Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Milyen ízesítésű nápolyi kell...

Milyen ízesítésű nápolyi kell a pizzára?

Figyelt kérdés

2023. szept. 13. 12:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen.
2023. szept. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Akkor a nápolyi pizza hogy készül? Olvastam, hogy van ilyen, megtetszett a neve.

Konyhában nem vagyok annyira otthon, általában csak ráteszem a ketchupot, soknát, sajtot a félkész tésztára és megsütöm.


Gondoltam beújítanék, mert már unalmas.

2023. szept. 13. 12:58
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

Lehetőleg semmilyen. Ha a nápolyi pizzára célzol és azt hitted, hogy ez mekkora fergeteges poén lesz, akkor

1. az nápolyi pizza és nem nápolyis, már itt elbukott a dolog

2. a Nápoly - nápolyi szóviccekkel poénkodni már harminc évvel ezelőtt is lerágott csont volt

2023. szept. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
85%
Amilyet szeretsz :D
2023. szept. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%

Nápoly egy város Olaszországban. Onnan származik a pizza

Olaszorszagban sok városban kicsit máshogy készítik a pizzát egymáshoz képest.

Nápolyban az a jellemző, hogy a tészta viszonylag vastag és kívülről befele vékonyodik.

Van római pizza is, az a Rómában jellemző. Ott egyenlően vékony tésztával készítik

2023. szept. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem csokit tegyél a pizzára:)


Mennyi elvetemült van a válaszadók között:)

2023. szept. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Illetve csak volt :(


[link]

2023. szept. 13. 13:43
 8/19 Hova gondolsz ***** válasza:
74%

Kérdező!

Legyél kreatív. A recept az nem más, mint útmutatás, nem feltétlen kell követni.

Olaszországban sok kávét isznak, ebből kiindulva összetöröd a kávés nápolyikat, elkevered egy kis cappuchinoval, hogy bele tudd nyomkodni a pizzaformába. És mivel a pizzára nem való kechup, (erre meg különösen nem), megkened vaníliapudinggal, aztán teszel rá körben vaníliás nápolyikat, amit meg is szórhatsz egy kis fahéjjal.

Most így ez jutott eszembe.

2023. szept. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
58%

Kedves kérdező, felebarátom. Ma már kaptam figyelmeztetést egy másik kérdésnél. Így itt udvarias leszek.

Bizonyára magad is tapasztaltad, hogy a pizza egy kenyérféle. Rokona a magyar (kenyér)lángisnak, vakarónak, bodagnak. Tehát sós.

A nápolyi ostya jobbára édes. Maga a tészta is, de a tölteléke is.


A kész tésztára rászórok valamit nem konyhatechnológia.

A nápolyi pizza feltéte bizony munkát igényel. Több összetevőt elő kell készíteni, szószt varázsolni belőle stb.

A ketchup nem pizzára való.

2023. szept. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm 27-es, de a sós passzolhat az édeshez, mint láttad a linkemet a néhai csokis oetker pizzáról.
2023. szept. 13. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!