Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Most mitévő legyek?

Csorokorok kérdése:

Most mitévő legyek?

Figyelt kérdés

Egyik nap úgy döntöttem, hogy feljavítom a számítógépemet egy újabb memória modullal (RAM) nyers memória module. Megvásároltam egy 8 gigabites DDR4 RAM modult, ami kompatibilis volt az alaplapommal. Mikor szétszedtem a gépházat és az alaplapot is eltávolítottam, észrevettem, hogy a videokártyám nagy, régi darab, ami majdnem teljesen elfedett egy memóriafoglalatot az alaplapon. Ahelyett, hogy előbb kiszereltem volna a videokártyát, úgy döntöttem megpróbálom becsúsztatni az új RAM modult a maradék szabad helyre a foglalatok között.



Nagy erőkkel próbáltam belepréselni az új alkatrészt, de nem fért át a videokártya alatt és többször is nekiütődött a felületen. Még jobban meleg volt az idő, párás volt a levegő és már izzadtam az erőlködéstől. Az egyik próbálkozásnál túl erősen nyomtam és éles reccsenő hangot hallottam. A RAM modul egyik lába eltört és ferdén lógott. Mikor megpróbáltam kihúzni, hogy újra behelyezzem, a törött láb beakadt és még jobban megsérült az alaplap foglalata is.



Eközben szikrázni kezdett a videokártya és füstöt is láttam. Valószínű a RAM modul törött lába zárlatot okozhatott. Nagyon megijedtem, hogy tüzet fog okozni a számítógépben és ösztönösen kihúztam a videokártyát is és mindent kirángattam erővel az alaplapból. Az alaplap foglalatain látszottak az égett nyomok és kiégett chipek. Véletlenül tönkretettem a gépet amiért 8 hónapig dolgoztam, 4090 legjobb ryzen proci.


2023. jún. 23. 07:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
96%
Rég olvastam ilyen szépen megfogalmazott és felépített kamu szöveget. Nincs jobb dolgod reggel fél nyolckor?
2023. jún. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

"Eközben szikrázni kezdett a videokártya és füstöt is láttam"


A gépház oldalának levétele előtt nem húztad ki az áram alól a gépet? 😯

Ha láttad, hogy a videókártya eltakarja a foglalatot, és nem férsz hozzá, akkor miért nem vetted ki a kártyát, és úgy raktad bele a ramot? Vissza lehetett volna azt a kártyát rakni azután is, ha a ram már bent van.

"kihúztam a videokártyát is és mindent kirángattam erővel az alaplapból."

Na ez az, amit egy alaplappal soha nem lenne szabad csinálni. Nagy a valószínűsége annak, hogy az az alaplap már halott, meg szerintem minden más is, ami benne volt, mert akkora zárlatot csináltál az áram alatti gépben, amit még a világ nem látott.

"Az alaplap foglalatain látszottak az égett nyomok és kiégett chipek."

Hát az nem jó. Most erre mit mondjak?

"Véletlenül tönkretettem a gépet amiért 8 hónapig dolgoztam, 4090 legjobb ryzen proci."

Igen, ennek nagyon nagy a valószínűsége.


A legjobb, amit tehetsz, hogy még lehúzol nyolc hónapot, és a következő gépet egy olyan személy segítségével rakod össze, aki tudja is, hogy mit csinál, és nem ész nélkül nyúlkál az áram alatti gépben.

2023. jún. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

(Tegyük fel, hogy a "kérdés" nem kamu...)

Én ezért mondom mindig, hogy ha az ember nem biztos a dolgában, akkor kérjen meg olyasvalakit, aki már gyakorlott benne. Gyakorolni meg lehetőleg olyan hardvereken kell, amikért nem kár, ha tönkremennek.

Egyébként is: a számítógép egy érzékeny eszköz. Nem egy rotációs kapa, hogy erővel rángatni kelljen.

2023. jún. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Nem segit ha ugy rakom vissza hogy lehulnek meloba vagyok telorol irok fotoztam indulas elott koszi az eddigi segitseget.


[link]


ebbol hitel keres lesz a banktol

2023. jún. 23. 08:15
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Elővehetted volna a nagykalapácsot..


Egyébként még nem láttam olyan lapot ahol a RAM és a VGA ütközött volna..

2023. jún. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

#4:

A leírtak alapján azon már a szentlélek sem segít.

2023. jún. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Nos...


1. Tudom, hogy zaklatott vagy, de kérlek, próbálj meg helyesen, és összeszedetten írni! Háromszor kellett elolvasnom, hogy értelmezzem a mondathatárokat...


2. Amihez nem értesz, azt csináltasd meg szakemberrel! Tudom, ez pénzbe kerül, de távolról sem annyiba, mint amennyit veszítesz azzal, ha elrontod.


3. Normális körülmények között nem szerelünk számítógépet bekapcsolt állapotban. Vannak ugyan olyan rendszerek (jellemzően szerverek), ahol menet közben is lehet cserélni ezt-azt, bár RAM-ot azokban sem szabad bekapcsolt állapotban. Egy közönséges asztali PC-nél meg kifejezetten tilos áramtalanítás nélkül szerelni. A minimum az, hogy a táp főkapcsolóját lenyomod, és a bekapcsoló gomb benyomásával kisütöd a kondenzátorokban felgyülemlett áramot, de még ennél is jobb, ha szereléskor teljesen ki van húzva a konnektorból a gép. (A kisütés ekkor is szükséges!) (Sokan a szereléshez még antisztatikus szőnyeget, és földelő mandzsettát is javasolnak...)


4. A szerelést mindig óvatosan végezzük! A számítógépeket úgy tervezték meg, hogy ne kelljen komolyabb erőt kifejteni egy-egy részegység behelyezésekor, vagy kiszedésekor. Ha valamihez már komoly erőt kell kifejteni, ott biztos, hogy vagy valami hiba van, vagy valamit rosszul csinálsz. Ha valami nem megy be erőlködés nélkül, akkor alaposan meg kell nézni, hogy miért nem? Jó helyre akarod betenni? Jó irányban? Nincs félrecsúszva? Nem akadályozza valami?


5. Nem érdemes kapkodni. Ha egy részegység eltávolításához, behelyezéséhez, vagy cseréjéhez egy másikat el kell távolítani, akkor azt érdemes szakszerűen megtenni. Nem éri meg pár percen spórolni, az okozott baj a megtakarított időnél sokkal nagyobb lehet.


6. Ha egy alkatrész meghibásodik, akkor NEM tesszük vissza működő rendszerbe, vagy ha vissza is tesszük, akkor tudomásul kell venni, hogy az ott képes komoly károkat okozni. Alapelv, hogy ha valami sérült, vagy hibás, akkor amennyiben lehetséges, meg kell javítani, és csak azután tesszük vissza, hogy a működőképességéről a lehető legnagyobb mértékben megbizonyosodtunk.

A törött RAM például olyan, hogy ha bármilyen áramköri elemet érintett a törés, akkor az kuka. (Kivéve, ha az ember egy forrasztó zseni, bár még akkor sem biztos, hogy sikerül helyreállítani.) Ha meg csak egy rögzítőelem törött le, akkor azt meg lehet próbálni pillanatragasztóval precízen visszaragasztani, bár ebben az esetben számolni kell azzal, hogy lehet, hogy ettől az még le fog törni. (Sokszor célszerűbb más módon megoldani a rögzítést.)

A sérült alkatrész eltávolításakor szintén fokozottan kell figyelni, nehogy az eltávolításkor valami kárt okozzunk.

Ha valamit sikerül megjavítani, akkor javítás után alaposan le kell tesztelni, hogy tényleg működik-e, mielőtt éles rendszerben használnád.

2023. jún. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy akkora kamu-troll kérdés, mint ide Lacháza.

Néhány észrevétel:

- ram behelyezéséhez nem kell kivenni az alaplapot

- a videokártya NEM takar el egyetlen ram foglaltot sem

- ha mégis kiszerelte az alaplapot, akkor minden csatlakozó ki lett húzva belőle, értelem szerűen a táp is. Akkor vajon áram nélkül hogyan szikrázott és füstölt?

- egy alaplapot csak úgy lehet kiszerelni, ha előtte minden bővítőkártyát kiveszünk belőle, többek között a videokártyát is. Kiszerelve az alaplapot hogyan került vissza bele?

- a belinkelt kép még nyomokban sem hasonlít számítógépre, de ha tévedek, cáfoljatok meg.

Szóval kamu, kamu, kamu...

2023. jún. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
92%
Tarzan erős, Tarzan gépet szerel!
2023. jún. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Hintalow ***** válasza:
85%
Hát ettől azzzonnal piros èrtèkre ugrott a kamumèrőm, nincs iskola, aztán egyből ide ìrogatnak a kis sutyerák szakmunkáskèpzősök 😀
2023. jún. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!