg ha nevén nevezünk hívhatjuk úgy is hogy etika!

Etikus-e ezt megtenni?

Mert bár a cikk pl cáfolni igyekszik hogy ez máshol esetleg víz-(eső)hiányt is okozhatna, (na ezt a részét nem ettem meg) mert szerintem meg akár tényleg okozhat is.


//Továbbra sem vagyok ellene, mivel már régóta működtetik, és bizonyított rendszer, viszont bizonyos részleteiben vannak azért kétségeim.//

2018. jan. 4. 02:36
 6/20 anonim ***** válasza:

"ez máshol esetleg víz-(eső)hiányt is okozhatna"

Akkor, ha kifacsarod az egész felhőt.

De ha az amúgy is leeső jégesőt alakítod át közönséges esővé, akkor nem.

2018. jan. 4. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Eszembe jutott egy érdekes példa az üzemeltetés kérdésére.

Talán érthető lesz belőle mik az aggályaim.


Tegyük fel hogy egy nagybirtokost az épp regnáló hatalom valamiért nem szívlel. Pl nem akarja eladni a földjét, vagy csak egyszerűen az ellenzéket támogatja.

Tudják merre vannak a birtokai, mit termeszt stb.

Leszólnak az állami jégkármegelőző rendszernek hogy azon a környéken ne kapcsolják be a berendezéseket az adott termésnek "megfelelő" időszakban.

Nahát, nem elviszi a termését a jég...

Természetesen hivatalosan be voltak kapcsolva a berendezések, de hát a technológiának "vannak korlátai", "nem tud minden jégesőt kivédeni".


A lényeg hogy ha van egy ilyen működő rendszer akkor a akár a működtetésével is vissza lehet élni, más kárára.

Az emberiség "javát" ismerve, (meg főleg a hazai viszonylatokat) ennek reális esélye van. Na meg hogy előbb utóbb minden bekövetkezik ami lehetséges csak kellően hosszú időszakot kell vizsgálni.


Bocs nem akartam a politika felé elvinni a kérdést, csak ilyen példa ugrott be.

Itt most tudományos etikáról van szó.

2018. jan. 4. 03:24
 8/20 A kérdező kommentje:
Természetesen mentek a zöldkezek az eddigi válaszolóknak is.
2018. jan. 4. 03:25
 9/20 anonim ***** válasza:

Mindennel vissza lehet élni - csak mondjuk ilyenkor elég feltűnő lenne, és nem is lehet ennyire pontosan célozni.

De ilyen alapon pl. tüzet se rakjunk sehol, hiszen az ellenzék majd nem kap fát, aztán megfagy.

Szóval, amit mondtál, az így hosszú távon nem mehet.

Nyilván, ha ez már köznapi dolog lesz, akkor lesznek megfelelő műszerek a közember számára is, amelyek kimutatják a jégeső veszélyét órákkal előre, és a napnál is világosabb lesz, ha a hatóság nem lép ellene.

Arra is lesz műszer, hogy a hatóság beavatkozását mutassa a közembernek.

A szakembereknek már most is megvannak ezek a műszerek.

2018. jan. 4. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%
Hát nem tudom. Alapból én egy fejlődés párti vagyok, azt mondom, részben arra való a technológia, hogy leigázzuk a természetet. DE! Az időjárás egy elég bonyolult rendszer, aminek egyes összetevői, eseményei erősen hatnak egymásra (elég csak az elmúlt évek hazai időjárását nézni), kvázi egy globális zárt rendszer. Mi garantálja azt, hogy ha valahova intézünk pl csapadékot, mert éppen kell, az máshol nem okoz extrém szárazságot, vagy éppen extrém lehülést, amit esetleg nem bírunk kezelni? Jó, valahol minden technikai vívmány elindult, de szerintem se technológiailag, se társadalmilag nem áll készen az emberiség az időjárás önkényes manipulálására.
2018. jan. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!