Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Legalább mekkora létszámú az...

Legalább mekkora létszámú az az osztály, ahol biztosan van két olyan diák, akiknek ugyanannyi foguk van?

Figyelt kérdés
Facebookon láttam ezt kérdést,és kíváncsi lettem :D

2012. ápr. 6. 20:43
1 2 3
 11/21 FVG ***** válasza:
58%
Ez világos, de olvasd el a kérdést: "legalább". persze ha az lenne a kérdés hogy mekkora osztályban van biztosan két gyerek akinek ugyananyi foga van akkor a válasz lehet 30000 is, mert abban is tuti van több egyforma. A kérdés, hogy mekkora az a legkisebb létszám amiben van!
2012. ápr. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 cathilina ***** válasza:
A kérdés nem az, hogy minimum hány ember közül lehet kettőnek ugyanannyi foga, hanem az, hogy minimum hány ember kell ahhoz, hogy biztosra tudd mondani, hogy legalább kettőnek ugyanannyi foga van.
2012. ápr. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

1. Nézzük meg a fogak lehetséges száma szerint - fogorvosin tanulok - ez egy jó gyakorlás nekem, úgyhogy köszi :)

- Normális eset:

tejfogak száma minimum 1 és maximum 28 - a tejfogak anyagtanilag és külalakjuk szerint is különböznek a maradandó fogaktól (bár hasonlítanak rájuk). A 6. hónaptól a 24. hónapig tart a kifejlődésük. 6 éves kortól 11 éves korig (általában) minden tejfog kihullik.

maradandó fogak száma minimum 1 maximum 32 - 6 éves korban nől ki az első maradandó fog és 18 éves kor után nőlnek ki a bölcsességfogak.

összegzés: normális esetben 1 embernek az élete során 28+32=60 foga van

(megjegyzés: ha a csírát is fognak számoljuk, akkor figyelembe kell venni, hogy fogváltáskor a tejfog alatt már ott van a maradandó fog)

- rendellenes eset:

A fogváltás során előfordulhat, hogy valakinek 32-nél kevesebb foga nől ki (bölcsességfog)

Kezelések miatt is lehet valakinek a megszokottnál kevesebb foga.

Előfordulhat, hogy valakinek a megszokottnál több foga van, ebben az esetben akát 40 foggal is rendelkezhet.

Csíra állapotban a fog meglévőnek számít, bár még nem látszik.


Azért írtam ezt így fel, hogy lássátok nem lehet csak úgy - rácsapok a hasamra - és megmondom kinek hány foga van. Ez lehetetlen hacsak nem vagy hozzáértő szakember. A kérdés viszont egyértelműen kiírja: "biztosan van két olyan diák, akiknek ugyanannyi foguk van" Nem az a lényeg hogy hány foguk van, hanem hogy UGYAN ANNYI foguk van. (következő válaszomba leírom matematikailag is)

2012. ápr. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

2. matematika (anyukám és apukám is matektanár, a bátyám pedig a gépészetin tanul)

Szövegértés lépései:

1. többször átolvasom a szöveget és magamban értelmezem

2. leírom, hogy mi az amit megtudok a szövegből:

X diáknak van N db foga

Y diáknak van N db foga

Tehát felírhatom úgy is: 2 db (x és y) diáknak összesen 2N foga van

3. megnézem, mi a kérdés!

"Legalább mekkora létszámú az osztály?"

A "legalább" szót értelmezhetem úgy is hogy a lehetséges osztálylétszámok közül a legkevesebb főt számláló osztályt keressük. Melyek azok a számok, amik nem lehetnek?

Nem lehet mínusz (pl.: -1; -2...) és nem lehet 0, mert ezek nem pozitív egész számok. Viszont lehet 1;2;3... végtelenig

4. miután megértettem a kérdést, visszatekintek a 2. pontba, hogy megnézzem, eddig mit tudok:

Tehát az BIZTOS, hogy van 2 db diák az osztályban. Ezek szerint az osztály létszáma (o.l.): nem lehet 2-nél kevesebb!

Lehet az o.l. 2-nél több? Lehet, de az minket nem érdekel, hiszen a kérdés az hogy LEGALÁBB mekkora az o.l. Tehát egy minimum értéket keresünk.

Lehet az o.l. 2? IGEN, mert már tudjuk, hogy BIZTOSAN VAN 2 diák.

Kell ennél nagyobb értékkel számolnunk? Nem, mert a lehető legkevesebb értéket kerestük.

5. ellenőrzés

6. válasz leírása: Az az osztály, ahol biztosan van két olyan diák, akiknek ugyan annyi foguk van, legalább kettő fős létszámmal rendelkezik.


A trükk az, hogy írhatták volna így is a kérdést: "Legalább mekkora létszámú az az osztály, ahol biztosan van két olyan diák, akiknek ugyan annyi ceruzájuk/ cipőjük/ kisautójuk van?" Azzal hogy a fogazatot írták, csak jól megspékelték, hiszen a legtöbb ember úgy tudja hogy a fogak száma meghatározott. Ha nem a fogászatin tanulnék, én is beleestem volna ebbe a hibába, de így azonnal látszott hogy valójában pofon egyszerű a kérdés.

2012. ápr. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Cathilinával értek egyet.



Szerintem a kérdés nem ez:

"Adott egy osztály, ahová Juli és Bori is járnak, és ugyanannyi a foguk. Minimum hány fős Juli és Bori osztálya?"

(Ez akkor lenne, ha nem írták volna bele a "biztosan"-t).


Hanem ez:

"Minimum hány fősnek kell lennie egy osztálynak, hogy biztosan találjunk benne 2 olyan gyereket, akinek ugyanannyi a foga?"

2012. ápr. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
66%
Ne bonyolítsátok már ennyire túl! 2 fő már miért nem alakíthat egy osztályt? Van erre valami szabály vagy mi? Én voltam már olyan órán amin összesen csak ketten voltunk és mégis meg lett tartva.
2012. ápr. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
A 2 azért nem jó,mert ez a legideálisabb(legjobb) eset.A legrosszabb esetet kérdezem,mert ahol BIZTOSAN van,nem ahol elképzelhető,hogy van,mint a 2-nél.
2012. ápr. 7. 21:01
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha 32 a maximális fogszám, vagyis egy embernek 0-32 foga van (az 33 féle lehetőség), akkor 34 ember kell.

Ha 40 a maximális fogszám, ahogy fogász-hallgatónk mondja, akkor 42.

2012. ápr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Lorokus ***** válasza:
FVG az a feltevés, tény, jó hogy 32 foga van egy embernek, ezért 33 a helyes megoldás. Elírtad.
2012. ápr. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Kettő,Mátészalkán keresd.
2012. ápr. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!