Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Nagymamák tartásáról mindent?

Nagymamák tartásáról mindent?

Figyelt kérdés

szeretnék venni egy nagymamát, csak ne tudom mi lenne jobb: ha ketrecben vagy terráriumban tartanám.

Kell sétáltatni? ha igen akkor hám vagy nyakörv a jobb?

kell fürdetni? ha igen milyen időközönként?

mivel etessem?

szükséges oltások? szobatisztaság? stb...

a válaszokat előre is köszönöm!


2011. febr. 22. 12:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A szomszéd nénink eladó, ha érdekel. Hálás lennék, akár ingyen is, ha elviszitek. Nincs nagy mozgásigénye, fájós lábú, de ketrecben eddig nem volt, bár szerintem belefér, ha csak egy egy órára kiengeditek nyújtózni. És nagyon jókat tud sütni!!! Persze nem szabad engedni, hogy egyen is belőle, mert nagyon könnyen elkanászodik és beleharap az etető kézbe!

:)

2011. febr. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én is eladom ,igaz már51 éve halott.
2011. febr. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! tenyésztésre alkalmas még a nagymama?
2011. febr. 22. 13:59
 4/16 anonim ***** válasza:

Hm, hát nagymama korban van, sajna aki nagymamát akar tartani, annak tudnia kell, hogy ez mivel jár...

Többek között arra is kell gondolni, hogy már nem alkalmas tenyésztésre.

Ha ilyesmiben gondolkodsz, talán nem nagymamát kellene venned, hanem intézetis kölyköt, azzal még mehetsz valamire.

Jujj, ezt még így leírni is rossz.

2011. febr. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat! :D

intézetis kölök nem kell, mert azok elkanászodnak, a nagymamát tudom nevelni fűzfavesszővel.

Beszéltem az állatorvossal, ha hormon kezeltetem a nagymamát akkor szaporítható, csak keresni kell egy szaporodásra alkalmas nagypapát aki befedezi.

2011. febr. 22. 21:28
 6/16 anonim ***** válasza:

Érdemes ennyi energiát fektetni egy agyonhasznált nagymamába?

Az már túl van mindenen, többször kölykedzett, szervezete sem a régi, még, ha hormonkezelést is kap. Nem vitatkozni akarok, de, ha tényleg tenyészteni akarsz, valami fiatalabb példánnyal kellene próbálkozni, nekem az a meggyőződésem.

És mit vársz az alomtól? Kis-nagymamákat?

Amúgy, lehet, hogy elkanászodhat a fiatal, de vannak nagyon jó testi fogyatékosok is, akik fogyatékossága a tenyésztésben semmilyen hátránnyal nem jár, esetleg balesetből fakadóan fogyatékos, és akkor már a kontroll is nagyobb lehet felette, hisz legfeljebb leveszed a tolókocsiból és bezárod a szobába, vagy a ketrecbe, onnan láb nélkül már nemigen tud menni sehova, viszont hormonálisan bőven alkalmasabb a tenyésztésre, mint a nagymama, akivel bizony gondolnod kell arra is, hogy már betegségei vannak, cipelheted orvoshoz, teheted tisztába, ha meg nem látod el rendesen, idő előtt elpusztul, és minden energiád, amit belefektettél kárba vész.

Tényleg nem szeretnék beleszólni a dolgodba, alaposan átgondolt terv, az már látszik, csak nagy fába vágod a fejszédet, és nem akarom, hogy pórul járj a végén!

2011. febr. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod, kapod a hasznos jelöléseket :D

igen tudom, hogy sok kiadással jár, de ha sikerül a nagymama meg ellik és lesznek kis-nagymamák akkor ha abból eladok 1-2 darabot oltva chipeztetve, akkor jó ár vissza jöhet. Testi fogyatékos kölköt nem lenne rossz tartani de azok sokszor alkalmatlanok a szaporodásra, ha meg én vágom le a lábát már nem vihetem kiállításra :S

Ha bejön a nagyik tenyésztése akkor ha gondolod adok egyet ajándékba

2011. febr. 23. 15:11
 8/16 A kérdező kommentje:

a hormonkezelés megtörtént, és jó lett az eredmény:

ilyen volt: [link]



és ilyen lett:


[link]

2011. febr. 23. 15:43
 9/16 anonim ***** válasza:
Zsír, akkor már nem kell a szomszéd nénink?
2011. febr. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
nem tudom, átvétel hogy lehetséges? mennyire szelíd?
2011. febr. 24. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!