Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Torinói lepelről mi a vélemény...

Torinói lepelről mi a véleményetek? Igazi lehet, vagy csak az egyház csináltatta régen haszonszerzésből, mint a könnyező szentképeket?

Figyelt kérdés

[link]


Erről a cikkről jutott eszembe a kérdés. Szerintetek maradhatott bármi fent Jézus korából, vagy esélytelen?



2011. dec. 21. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Természetesen fennmaradhatott s fenn is maradt sok dolog Jézus korából, tehát idestova 2000 évvel ezelőttről, de szerintem a lepel hamisítvány. Sok az ellentmondás a témában, ahogy a legtöbb Jézussal, vallással kapcsolatos témában, bizonyíték egyértelműen nem sok van. Mindenki azt hisz, ami neki szimpatikus. Szerintem ésszerű az, hogy hamisítvány.
2011. dec. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 yuda ***** válasza:

Megmaradnék semlegesnek etéren. Nem tudom.

Elvileg bármi lehetséges, ámbár egy lepel hogy bírhat ki 2000 évet?

2011. dec. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem nehéz annyira az, ha nincs a természetnek kitéve. Még régebbről is maradtak fent cuccok, csak nem sok.
2011. dec. 22. 00:11
 4/9 anonim ***** válasza:
26%
KB 20-éve olvastam a sátán zsinagógája című kőnyvet.Az íróra nem emlékszem,de sok titkot elárul ,érdemes elolvasni. Egyébként a Torinói lepel csalás.
2011. dec. 22. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


A Biblia leírása szerint egyértelműen kijelenthetjük, hogy a lepel nem Jézus Krisztus

halotti leple!

Lukács evangéliuma szerint:

Lk 24,12 "Péter azonban felkelvén elfuta a sírhoz, és behajolván látá, hogy csak a

lepedők vannak ott; és elméne, magában csodálkozván e dolgon."

Még hitelesebb Jánosnak, mint szemtanúnak a leírása: Jn 19,40 "Vevék azért a Jézus testét, és begöngyölgeték azt lepedőkbe illatos szerekkel

együtt, a mint a zsidóknál szokás temetni."

Jn 20,5-7 "És lehajolván, látá, hogy ott vannak a lepedők; mindazáltal nem megy vala be.

Megjöve azután Simon Péter is nyomban utána, és beméne a sírba: és látá, hogy a

lepedők ott vannak. És a keszkenő, a mely az ő fején volt, nem együtt van a lepedőkkel,

hanem külön összegöngyölítve egy helyen." Úgy gondolom ezek a leírások egyértelművé teszik, hogy Jézus Krisztusnak nem egy halotti leple volt (mint pl. a torinoi lepel), hanem több, méghozzá a fején volt egy keszkenő is!


Üdv. Péter

2011. dec. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Itt van néhány cikk, amit szerintem érdemes elolvasni a lepellel kapcsolatban. Van, amiben vannak linkek további kutakodásra, külföldi és nem egyházi honlapokkal.

[link]

[link]

[link]

2011. dec. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%

Az egymástól független három különböző egyetemen (Oxford, Zürich, Arizona) végzett eredmény ugyanazt hozta: a küldött minta alapján a lepel keletkezése 1260 és 1300 közé tehető.


(Wikipedia)

2011. dec. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon érdekelne, hogy akik hamisították, hogyan tették, mert amennyire én tudom, a mai technikákkal sem lehet még csak hasonlót sem készíteni. A témát mint olyat érdekesnek tartom, de a keresztyén hit szempontjából teljesen lényegtelen, hogy hamis vagy eredeti.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2011. dec. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Le vagy maradva utolsó, mert az egyik olasz művész csinált egy ugyanilyen leplet ókori eszközökkel. Teljesen ugyanolyan lett, mint a lepel. Tehát hamisítvány.
2012. jan. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!