Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » A tűzoltászati egyetemen...

A tűzoltászati egyetemen milyen tantárgyak vannak?

Figyelt kérdés

2019. dec. 19. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Földrajz ezerrel
2019. dec. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Csicsky ***** válasza:
95%

A tűzoltászati egyetem neve hivatalosan: Nemzeti Közszolgálati Egyetem Kataszrófavédelemi Intézet:

[link]

Idézek a weboldalról:

A Tűzvédelmi és mentésirányítási szakirányon oktatott szakmai ismeretek:

Tűzmegelőzési ismeretek

Tűzvizsgálattan

Tűzoltási, műszaki mentési és katasztrófa-elhárítási ismeretek

Tűzoltó technikai ismeretek

Katasztrófa- és polgári védelmi ismeretek

Iparbiztonsági szakismeretek

Tűzvédelem finanszírozási rendszere

2019. dec. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ melyik szakra mész. Műveleti, iparbiztonság, vagy tűzoltás mentésirányítás. A harmadikra csak tűzoltók jelentkezhetnek, van egy sanda gyanúm hogy te nem avagy az. :D

Az első 1,5 évben teljes egységes mind 3 szaknak az órarendje. Különféle jogok vakulásig, hadelmélet, informatika, politológia veszélyes üzemek biztonságszervezése stb, stb... (Hogy ezek nagy részének mennyi haszna van azt inkább hagyjuk...) A 3. félév után már bejönnek a szakos tantárgyak, de még mindig vannak olyanok amiket minden szaknak fel kell vennie.

Műveletin inkább polgári védelmi meg hatósági irány van. Például megelőzéssel, szervezéssel, polgári védelmi ismeretekkel. Az iparbiztonságon pedig adja magát a szakos tárgyak a veszélyes üzemekkel meg anyagokkal kapcsolatosak.

2019. dec. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tényleg nem. :D Csak láttam az atv-n, hogy milyen keveset keresnek, és elgondolkoztam, hogy mit és mennyit kellhet nekik tanulniuk. Persze nem csak az ő fizetésük $zar a közszolgálatiak között.

Sajnálom őket, hasznos és nélkülözhetetlen tagjai a társadalomnak.

2019. dec. 20. 11:01
 5/5 anonim ***** válasza:
93%

Nem attól lesz valaki tűzoltó, hogy egyetemet végez, ez egy tévhit. Ha elvégzed az egyetemet akkor neked közöd nincs a tűzoltósághoz. Aki egyetemet végez nappalin mint tisztjelölt az suli végeztével be fog ülni egy irodába és hatósági tevékenységet fog végezni. Például cégekhez fog kijárni ellenőrizni, vagy autópályára kamionokat ellenőrizni. Az irodai pozíciókba pedig nem olyan rossz a fizetés. Itt azok keresnek sz.rul akik tűzhöz, balesethez vonulnak. Ahhoz pedig nem diploma hanem érettségi kell + egy fél éves kiképzés.


3-as voltam.

2019. dec. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!