Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Igaza volt Mátyás királynak a...

Igaza volt Mátyás királynak a bélgázzal kapcsolatban az ismert mondókában? Ha igen, mi az oka?

Figyelt kérdés

Ha esetleg valaki nem tudná, miről beszélek :)

"Mátyás király mondta vala:

Hangos fingnak nincsen szaga,

De amelyik sunyi, lapos,

Annak szaga irtózatos."


2020. jan. 3. 10:25
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Azt Bölcs Salamon mondta, te buta!
2020. jan. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebben az is közrejátszik, hogy egy hangos elől el tudsz menekülni, vagy legalább fel tudsz készülni rá.

Míg egy hangtalan teljesen váratlanul ér, és még szagolgatod is az elején jobban, hogy mi ez, honnan jön.

2020. jan. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A hangos is büdös, saját és egyéb empirikus tapasztalataim vannak róla. Készülök megírni a Fing művészete című memoáromat, egyben szagkönyvet, ebben egy külön fejezet ezzel foglalkozik.

Például egyél tjfölös bablevest, várj egy órát, addig kelezd meg, mondjuk aláfűtött ülésre ülve.

Utána egyél pirított darált húst kínai fűszerezéssel, rengeteg gyömbérrel. Menj olyan helyre, ahol műanyag ülőkéjű székek vannak és próbáld ki. Zárt térben. Vigyél magaddal oxigénpalackot is. Nem meggyújtani! Lélegezni.

Sok sikert a próbához, cáfolja Bölcs Mátyás királyunk ezen állítását, de lehet hogy lesz olyabn versszak emi ezt igazolja.

Például

A bölcs Már-ki mondta vala

hangos fingnak biz a szaga

ugyanolyan sunyi lapos

mint a hangja irtózatos

Eredetiből átköltötte: Már-ki


Már-ki

2020. jan. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mátyás, a bélgázságos
2020. jan. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nyomtam egy ződet #4, ez jó!

Tőled lopva az ötletet, Mátyás béligázta le Morvaországot és Lausitzot. Akkor vala a mondás ha kifingunk, nincs többé bélgáz!


Már-ki

2020. jan. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az Alföldön a Dégáz nem a Bé(l)gázból nőtte ki magát ekkora gázzá.


Már-ki

2020. jan. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Helyesbítés:

Az Alföldön a Dégáz nem a Bé(l)gázból nőtte ki magát ekkora gázzá???


Már-ki

2020. jan. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Laylah ***** válasza:
Nem volt igaza. Én legtöbbször hangtalanul szellentek, és nincs szaga. Az egyetlen kivétel, ha tejtartalmú ételt/italt ettem/ittam, mivel laktózérzékeny vagyok. Na akkor meneküljön, ki merre lát!
2020. jan. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!