Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Honnan tudhatnám biztosra,...

Honnan tudhatnám biztosra, hogy én vagyok Isten?

Figyelt kérdés

#Isten #mindenható #kápisali
2021. ápr. 18. 11:49
1 2 3
 11/28 Grimfox ***** válasza:
100%
Arról tudnál. Omniscience. Mindentudás. Isten önmagát, és a teremtést tökéletesen ismeri.
2021. ápr. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Az úgy nem lenne fun. Viszont gondolom én csak egy báb vagyok és a felsőbb énem, aki Isten jót szórakozik rajtam. Én vagyok a kedvenc Sims karaktere <3.
2021. ápr. 18. 12:55
 13/28 anonim ***** válasza:
35%
Egy drogos vagy akinek elszállt az agya.
2021. ápr. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Nyilván.
2021. ápr. 18. 13:04
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Onnan, hogy mindenkit szeretsz.
2021. ápr. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
hippi vagy te, nem isten. úgyérzem
2021. ápr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Isten egy hippi.
2021. ápr. 18. 20:05
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha te vagy az Isten és tudtad előre, hogy felfogod tenni ezt a kérdést, akkor nem tehettél mást, fel kellett tenned, pontosan úgy jártál vele, mint a világ teremtésével, mert azt is muszáj volt megtenned, mivel már akkor tudtad, hiszen mindent tudó vagy, hogy teremteni fogsz, amikor még meg sem teremtetted a világot.

Ezzel aztán ott tartunk, hogy valójában neked nincs szabad akaratod, a mindent tudásod rabszolgája vagy és azt kell tenned, amit tudsz, hogy meg fogsz tenni, mert muszáj neked, akár akarod, akár nem, hiszen ha nem tennéd meg, amit előre tudsz, hogy majd megteszed, akkor a mindent tudásod bukna, mert akkor rosszul tudtad, mit fogsz tenni.

Ó Istenem, milyen szánalmas is egy ilyen tehetetlen Isten!

2021. ápr. 19. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Egyébként a mindenttudás nem zárja ki az isteni szabad akaratomat, csak a saját világomban, mert ezt a világot manipulálhatom, viszont az ember nem. De nekik adtam az illúziót, hogy boldogok legyenek.
2021. ápr. 19. 08:24
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Igen, arra van szabad akaratod, amit tudsz, hogy meg fogsz tenni és azt meg is teszed.

Például már akkor tudtad, hogy kiűzöd majd Ádámot és Évát a Mennyországból, amikor még meg sem teremtetted az Édent és tudtad, hogy majd beteszed a fát, ám akkor majd hiába tiltod meg az arról evést, juszt is enni fognak róla, így aztán ha már egyszer megtiltottad, akkor ki kell majd űznöd őket.

Mindennek dacára megteremtetted az Édent és mindent szépen végigcsináltál, amit előre tudtál, betetted a fát, megtiltottad az evést és kiűzted szépen őket, ahogyan a nagy könyvben már meg volt írva, szépen sorban mindent megcsináltál, mert mit is tehettél volna egyebet, ha már egyszer tudtad, hogy meg fogod tenni.

Ezt a kérdést is lehetetlen lett volna nem feltenned, hiszen feltetted, ezt pedig szintén tudnod kellett előre, hogy majd fel fogod tenni.

Mindaz, amit csinálsz, az összes válaszod, reakciód már tudott dolog a számodra, így aztán nem is jelent neked semmi újdonságot, amikor megteszed őket, ahogy az előbb írt szöveg is már régen eldőlt, hogy pont ezt fogod írni, leehetetlen lett volna mást írnod, mert ugye tudnod kellett, hogy majd ezt írod, ha már egyszer mindent tudó vagy.

2021. ápr. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!