Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 1Kir.22,20 - 1Kir.22,22. Ki...

Enkidu kérdése:

1Kir.22,20 - 1Kir.22,22. Ki hogyan értelmezi? Isten hazudhat? Hazugságra adhat parancsot, hogy valaki meghaljon?

Figyelt kérdés
2020. márc. 10. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Hát simán, már ha neked Jahve Isten.

Itt az Úr éppen csalásra buzdít.


Nem Isten Jahve.


A bibliában semmi isteni nincs, zsidó kabbalisztikus mágia az egész.


A sötétségbe vezet az utad, ha a bibliát választod.

2020. márc. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Maria del ore ***** válasza:
0%

Isten nem hazudik, mint hoy nem Ő öközza az emberek nehézségeit sem. Mindössze megengedi, hogy az emberek elhigyjenek hazugságokat.

Ez történt ebben az esetben is.

Aháb király kapott figyelmeztetést Isten prófétájától, a Történet beszámol Róla, hogy ne higyjen a Hamis prófétáknak, miszerint győzelmet fognak aratni. De a Király jobban hit a hazugságnak, mert azt fogatta el, amit hallani akar.

Ugyan igy sokan a mi Idönkben is annak hisznek, akik azt mondják, amit hallani akarnak. Akik a valóságot mondják, azt nem, mert nem támogatja az elképzelésüket. S bár figyelmeztetve vannak, hogy sok hamis Próféta van, de ne figyeljenek ezekre.

Az emberek ennek ellénere nem figyelnek a valóságra.

Jézussal ugyan ez történt. Nem azt mondta amit az emberek hallani akartak. Igy a Többség elvetette az igazságot.

2020. márc. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Maria del ore: nem a kérdésre válaszolt. Kérem szorítkozzon erre a részre: 1Kir.22,20 - 1Kir.22,22.

Itt Isten a szellemi lényeket hazugságra bíztatja és végül valaki vállalja a feladatot, hogy hazug lesz. 400 prófétát hitet el így az a szellemi lény, Isten közvetlen parancsára. Ebből a szempontból irreleváns az, hogy utána így teszteli le, hogy kire hallgat, és hogy van egy próféta aki az igazat mondja. Nem ez volt a kérdésem.

2020. márc. 11. 11:42
 4/9 Maria del ore ***** válasza:
0%

A Válasz a következő, 23. vers végén van kedves kérdező:

(1Királyok 22:23) . . .valójában azonban Isten elhatározta, hogy csapással sújt téged.”

2020. márc. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

19-ben a válasz: Míkájehú pedig ezt mondta: Halld meg az Úr igéjét! Láttam az Urat trónján ülve, és az egész mennyei sereg ott állt a jobbján és balján.


Ez az ő látomása volt és ahogy Jézus is példázatok által beszélt hogy megértse a nép, az igazi próféta is használja ezt a módszert Isten által, a könnyebb megértésért.


Akkor lenne igaza mindenkinek, aki szerint Isten hazugságra utasította azt a lelket, ha pontosan ezt írná a Biblia, nem pedig egy prófétálás lenne. Máshol csontokkal jeleníti meg a jövőt például.

2020. márc. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem, akkor nem szabad szó szerint venni? Prófétai látomás, amelyből csak annyi a lényeg, hogy a király meg fog halni? A többi csak körítés? Azért fontos kérdés ez, mert képtelenség, hogy Isten bűnt kövessen el.
2020. márc. 11. 20:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem az jött le a Bibliából, hogy nagyon sok próféta álmodott olyat, aminek jelentése volt, de nem úgy történt, ahogy álmodta. Amúgy meg szerintem igazad van.
2020. márc. 12. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Aháb egy gonosz király volt, aki vétekbe vitte az egész Izraelt, kirtotta az Úr prófétáit, és 400 olyan bálványpapot tartott maga körül, akik mindig azt mondták neki, amit hallani akart. Az egyik legelvetemültebb királya volt Izraelnek.

Isten pedig elhatározta, hogy ha nem hisz az egyetlen megmaradt igaz prófétájának, akkor ez lesz az utolsó gonosztette, hogy ti. rátámad arám királyára, akivel pár évvel korábban szövetséget kötött (ld. 1Kir 20:34). De Isten meg akart kegyelmezni neki, tehát úgy intézte, hogy odahívják az egyetlen elérhető igaz prófétát is, aki elmondta, hogy a háború, amire Aháb készül, végzetes lesz neki. Ezt egy drámai látomás képeivel illusztrálta, hogy ráébressze Ahávbot: a bálványpapok egybehangzó tanácsa hogyan vezethető vissza egyetlen gonosz lélekhez. Az a mondat, amelyben maga Isten mondja a gonosz léleknek, hogy menjen és tévessze meg Ahábot, sokkal inkább a drámai hatás fokozására szolgál, és ezzel próbál egészséges félelmet kelteni Ahábban, aki úgy tűnik, magabiztosan rohan a vesztébe.

Tehát én úgy látom, az egész történet és a drámai képek Aháb észheztérítését szolgálják, sokkal inkább egyfajta színdarabnak minősíthetők, nem pedig olyan igazságnak, amelyből teológiát kell csinálni.

Amiből teológiát lehet csinálni, az a Jakab 1:13-14: "Senki se mondja, aki kísértésbe jut: az Isten kísért engem. Mert Isten nem kísérthető a gonosztól, és ő sem kísért senkit a gonosszal, hanem mindenki a maga kívánságától csalogatva és vonzva esik kísértésbe..."

üdv Stefán

2020. márc. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves Stefán!

Köszönöm a válaszát! Ez így tényleg kerek akkor és értem.

2020. márc. 13. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!