Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Az ateisták miért akarnak...

Az ateisták miért akarnak meggyőzni arról, hogy Isten nem létezik?

Figyelt kérdés
Beszélgettem sok ilyen emberrel, akik nem bírták elfogadni a hitemet, és mindenáron meg akartak győzni arról, hogy amiben hiszek az hülyeség. A kérdésem arra irányul, hogy miért fontos valakinek az, hogy valaki más miben hisz. Nem ártok vele senkinek, az én életemben pozitív hatása van a hitemnek, motivációt ad. Miért akarná valaki ezt elvenni?

2021. ápr. 12. 09:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
Mert a hamis hit félreviheti az életed. Vagy egyszerűen csak bosszantja őket, hogy olyasmiben hiszel, ami nem bizonyítható.
2021. ápr. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%
Vannak olyan emberek, akik nem tudják ekfogadni, hogy vakaki másképp gondolkodik. De ez nem az ateizmus sajátja, mindenhol vannak intoleráns emberek (a hívők között is).
2021. ápr. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%

Párom dettó, de ő nem akar rosszat, csak nem érti meg hogy ez nekem kellemetlen.


Tudom, hogy nem lehet bizonyítani. Fene, még az is lehet, hogy nincs igazam, és más Isten létezik, vagy épp egy sem.


Szerinte ha erős a hitem, akkor nem kéne zavarjon ha megkérdőjelezik. Pedig de.

2021. ápr. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Hmm kicsit erősen fogalmaztam azért. Nem vagyok vallásos, nem tartozom semmilyen egyházhoz. Csupán fenntartom Isten létének lehetőségét és szoktam róla filozofálni. Azt nem értem, hogy minek kell erőszakosan fellépni ez ellen, miért nem lehet fenntartani Isten lehetőségét. Nincs ennek semmilyen negatív következménye. Az én életemben csak pozitív hatásai voltak, a karrieremben is előre visz, rosszabb időszakokon átsegít.
2021. ápr. 12. 10:11
 5/22 anonim ***** válasza:
61%
Nekik ez homályos tévelygő, időrabló, felesleges dolog, ami semmilyen haszonnal nem jár. Alapjában jót akarnak. Valahogy olyanok mint egy apa, akik a haszontalanságoktol félti Fiát. Hiszen az egy más állapot. Azonban a földi dolgok károsak, viszont a hit is akáros dolgok ellen van. Az ateisták az emberi szabályrendszerben élnek, a hívők azt mondják, mi is, de van egy magasztosabb szabályrendszerami használható a földön, és működik. Például az ima. Hisszük hogy az ima ha őszinte el lehet érni vele akaratunk megvalosulását.
2021. ápr. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%

Mert ha belegondolsz, semmivel sem bizonyítható, és ez tényszerűen kijelenthető.

Engem nem érdekel ki miben hisz. Mindenkinek saját maga dolga, hogyan cseszi el az életét, milyen tévhitekben hisz. Ellenben, ha ez az istenhívő, isten létét nem kizáró emberke jön a bizonyítási vággyal hozzám ne csodálkozzon, ha kertelés nélkül, nyersen kifejtem a véleményemet.

2021. ápr. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%
Engem nem vazar a vallási nézeted amíg nincs senkinek háránya belőle.
2021. ápr. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
74%
Ha hozzád oda megy egy ember és azt mondja hogy amúgy a fű kék és az ég zöld, az benned nem kelt valamiféle disszonanciát?
2021. ápr. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
92%

Én gyenge ateista vagyok, És nem akarok senkit megingatni a hitében.

Sok hívő barátom van, És szivesen meghallgatom miket mondanak ilyen témákba is.

De egyébként a hívők is sokszor ránk akarják eröltetni a dolgokat, Szóval ez mindkét oldalon működhet.

2021. ápr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%

Ez meg a másik 10es.

Tegnap volt emberek kategóriába bibliai kérdés, a vallás terjesztése miatt xd

2021. ápr. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!