Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Miért van az, hogy ma már az...

Miért van az, hogy ma már az újságírók egy mondatot sem tudnak leírni elütés nélküx?

Figyelt kérdés

2020. dec. 25. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Merr mindenko egyre ütödőttebn.
2020. dec. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
A kérdés jogos, de inkább siralmas, mint vicces. És akkor még a gyalázatosan gyenge helyesírásról nem is beszéltünk.
2020. dec. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
VAlkóban gáz. RÉgen még az írógéppel még nem lehetett visszajavítgani, ma a szövegszerkesztrőval át lehetne írni az elgépelést de annyi se. Sőt még a helyesírásel-lenőrző is aláhúzza d e az se szírúrja ki a szemüket. erősebb szemüvegk kellene nekik!
2021. jan. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Azért, mert megváltozott a világ. Régen egy újságíró egy napilapba max, napi 1 cikket vagy hírösszefoglalót írt vagy hetilapba, kétheti lapba, periodikába dolgozott. Ma az online oldalakon a hírszerkesztők napi 20-22 szemlét tesznek fel, amiben bőven van külföldi forrás is. A nyomtatott lapokban ugyanúgy nincsen helyesírási hiba most sem, ahogyan korábban. A legtöbb online lapnak - még a legnagyobbaknak sem - nem fér bele egy főállású korrektor, olvasószerkesztő, a verseny viszont irgalmatlan. Azok, akik a híreket írják kb. pisilni nem tudnak elmenni munkaidőben. Én 1,5 évig csináltam és azt mondtam, köszönöm szépen, de ez embertelen. A nagyobb cikkekben - amik saját anyagok, nem szemlék - nyilván nem jellemzőek az elütések, mert azokat van idő kidolgozni.


Még valami: van különbség elütés és helyesírási hiba között. Az előptt az egy typo, egy elütés, míg a gója helyesírási hiba. Előbbi a jellemző. Aki nem szereti az ilyesmit, ne az ingyenes híroldalakat nézegesse, hanem fizessen elő, pl. a hvg360-ra. Ott sokkal többet tudnak foglalkozni a cikkekkel, mert ott nem ingyen van a tartalom.


Egy egykori újságíró

2021. jan. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
25%
3, az online újságírók nem szövegszerkesztőbe dolgoznak, hanem a szerkesztőségi felületen írnak és abban nincsen helyesírás-ellenőrző. Ha már kritizálsz, ennyit illene tudni. (4-es voltam)
2021. jan. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem te nélkül-t akartál leírni.
2021. jan. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem is igazc!
2021. jan. 31. 08:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem olyan biztos hogy azok elírások, persze biztos van köztúk zömével az is. Ti sosem játszottatok szójátékokat?
2021. jan. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!