Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » A szláv nyelvekben miért...

A szláv nyelvekben miért hívnak minket magyarokat bosszúállónak?

Figyelt kérdés

A cirill betűket nem nagyon ismerem, ezért így írom le, hogy úgy neveznek minket, hogy venger.

Beszélsz magyarul? Gavarity pa vengerszkij?

A venger bosszúállót jelent. Mi vagyunk a bosszúállók. Nem a DC-sek.

Találó szerintem, mert tényleg elég bosszúállók vagyunk. Egyszer talán bosszút álltunk rajtuk is? Nem lepne meg. Mi mindig, mindenkin bosszút állunk. Ha kell, ha nem. Ha kérik, ha nem. Mondjuk eddig még nem kérte senki. Mi vagyunk a kéretlen bosszúállók. Bosszúsak is vagyunk. Mindenen bosszankodunk. A saját dolgainkon, mások dolgain és olyan dolgokon is, amikhez végképp semmi közünk.

Most én is felbosszantottam magamat. Már azt sem tudom, hogy min.

Téged nem bosszant ez az egész? Nem vagy bosszús, bosszúálló? Ugye, hogy igen?



ápr. 6. 01:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez most valami viccféle lenne? Mi kell hozzá, hogy megértsük?
ápr. 6. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nah, a venger franciául jelent bosszút és az nem szláv nyelv, na és a magyar az hongrois franciául.

Венгерский человек jelenti oroszul a magyar embert, de itt meg semmi köze a bosszúhoz.

ápr. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igyál egy pohár vizet haver...
ápr. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Боссу!
ápr. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Ez most valami viccféle lenne?"

Igen. Gondoltam megviccelem a hülyéket, akik rendszeresen komolyan veszik azt, amit mások a humor kategóriába írnak. Lényegében egy hülyetroll-mágnes ez a kérdés.

Volt például egy kérdés kis humoros politikai beütéssel. Erre jött egy nagy nemzeti magyar és elkezdett két oldalon keresztül komolyan vitatkozni, hogy szánalmas ellenzékiek vagyunk mi, akik a kérdésre válaszolunk. Hiába írtuk neki, hogy ez a humor kategória haver, nem fogta fel. Nem mintha a fogyatékkal élőkkel nekem bajom lenne, ha amúgy nem támadnak rá a többi emberre. Mert ez a humor kategória, ide az emberek vagy mindenféle sületlenséget írnak szándékosan, vagy vicceket, vagy humor témában kérdeznek, például egy humoristáról.

ápr. 6. 10:59
 6/6 anonim ***** válasza:

nyugi, nyugi kérdező!


Tényleg nem tudjuk, honnan vetted ezt a vengr-bosszú megfeleltetést!


Oroszul a bosszú = mészty (fonetikusan)


venger a hungár módosult alakja láthatóan és a nyelvek/hangzók alakulási tulajdonságai alapján is.



Egyébként vannak etimológiai/történészi fejtegetések, ahol a hungárral azonosítják a vandálokat.


De ez sem azt jelenti, hogy a népünk abszolút értelemben a mai vandalizmus letéteményese. Minden név nyelvében a saját szemszöge tükröződik a megélt vagy meghamisított történelme kapcsán.

A hunok és magyarok végigveték Európát. A 16. századig a kontinens vezető hatalma volt a Magyar királysát. Nem csoda, hogy nem szerették őket. De önellentmondás műveletlen barbarizmussal vádolni minket, hisz akkor hogyan lehettünk évszázadokon át sokkal jobbak?

Objektíven ugyanez az "árpádházi" szentek és boldogok számában mutatkozik meg. Az uralkodó réteg koherensen az európai erkölcs csúsán állt a vatikán által elismerten.

ápr. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!