Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Herkules miért nem avatkozott...

Herkules miért nem avatkozott közbe Jézus megfeszítésében?

Figyelt kérdés
Könnyen legyőzhette volna a rómaiakat, ráadásul mivel félisten volt, nem halandó nem pusztithatta el. Nem volt fontos neki Jézus? De Zeusznak tennie kellett volna valamit, vagy Odinnak. Miért, miért nem segítettek, akkor most itt lenne velünk.
2011. dec. 24. 22:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Mert Buddhával elment moziba megnézni a Conan a barbárt és utána meglátogatták a télapót, mert régen voltak nála.
2011. dec. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%

Miért segítenének olyan fiának, aki megtagadja létezésüket?


Miért érdekelte volna őket Jézus?

2011. dec. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Mert épp Xénával hetyegett Atlantiszon.
2011. dec. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Én úgy tudom, hogy a rómaiak rafináltak voltak és aznapra hívták be doppingtesztre.
2011. dec. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
76%
Most oszinten te segitenel a konkurencianak?:D
2011. dec. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Kösz a segítséget, de megtaláltam a megoldást. Nem Herkules, hanem a Terminator menti meg Jézust.


http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=SRx..

2011. dec. 26. 15:58
 7/15 anonim ***** válasza:
chuck norris nem hagyta
2012. jan. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha Mózes létezett,Herkules vagy Héráklész miért ne létezhetett volna.Én kedvelem Herkulest,de ő görög félisten azután Isten lett.Nekem a kedvencem volt a Herkules sorozat.De a végén amikor teljesítette a feladatait a földön akkor fölhívták az Istenek az Olümposzra.Az utolsó rész az szerintem szép volt,megható,mert az igaz barátságról szólt.Iolesz nagyon jó barátja volt a sorozatban(jófej figura ő is).Nagyobb a valóságalapja ennek a filmnek,mint a legtöbb szuperhősös filmeknek.Az ókori görög vallás ihlette meg a szerzőt.Jézus létezésére van tudományosan elfogadható bizonyíték.Ő biztosan létezett,állítólag ő is félisten volt.Jézus és Herkules között ennyi a párhuzam.Különbség,hogy Jézus eredetileg zsidó volt,mivel akkoriban csak ez a vallás volt elfogadott azon a földön ahol élt(Izrael területe azon belül Jeruzsálem).Herkules viszont az ókori görög vallás egyik legendás alakja,létezése nem bizonyított.Jézust nézetei miatt támadták és az ő születésétől kezdve számolja az időt a keresztény világ.Jézus Isteni mivoltát és a szentlélek létezését a szentháromságtagadó szekta vallotta,élükön Loyola Ignáccal akit viszont máglyán elégettek,szélsőséges nézetei miatt.Bár annyiban talán volt igazsága,hogy a szentlélek létezésére tudományosan elfogadott bizonyítékunk egyenlőre nincs.Valamint a mellett,hogy Jézus csodatételei azt bizonyíthatják, hogy isteni eredetű volt,de talán az nem annyira, hogy egyszerű átlag emberek meg tudták ölni.Bár nem volt halhatatlan mivel "csak" félisten volt,és neki az volt a küldetése,hogy feláldozza magát az emberek megváltása érdekében.Ezzel megváltotta az emberiséget.De az megint azt bizonyítja, hogy isteni eredetű volt,hogy harmad napra feltámadott és felszállt a mennyekbe atyja mellé,hogy onnan ítéljen meg élőket és holtakat.És erre bizonyíték az, hogy nem találtak semmit abban a sírban amelyikben eltemették Jézust.Tehát én azt mondom,hogy inkább isteni eredetű volt.Jézusnak is volt egy hű követője aki mindvégig hűséges volt hozzá.Herkules eredetére két verzió is volt,az egyik szerint Isten Zeusz és Héra fia csak elvesztette halhatatlanságát,a másik szerint viszont(ami egyébként sokkal elfogadottabb és a Herkules sorozatban is így volt),Zeusz főisten fia és egy földi nőé,tehát törvénytelen gyerek,mai szóhasználattal élve "zabi gyerek",Héra Istenasszony utálja és születésétől kezdve minden lehetséges eszközzel próbálja őt megölni,mert arra emlékezteti, hogy Zeusz megcsalta őt.De nem sikerül neki,Arész hadisten is utálja őt,ő törvényes gyerek.A filmben jókat verekszenek.Arész egyébként a háború Istene volt.A római mitológiában is volt háború Istene,csak ott Marsnak hívták.A történet végén Herkules kibékíti Zeuszt és Hérát,Herkules kiállja Zeusz apja összes próbáját,megmenti az emberiséget és fölkerül az Olümposzra az Istenek közé,ő is Isten lett.Szép történet még ha nem is igaz,aztán,hogy igaz-e?Kitudja?Valószínűleg nem az.Amúgy meg milyen rómaiakat?A zsidók feszítették keresztre Jézust nem a rómaiak.Pontius Pilatus a zsidók királya tartott tőle,újszerű nézetei miatt és attól tartott,hogy ő akar lenni a király ezért kiadta a parancsot,hogy keresztre kell feszíteni.Meg is tették sajnos.De vallási kérdésekből miért kell humort csinálni?A vallással nem szabad hülyéskedni mert ezek komoly dolgok azért.A zsidók egyébként Izraelben éltek,élnek nem voltak rómaiak.Herkules görög Isten miért kell belekavarni a rómaiakat?Mi köze hozzá?Írásod alapján erősen 20 év alatti gyerek lehetsz,úgy hogy menj inkább tanulni kisfiam.
2012. ápr. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy ilyen hülyeséget még soha nem láttam.Ez túl lő mindenen,a kérdés írója vagy valami unatkozó kisgyerek,vagy ha nem akkor sürgősen forduljon pszichiáterhez,mert nagyon beteg.
2012. ápr. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kedves László... tekintsd meg a kérdés kategóriáját: HUMOR.
2012. ápr. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!