Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Süllyedhet-e ennél mélyebbre...

Süllyedhet-e ennél mélyebbre a matematika oktatás?

Figyelt kérdés

Neten találtam, de szerntem nagyon jó :D ha volt már akkor szorry!


Amerikában már sikerült!


Matekóra, 1950:

Egy favágó egy teherautónyi fát 100 dollárért ad el. A költsége az ár 4/5-öd része. Mennyi a haszna?


Matekóra, 1960:

Egy favágó egy teherautónyi fát 100 dollárért ad el. A költsége az ár 4/5-öd része, vagyis 80 dollár. Mennyi a haszna?


Matekóra, 1970:

Egy favágó egy teherautónyi fát 100 dollárért ad el. A költsége 80 dollár. Keletkezett-e haszna?


Matekóra, 1980:

Egy favágó egy teherautónyi fát 100 dollárért ad el. A költsége 80 dollár, a haszna 20 dollár. Feladat: karikázd be a 20-as számot.


Matekóra, 1990:

Egy gyönyörű erdő kivágásával egy favágó 20 dollárt keres, mert önző, és nem törődik sem az állatok élőhelyével, sem erdőségeink megőrzésével. Mi a véleményed az ilyen foglalkozásról? Meséld el, hogyan érezhettek az erdő madarai és mókusai. (Minden válasz helyes.)


2009. júl. 31. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, gyere el a Debreceni Egyetem Műszaki Karának matek órájára, ott valahol már a favágót is mátrixban ábrázolja :D
2009. júl. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, pár kérdésre én sem tudom a választ, pedig nem vagyok amerikai, csak matekból hulye... :)
2009. júl. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
En, csak az allatokat sajnalom! Matekhoz nem sokat ertek :(
2009. júl. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
hát a műszaki karon a favágót x-el jelöljük. Mielőtt kivágná az erdőt ki kell számítani hosszú integrál képletekkel az erdő területét. Ha kiszámítottuk f(x) függvénnyel ábrázoljuk, levetítjük. Mno most jöhet a favágás. A jövedelmet meg minden a közgáz szakon tanítják. Ennyit az amerikaiakról.
2009. júl. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség... Tanultam Németországban ,és tudom, hogy a magyar oktatás sokkal keményebb.
2009. júl. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

14:03

Mátrixban ábrázolják a favágót? És Morpheus mit szól ehhez? :D

2009. júl. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Fizika vizsga, bemegy a diák.

-Jó, üljön le, mit csinál ha vonaton utazik és nagyon melege van?

-Lehúzom az ablakot.

-Helyes! a vonat 120km/h sebességgel halad, és a kabin 8 köbméter térfogatú, mennyi idő alatt cserélődik ki az összes levegő?

-.... (a diák csak hallgat)

-Jó, egyes, hívja be a következőt.

kimegy a srác, mindenkinek elmeséli mi történt.

jólvan, bemegy a 2. vizsgázó.

-Jó, üljön le, mit csinál ha vonaton utazik és nagyon melege van?

-Leveszem a pulóverem!

-De még mindig melege van.

-Leveszem a pólóm!

-Ne őrjítsenmeg 90%-os a páratartalom.

-Leveszem a gatyámat is!

-De nem látja hogy a kabin tele van b*zikkal?

-Nem bánom, de ha egy vagonnyi b*zi megerőszakol AKKOR SEM NYITOM KI AZ ABLAKOT!

2009. aug. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!