Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Orbán nem sokára elindítja az...

Orbán nem sokára elindítja az I. Éhezők Viadalát az országban?

Figyelt kérdés

Egyre gyanúsabb nekem. Sorra hozza a kétségbeejtő bejelentéseket, mindemellett egyre jobban hasonlít Snow elnökre az Éhezők Viadalából.


Orbán:

[link]


Snow elnök:

[link]



A változó külseje egy jel? Nem sokára az összes megyéből kisorsolnak 2 kiválasztottat, majd berakják őket egy arénába, ahol élet-halál harcot kell vívniuk? Ha igen remélem Borsod megye nyer!



2022. aug. 30. 14:38
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:

Kedves bajtársam, embertársam aki ezt olvasod.

Minden országban éppen annyira erős a sanyargatás, amennyire a nép megengedi. Világszintű az általános tévhit, hogy a hatalom önmagától, a nép jóváhagyása nélkül, attól függetlenül működhet, de mindekinek a saját nyelvterületén kell tudatossá válnia, és összefognia.

Ha tömegesen tudatossá válunk, és segítjük egymást, azzal kijátszható a hatalom stabilitása. A hatalom az adónktól stabil, mi magunk adózzuk, vagyis adjuk a stabilitását, benne van a nevében "adó". Ha minden dolgozó csak akkor megy el valakinek dolgozni, ha nem vonnak adót, sőt a munkaadók sem adnak több adót, akkor az elnyomó, korrupt, pszichopata hatalom, ami sanyargat és szegénységben, depresszióban tart minket, anélkül tűnik el az életünkből hogy bármi egyebet tennünk kellene. Ez pont olyan egyszerű mintha az ember minden órában pofon vágná magát, és ettől szenvedne..csak abba kell hagyni, és probléma megoldva. Nem kell pénzelni azokat akik a pénzünket arra használják hogy a pénzünkből uralkodnak felettünk. Úgy csinálják hogy a pénzünk egy részéből megbíznak közülünk néhányat, kineveznek közülünk egy adott létszámú csoportot akiket elneveznek rendőrnek és felfegyverzik őket, ezután szabályokat, törvényeket hoznak, és ha azokat a törvényeket nem tartjuk be, pl. már úgy döntenénk hogy nem adunk több pénzt, akkor ezeket a közülünk megbízott embereket ráküldik a többire, hogy befenyítsenek, bebörtönözzenek, és így kényszerítenek arra hogy továbbra is fizessünk, és ezzel fenntartsuk azt hogy uralkodjanak felettünk, jól ki van ez találva. Ez a zseniálisan kitalált hatalmi rendszer csak akkor nem tudna működni ha az emberek összefognának, ezzel persze tökéletesen tisztában vannak, ezért folyamatosan azon munkálkodnak hogy megosszanak minket, hogy elentéteket szítsanak, azaz eszünkbe se jusson összefogni, mert az a hatalmuk végét jelentené. Ez az oszd meg és uralkodj elve. A megosztás több szinten történik, ezért van több párt is, ez is egy fő oka volt a koronának, ezért nyomják a médiában az erőszakot, ezért is van a facebook(válások tömegét idézte elő) ezért vannak a háborúk is, de most még nagyon kevés dolgot soroltam el. Nagyon ügyelnek a megosztottságra, hát így tudnak ők létezni.

2022. szept. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem kedves Amerika, itt ha észhez tér a nép ,az már csak akkor lesz,ha jön vele a baj.Mert jelenleg ahogy te is mondod ,az emberek elhiszik ,hogy a pénz vagy a hatalom irányítja az életüket.És ebbe szerintem már lassan mindenki beletörődött.Megtört.Bólintani fogunk a következő időkben is mindenre, mindaddig még ki nem találnak valamit amivel mégtehetetlenebbé tesznek bennünket.Itt a szó hangsúlya azon van ,hogy mi csak várunk.Miközben úgy a szegény úgy a gazdag elhiszi ,hogy a vagyonosodásért kell tenni.És ha az egyik elbukik, vagy nem akar valamit megtenni, jön majd helyette millió másik ,aki megteszi egy kis vagyonért, egy kis alamizsnáért.

Tehát a megosztás, hogy én kutyás vagyok ,te meg macskás ,szépen működő elemei ennek.De ahhoz hogy ezt feltörjük ,nem véleményt kell alkotnunk, hanem eszmére kell cserélni azt. És mint tudjuk ,az eszmének arca van.Arc nélkül az eszme csak egy sor elfelejhető mondattá valik, amire senki nem fog felfigyelni rá.

2022. szept. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
Egyébként már ahogy írtam, az én véleményem az ,hogy ezért a közelgő katasztrófáért a civilizáció a hibás.Te felkelést akarsz, de mire?Csak az európaiak átlagon felüli kényelemben élnek.Miért mondanának le erről?Nem fognak róla lemondani ,csak már akkor kapnak észbe ,mikor a szemük láttára történik meg egy folyamat ,amit az ilyen életvitellel okozunk.Tehát pl.a globális felmelegedésért is a civilizációt kell hibáztatnom, mert azzal alakult ki egy olyan életvitel ,ami ezeket a hatasokat elindította.Szóval lehet ,hogy ebbe már a politika se tud olyan mértékben beleszólni, hogy ezt le tudja állítani.Ráadásul ez a nézet mai napig terjed a világban, és egyre több ember törekszik arra ,hogy ennek a civilizációnak részese legyen.Mi egy olyan civilizációt építettünk fel ,amire jelenleg keresik a megoldás, hogy hogyan tudnák ezt fenntartani.De szerintem erre nincs esély.Sokat olvastam a Bibliát is, és véleményem szerint a jóslatai összefolynak ezekkel a folyamatokkal, és teljesen kiszámíthatónak találom ezeknek a folyamatait is.
2022. szept. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:

Tehát ezt én mind vizsgálgattam.Barmiről lesz szó, egy folyamatot fog elindítani.A folyamat vagy feljavít mindent vagy leront.Ilyen ez a sivatag, hogy védett területté tesszük.Azzal nem javítunk a környezeten, hanem terjedővé tesszük.

Tehát elsősorban a politikát kell okolni ezért, mert ez indította meg afelé az embereket ,hogy felépüljön a civilizàció.Tehat a politika megindított egy folyamatot.A civilizáció egy újabb folyamatot,majd a benne élő emberek viselkedése és nézetei újabb folyamatokat indított meg.Majd ahogy fejlődtünk tehnikailag, úgy újjabb folyamatok nyiltak meg ,amik teljesen új folyamatokat nyitottak fel.Egyre több embert kellett ellátni ,ami miatt egyre nagyobb hasznot latott benne és egyre rosszabb minőséghez jutnak az emberek.És ez is folyamatokat indított meg.És ezek a folyamatok jelenleg nem javítanak ,hanem lerontanak.Ma kárra épülő haszonra építünk.

És most itt jön az érdrkes, hogy minden folyamat hatással van minden mas folyamatra is ,mert ugye egy bolygón élünk.És ezek a folyamatok szépen lassan egybe folynak ,megintítva egy láncreakciót ,és ez mind össze fog folyni.Szépen szólva ezek a problémák kismillió sebből vérző folyamatok,amik egyre gyorsabb folyamattá válva ,egyre közelebb kerülnek ahhoz ,hogy összetalálkozzanak.És ha ezek összefolynak, már nem csinálhatók vissza.

2022. szept. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:

Tehát kissé vicces ,de szerintem meg fogjuk várni még minden folyamat összefolyik ,és nem fordítható vissza, és mindenki feleszmél, hogy mit tettünk.:)

Tehát az ,hogy lelasítjuk a termelést vagy a co2 kibocsájtast, nem segít, mert maga az olaj és a gázokat továbbra is felszínre hozzuk, és elégetjük.

Akkor csinálunk csak valamit ,ha nem termeljük ki tovább se az olajat se a gázokat, se más fosszilis anyagot.Ez az egyetlen megoldás.

2022. szept. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:

Nagyon meg kéne gondolnia az embereknek mit tanít.A kényelem alatt azt értem ,hogy az ember afelé fókuszál ,hogy csak fogyasztó legyen.Hogy beüljön az autóba,furikázzon, csak boltból vasárol, nem akar termelő lenni,hogy a falvaról, tanyaról el akar költözni nagyvarosokba.Étterem, bulizás.Mind az amivel hatast gyakorolunk a masikra ,az mégnagyobb fogyasztást és pazarlást indít el.És ennek a hatásai az lett, hogy egyre többen akarnak ebből a tortából, ráadásul egyre kevesebb ember gondolkozik el azon ,hogy ennek milyen következményei lesznek.

Azért mondtam a 20 évet, mert szerintem ez idő alatt megpecsételődik a sorsa a civilizációnak ,hogy érdemes e volt e ezt felépítenünk ,vagy megbukott.

Ez a húsz év rippropp el fog röppenni ,és mindenkiben tudatosul i fog ,hogy mit követtünk el.De majd meglátjuk.

2022. szept. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:

"Te felkelést akarsz, de mire?"


Csak abba kell hagyni az adó- mányozást vagyis nemhogy nem felkelést van szó, sőt egyáltalán nem arról van szó hogy tenni kéne valamit, hanem épp hogy a tevést kell abbahagyni, a különbség ég és föld, ennek a belátásához tudatosság szükséges, légy hát tudatos ezúttal. Nem élünk kényelmesen, hanem kiszolgáltatottan élünk a hatalomnak, rabszolgasorsban. Napi 8-10 órát dolgozunk, senki sem kérdezte meg jó-e ez így nekünk, muszáj ezt tennünk. Ez úgy hívják mélyhipnózis, amikor ezt kényelmesnek látjuk. Látod most már miért vagyunk abban amiben? Pontosan ezért mert ezt kényelmesnek gondoljuk. És lehet hogy most még meg is sértődsz, ahelyett hogy leesik miben vagyunk, na ezért vagyunk ebben. Nem 20 év múlva vagyunk a hatalom kiszolgáló rabszolgái hanem most. Ne a jövő van, hanem most van.

2022. szept. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:

Az lehetetlen, hiszen az első képen lévő úriember az nem más mint a Mikulás!

Narancs biztos van a zsákjában.


A másik képen Snow elnök úr látható.

2022. szept. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
Elveszünk a részletekben, 20 évezünk, miközben az órát figyeljük, hogy a hatalom parancsainak eleget tehessünk. Csak ezen van most a hangsúly, most nem engedhetjük meg magunknak hogy elveszünk a részletekben, vagy képzelgünk, eddig is ezt tettük azért vagyunk rabszolgák, és kiszolgáltatottak. Ha úgy könnyebb képzeld el hogy csak 100 család van a földön és te és a szeretteid a 101-edik. Mindenkinek van saját országa , mindenki úgy él ahogy akar, senkinek sincs joga beleszólni a másik életébe. Paradicsomi körülmények, a fák bőséggel teremnek, a hal is ízletes, termelhettek is, de nem szabály. Teljes szabadság, béke és függetlenség van, segíthetitek egymást ha akarjátok, összefoghattok de még az sem szabály. Egy nap úgy döntötök összejöttök egy helyen fogtok élni, hogy segíthessétek egymást, hogy jól érezzétek magatokat, szaporodjatok, beszélgethessetek a élet szépségéről, együtt megélhessetek szép dolgokat. Ezután úgy döntötök szerveződni fogtok, kitaláltok íratlan szabályokat, pl. hol végezzétek el a dolgotokat vagy az egyetlen mangófáról mindenki csak napi egy mangót ehet. Történnek kihágások, úgy is dönthetnétek hogy újra különváltok de inkább közösen úgy döntötök megbíztok egy családot aki figyel az igazságra, az elégedetlenkedőket akik csak 1-2 család elzavarjátok. A megbízott felelős családot támogatjátok a munkájában, az összegyűjtött ennivalót is rájukbízzátok, nekik joguk van elzavarni bárkit aki, nem együttműködő, ehhez eszközeik is vannak, amitől tartani kell. Ez a megbízott család megbíz még 2 családot a szabályok betartatására, fegyvereket kapnak, de ha engedetlenek büntetést kapnak. Ekkor már 2 család arról fog gondoskodni, hogy a megbízott 1 család utasításait betartatja. Ezt látván több család is elhagyja a nagy csoportot, mert már nem érezték magukat szabadnak. A többség viszont azt mondja, habár láthatóan nem vagyunk szabadok, a nagy közösségben nagyobb biztonságban lehetünk, színesebb a társadalmi életünk, maradunk. Az elmenekült családok szintén felszaporodnak, mindenhol a szabályrendszerszerű minta uralkodik el. A megbízott családokon nagy az érzelmi teher, nem mindenki bírja elvégezni mert nem vállalja az erkölcsi felelősséget, inkább él szabálybetartóként, mint szabályhozóként. Születnek olyanok is akik rendellenesen nem éreznek úgy mint a többiek, nincs bűntudatuk, nincs erkölcsi érzékük, szívesen lesznek szabályozók. Így indult el a dolog, valamikor rég.
2022. szept. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:

Burkoltan ugyan azt írtam le, mint amit te is.Vagyis az egészet le kellene állítani.De ezzel elindul egyfajta felkelés, mert bármennyire is nem kényelem amiben élünk ,az emberek elhiszik ezt.És ha te ezt megtamadod, a civilizált emberek "kényelmét" fogod megtámadni ezzel.És ezt jelenleg nem fogod tudni megfordítani.Ráadásul ezzel olyan embereket is meg fogsz támadni ,akiknek nagy vagyonuk van ,vagy akár hatalmuk is, és ezek az emberek nem fognak ezzel egyet érteni.Most őszinten ,neked lenne több 1000 hold földed, 20 házad, tengerparti nyaralód, jahtod, ezt szétosztogatnád ,vagy feladnád?

Mert ez olyan indulatokat fog elindítani ,ahol emberölésekhez ,kivégzésekhez fog vezetni.

Természetesen ez el fog indulni a lejtőn, de ehhez egy olyan időnek kell eljönnie ,amiben mindannyian megérezzük a bőrünkön ,hogy csak halandók vagyunk.

Az én véleményem ,hogy ez még nem indul be, csak felszínre tört.Túl kockázatos mindenki számára, főleg senkinek se biznisz ,hogy egy atomháború törjön ki.Ez a fenyegetőzések lassan fognak beindulni.Véleményem szerint, még van egy jó 10 évünk ,amit elmondhatunk ,hogy nyugalomba élünk le, de azután mindenhol, mindenben ,és mindenkin egyre több minden fog megérződni.

De bízom benne ,hogy nincs igazam.

2022. szept. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!