Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Lehetséges, hogy én vagyok az...

Lehetséges, hogy én vagyok az Isten?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy tévedés az, hogy tőlem különálló személy az Isten.


Hanem az igazság az, hogy Isten én magam vagyok.


Ha pedig én vagyok az Isten, akkor imádkozni fölösleges, akkor saját magamhoz imádkozom, aminek nincsen semmi értelme.


Mert mi értelme, ha magamhoz imádkozom, ha én vagyok az Isten.


2020. márc. 10. 23:14
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Egyébként, mivel Isten vagyok, fölösleges imádkoznom magamhoz, és magamhoz könyörögni.
2020. márc. 10. 23:18
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Csapvízből is megárt a sok!
2020. márc. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 szp72 válasza:
100%
Ha te vagy az Isten, akkor valóban felesleges magadhoz imádkozni. Viszont ha történetesen csak egy hülye vagy, akkor bizony rád férne.
2020. márc. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Igen, erre már én is gondoltam. Hogy én magam csak egy része vagyok egy egész léleknek, amelynek mindenki része, sőt, minden élettelen is része, és ez a minden létező, ez Isten.


És akkor tényleg "önmagamhoz" imádkozom, bár mivel megélem az elkülönülést, így tulajdonképpen ugyanolyan érvényes az a nézet, hogy a "mindenséghez" imádkozom.

2020. márc. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Argloss ***** válasza:

Istent az emberi elme teremti meg, éppen ezért más és más mindenki számára.

Te vagy önmagad istene, tehát ha imára és könyörgésre nem is, de önmagad megértésére szükséged van. Az, hogy ezt hogyan éred el az már rajtad múlik.

2020. márc. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Sátán meg a B12 vitamin...
2020. márc. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Maria del ore válasza:
55%

Akkor bizony nagy bajban lennénk.

Ugyan is TE halandó vagy, Isten pedig halhatatlan.

Igy az életünk nem magunktól van, hanem Isten éltető ereje által.

Egyébként pedig az Ima nem az aminek Te gondolod.

Maga Jézus is az egyik legfontosabbanka tartotta, hogy imádkozzon, vagy is beszélgessen az apukájával, kikérje a Tanácsát, és kérje a Támogatását. Valamint köszönetet mondott mindenért.

2020. márc. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Aha, már értem. Ezért ilyen rohadt és kilátástalan az életem. Csak hozzád imátkoztam, nem Istenhez.
2020. márc. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Van benne ráció... De szerintem ezzel a "magam felé való imádkozás" kérdésével kapcsolatban nem lehet rossz dolog, mert egyfajta motivációt adhatsz magadnak ezáltal, hogy azt, amit el szeretnél érni, tedd is meg, tegyél érte, stb.
2020. márc. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha te vagy Isten akkor te mindenható vagy. Szóval kérek egy házat New York-ban meg jobb telót meg Xbox-ot és még kérek egy stb....
2020. márc. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!