Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagymamák, más az ha a lányoto...

Nagymamák, más az ha a lányotok szüli az unokát, mint ha a menyetek? Előfordult mással is, hogy a menye szülés után kezdte kimutatni az igazi, rosszabbik énjét és ez teljesen váratlanul érte őt?

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 12:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Nem biztos, hogy a meny a rosszabbik énjét mutatja.

Lehet, hogy csak határozottabb lett, és nem akarja, hogy a nagyi mindig oktassa, meg ellenőrizze, meg mindenbe beleszóljon.

Az anyósok is tudnak borzalmasak lenni.

Az én anyósom abba is beleszólna, hogy hogy öltözök, vagy milyen a hajam, nem beszélve a fiával kapcsolatos dolgokról.

Hát csak nem hagyom, könyörgöm!

Nem 5 éves taknyos vagyok, akit oktatni, meg nevelgetni kell.

2011. okt. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

A nagyi nem akar beleszólni semmibe. Vannak gyerekei, és tudja, hogy ma már minden másképp van, mint 40 éve, amikor neki volt kisbabája. Miért erőltetné rá az elavult dolgokat a kismamára?

Arról van szó, hogy nem szívesen látják őt maguknál. És a nagyi másra számított a menye eddigi viselkedése alapján. Ez az egyik, ami rosszul esik neki. Ez magában egy csalódás, hogy az ember az első unokáját csak alig láthatja. Ezt meg is lehet érteni, hogy féltik a babát, meg hasonlók.Ezen még túl is tudná tenni magát idővel. De a másik, ami nagyon rosszul esik az anyósnak, az a stílus és mód, ahogy a menye a tudtára adta, hogy nem látják szívesen maguknál.

Nem mindig mindenben az anyós a hibás!

2011. okt. 11. 12:54
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Hát, akkor ez más helyzet, és bunkó a menye.

Nem tudom, miért csinálja.

Biztos ilyen volt előtte is, csak visszafogta magát.


De, hogy "megnyugtassalak" testvérem ugyanezt csinálja anyukámmal, pedig ők anya és lánya.

Mióta megszületett a gyereke nagyon bunkó anyával, és jóformán kiutálja az otthonukból.

Pedig anya nem beleszólós, és normális.

Undok vele nagyon, de én sem tudom, miért.

Úgyhogy nem csak meny-anyós viszonyban van ez.

2011. okt. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Én a sógornő vagyok, tehát ő az én testvérem felesége. Ilyen volt mindig is, csak kétszinű volt mindig, amikor a szülőknél voltak. De én nem csak otthon találkoztam vele, ezért tudtam, hogy milyen, én erre számítottam tőle,amit most produkál. Anyukámat érte nagyon váratlanul.
2011. okt. 11. 13:09
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Hát, akkor nagyon sajnálom anyukádat!

Tudom, hogy szörnyű lehet neki, az én anyukámnak is az, és vele a saját lánya csinálja ezt.

Szegény anya nagyon kivan ettől, mindig csak sír, pláne, hogy a gyereket is ellene nevelik.

"Ne menj Mamához" stb...

Bunkók!

Nem tudok mást mondani.

Lehet, hogy a gyerekvállalás kihozza az emberek valódi énjét.

2011. okt. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
45%

Anyum szerint igen, más. Van a bátyámtól is unokája és tőlem (a lányától) is.

Állítólag sokkal lazábban tud foglalkozni az én fiaimmal, mint a bátyám lányával, mert velem ugye teljesen más a kapcsolata.

Na ezért is sajnálom nagyon, hogy nekem csak 2 fiú jutott :((((

2011. okt. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nekem még nincs gyerekem, de én úgy gondolom, hogy amit anyukám megtehet majd a babával, azt anyósom is. És remélem, hogy ezt be is tudom majd tartani.
2011. okt. 11. 14:52
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg más a lánytól és a menytől való unoka.

Én pl úgy vagyok vele, hogy anyukámat sokkal könnyebb leállítanom, ha valami nekem nem tetszőt javasol a babával kapcsolatban. Anyósnál ugyanilyen dolgoknál halálra feszengem magam, előre stresszelek hogy tuti meg fog sértődni, stb...

És persze anyámban sokkal jobban megbízom. Végtére is ő nevelt fel, anyósomat meg 5 éve ismerem. Tudom, ő meg a férjemet nevelte fel, viszont a babával meg én vagyok együtt a nap 24 órájában, nem a férjem, tehát az én felelősségem jórészt.


Anyósommal egyébként nem felhőtlen a viszonyunk, nagyon más a természetünk. Ha a sógornőm szemszögéből nézem, biztos nála is én vagyok a gonosz meny, és nem értik, hogy miért nem csinálhatja anyós a dolgokat ugyanúgy, mint a sógornőm lányaival. De ha én másképp gondolom a dolgokat...


Marha nehéz ám ez a gyerek-a- családban kérdés, de majd ha majd neked is lesz babád, valamennyire meg fogod érteni.

2011. okt. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:07


Nem felhőtlen a viszonyod anyósoddal, de gondolom szülés előtt sem volt az, és nem viselkedtél úgy vele, mintha az lenne. És most, ha nem tetszik valami vagy másképp gondolod, akkor nem durván beszólsz neki, hanem próbálod normálisan elmondani neki (legalábbis a válaszodból ezt olvastam ki). Meg nem megjegyzéseket teszel, ha az unokáját látni szeretné. A sógornőmmel ez a probléma.


Nekem mondjuk nagyon jó anyósom van és remekül kijövünk, és simán megmondhatom neki, ha valamit másképp gondolok.


Én meg azt gondolom, hogy nem az számít, hogy hány éve ismerem az anyósom, meg nem is az, hogy kit nevelt fel meg hogyan, hanem ilyen babakorban az számít, hogy van gyereke, tehát tudja hogyan kell megfogni egy babát, mit kell vele csinálni stb.

2011. okt. 11. 16:28
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
16.07 -nel a pont!!!
2011. okt. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!