Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi ha nem ünneplik...

Jehova tanúi ha nem ünneplik Jézus születését: a Karácsonyt, akkor Úrvacsorázni sem szoktak?

Figyelt kérdés
2011. dec. 21. 14:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%

Bocsánat, hogy nem Jehova Tanúként szólok!


De annyi rálátásom van a hitéletükkel kapcsolatban, hogy az úrvacsorát megtartják minden évben tavasszal a páska ünnepén, bár egy kissé sajátos módon, de megtartják.


A karácsony megünneplésének nem tudom, hogy mi köze az úrvacsorához, hogy így összehoztad ezeket, de a karácsonyt nem csak a JT-k nem ünneplik meg, hanem például a mi családunk sem, mivel ez az ünnep emberek által kitalált ünnep, melyet válvetve tartanak meg az emberek, nagyon rossz köntösbe öltöztetve, de Isten rendelt ünnepeit, melyeket adott a megváltási tervének megjelenítésének, nemhogy nem tartják meg, hanem még el is felejtődött. Pedig azok kötelező ünnepeknek kellene lenniük, ahogy azok is. Valószínű nem sokan tudnák felsorolni, hogy melyek ezek. Sajnos.


Üdv: L

2011. dec. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%

"De annyi rálátásom van a hitéletükkel kapcsolatban, hogy az úrvacsorát megtartják minden évben tavasszal a páska ünnepén, bár egy kissé sajátos módon, de megtartják."


Pontosan úgy, ahogy a Biblia írja.


Egyéb törvényekről írnál valamit?

2011. dec. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

"Egyéb törvényekről írnál valamit?"


Mire gondolsz? Kifejtenéd bővebben?


Az úrvacsorát bemásolom, ehhez nincs mit hozzátenni, és mivel te a Jehova Tanúi Egyház tagja vagy, pontos párhuzamos tudsz tenni Krisztus úrvacsorája és a ti úrvacsorátok között.


Máté 26,26-29

"Mikor pedig evének, vevé Jézus a kenyeret és hálákat adván, megtöré és adá a tanítványoknak, és monda: Vegyétek, egyétek; ez az én testem.

És vevén a poharat és hálákat adván, adá azoknak, ezt mondván: Igyatok ebből mindnyájan;

Mert ez az én vérem, az új szövetségnek vére, a mely sokakért kiontatik bűnöknek bocsánatára.

Mondom pedig néktek, hogy: Mostantól fogva nem iszom a szőlőtőkének ebből a terméséből mind ama napig, a mikor újan iszom azt veletek az én Atyámnak országában."


Jn13,4-10 "Felkele a vacsorától, leveté a felső ruháját; és egy kendőt vévén, körülköté magát.

Azután vizet tölte a medenczébe, és kezdé mosni a tanítványok lábait, és megtörleni a kendővel, a melylyel körül van kötve.

Méne azért Simon Péterhez; és az monda néki: Uram, te mosod-é meg az én lábaimat?

Felele Jézus és monda néki: A mit én cselekszem, te azt most nem érted, de ezután majd megérted.

Monda néki Péter: Az én lábaimat nem mosod meg soha! Felele néki Jézus: Ha meg nem moslak téged, semmi közöd sincs én hozzám.

Monda néki Simon Péter: Uram, ne csak lábaimat, hanem kezeimet és fejemet is!

Monda néki Jézus: A ki megfürödött, nincs másra szüksége, mint a lábait megmosni, különben egészen tiszta; ti is tiszták vagytok, de nem mindnyájan."


Üdv: L

2011. dec. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Úrvacsorát se adnak mindenkinek, csak az általuk kiválasztottnak hittek ehetnek belőle. Amúgy a kettőnek nem sok köze egymáshoz, hogy hoztad össze egy kérdésbe?
2011. dec. 22. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
31%
Egy nagyon lényeges ponton szokott itt félreértés lenni: az emlékjegyeket (Kovásztalan kenyér, vörösbor) fogyasztókat nem a szervezet választja ki, hanem ez mindenkinek a személyes döntése Jehovával. Senki sem szólhat ebbe bele. Mindenkinek a személyes felelőssége is, hogy mit állít magáról.
2011. dec. 22. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
53%

"Jézus születését: a Karácsonyt"????


Csak ezen a fórumon már több százszor volt, hogy a kettőnek semmi köze hozzá!!

2011. dec. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 mustafa33 ***** válasza:
71%
És ki mondta, hogy karácsonykor született Jézus? Arról van szó, hogy karácsonykor ünneplik Jézus születését. Nem ugyan az.
2011. dec. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
43%

Tényleg arról van szó, vagy csak mondják?! Jézus osztozik a napistennel? Milyen zsúfolt ez az évvégi naptár, jól van no érthető!

Mi köze az igazságnak a hamissághoz?

2011. dec. 23. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
12%

Az emlékjegyekről még ezt hozzá kell tenni:

1Korintusz 11:

27 Következésképpen, aki méltatlanul eszi a kenyeret vagy issza az Úr poharát, vétkes lesz az Úr testét és vérét illetően. 28 Az ember először is tartson önvizsgálatot, hogy alkalmas-e rá, és úgy egyen a kenyérből és igyon a pohárból.

Ezért nem veheti magához mindenki. Ezt az útmutatást sajnos sokan nem ismerik.

2011. dec. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
62%

Jézus idején a pásztorok legeltették a nyájat a legelőn, így hát nem volt tél. Az ok amiért ekkorra lett téve a Karácsony, mivel ekkor van a téli napforduló. Időszámításunk után a IV. században vezettette be a pogány napimádó vezető (nézzetek utána). Mégcsak nemis Jézus istenének a tiszteletére, hanem a napistenség időpontjának tiszteletbentartására (ezt a tv-ben is hallhatjátok hiradóban is ilyentájt). Szóval Jézusnak semmi köze a Karácsonyhoz és főképp egy gyógyító, feltámasztó Isten fia legfeljebb Jézus és nem Jézuska.

"Konstantin - aki maga is a napimádó kultusz híve volt - a napimádó pogány vallás népszerűsége miatt már i.sz. 321-ben kiadott egy polgári vasárnaptörvényt. Innentől egyre gyorsult a biblia napok tartásának elvetése, amit a Niceai zsinat (i.sz.325) határozatai szerint ekkortól már törvényekkel is szabályozni kezdtek! Ezeknek a törvényeknek az elrendelésében az ekkorra hevessé vált zsidógyűlölet is nagyban közrejátszott. A bibliai pészah ünnepet, Krisztus halálának emlékünnepét ekkor törölték el, és helyette a már pogány elemekkel átitatott keresztény húsvét ünnepet vezették be, aminek megtartási időpontjai is eltérnek." Sok helyen inkább tartják a Konstantin napimádó által kitalált Húsvétot, a Jézus által elrendelt emlékünnep helyett.


Egyszóval a Karácsonynak és a Húsvétnak is pogány eredetű gyökerei vannak. Jézus tanítványai sosem tartották a Karácsonyt, sem pedig a Húsvétot. Jóval később jelent meg ez a hagyomán. Magyarországra pedig a katolikus egyház hozta be ezt az ünnepet.


Úgyhogy én szép napokat kívánok nektek a szabadság, iskolaszünet idejére! :)))) Csak azért írtam le, hogy ne csodálkozzatok, hogy én nem írom, hogy boldog karácsonyt. Remélem megértitek. Én nem szeretem a pogány ünnepeket (most már látjátok, hogy miért!), de tényleg [b]kellemes napokat kívánok nektek tiszta szívemből.[/b]

2011. dec. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!