Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Legalább mekkora létszámú az...

Legalább mekkora létszámú az az osztály, ahol biztosan van két olyan diák, akiknek ugyanannyi foguk van?

Figyelt kérdés
Facebookon láttam ezt kérdést,és kíváncsi lettem :D

2012. ápr. 6. 20:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
hát én nem igazán értem a kérdést.
2012. ápr. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 cathilina ***** válasza:
91%
Attól függ, maximálisan hány foga lehet az embernek. Ha azt mondjuk, hogy egy diáknak csak egész számú foga lehet, amelynek száma nullától n-ig terjedhet (ezen az intervallumon belül bármilyen egész szám előfordulhat) akkor n+2 a minimális létszám. Ha a vizsgált osztályban a tanulók fogat is szoktak mosni, így egy k számú foga minimum van mindenkinek (k nem nagyobb, mint n), akkor az eredmény n-k+2. Remélem segítettem megoldani ezt az összetett matematikai problémát.
2012. ápr. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
42%
Hülye, benne van a válasz a kérdésben: 2 azaz pontosan kettő darab diák xD
2012. ápr. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
72%
cathilina, nem kell túlbonyolítani mert ez egy beugratós kérdés. Ha két főre mondhatjuk, azt hogy "osztály", akkor a válasz: Legalább 2 fős az az osztály, ahol mindkét főnek biztosan ugyan annyi foga van.
2012. ápr. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 cathilina ***** válasza:
A "biztosan" szó elkerülte a figyelmedet
2012. ápr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 FVG ***** válasza:

34.

32 foga van egy embernek normál esetben.

2012. ápr. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Cathilina, neked pedig a legalább szó kerülte el a figyelmedet. Ugyanis ez a kérdés, hogy legalább azaz minimum hány fős lehet az osztály. Így talán érthetőbb: Minimum hány fős az az osztály, amiben biztosan 2 fő van (akiknek ugyan annyi foguk van).
2012. ápr. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
FVG: egy embernek tényleg 32 foga van, de pl. egy általános iskolás esetében ez kérdéses, hiszen a tejfogak száma 28, a fogváltás miatt azonban ez változhat. Na mind1, nem magyarázok tovább - a lényeg, hogy a megoldás 2 és kész :P fogadjátok el :)
2012. ápr. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 FVG ***** válasza:
Igaz, meg kell nézni a KSH adatait, hogy egy átlagos osztályban mennyi foga van egy átlag gyereknek:)
2012. ápr. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 cathilina ***** válasza:
Egy kétfős osztályról nem állíthatom biztosan, hogy van benne két diák, akiknek ugyanannyi foguk van. Mindjárt mondok is egy példát neked: a padtársamnak vannak bölcsességfogai, nekem nincsenek. Ellenben egy mondjuk kétszázfős osztálynál nem tudsz úgy adatokat megadni (a józan ész keretein belül persze) hogy ne legyen két olyan diák, akiknek ugyanannyi foguk van. Szövegértés...
2012. ápr. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!