Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Matematika, mint az iskolás...

Matematika, mint az iskolás évek megrontója?

Figyelt kérdés

Igen.

Nem tudom, ki hogy van vele de nekem a matematika, mint tantárgy meghatározta az iskolás éveimet.

Hiába voltam jó humán tárgyakból, a reálok egyszerűen megkeserítették az életem.

Annyi történetem van róla, hogy könyvet írhatnék belőle.

A mai napig viselem a csalódás következményeit. Önbizalomhiány, túlzott megfelelési kényszer az élet más területein.


2011. ápr. 29. 22:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem a tantárggyal van baj, hanem a tanároddal.

Manapság képtelenek úgy reál tárgyakat tanítani, hogy élvezhető legyen. Pontosabban csak nagyon kevesek képesek úgy tanítani.

De ezt a kérdést egyébként minek írtad ki? Másnak meg pl. a magyar az élet megrontója, vagy épp a történelem...

Én pl szerettem a matekot, de a töritől a falat kapartam.

2011. ápr. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Nekem a töri rontotta meg, a matekot szerettem :D
2011. ápr. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is pontosan így vagyok vele, de szerencsére nem buktatott meg (4.es vagyok középsuliban) és miután letoltam az érettségit belőle, hátat fordíthatok az egésznek lazán :D
2011. ápr. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ugyan ezt szerettem volna írni mint az első. Szerintem neked nem a matekkal hanem a tanárral volt bajod. Általános iskolában utáltam a matekot, tanárhoz jártam, hogy meg ne bukjak. Bekerültem középiskolába ami elég jó hírű volt nem is értem, hogy hogy mertem oda menni olyan matekkal, na mindegy a lényeg hogy míg ott 2-es voltam utálattal itt 4-es megvan. Jól megtanítja az anyagot a tanár és nem olyan hogy leordít ha valamit nem tudok mint általánosban vagy még ki is cikiztet az osztály előtt hogy ezt nem tudod hahaha...
2011. ápr. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem is ezzel van a baj.És eléggé visszahúzódó vagyok.Magyarból mindig is ötös voltam.De a matek soha sem ment...Általános 4.-es voltam amikor 4-es lettem belőle...utána 6.-ig becsúszott a 3-as is és 8.-ra összekapartam egy 4-est újból...de félek a 9.-től és a jövőtől,hogy meg fogok bukni vagy valami + h. mindenki lenéz mert nem vagyok egy matek zseni:S

A tanárra úgymond nincs gond...szigorú,de jól elmagyarázza,de valamelyik tananyagot képtelen vagyok megérteni.Nem tudom mi lesz: S És ez sajnos kihat a magánéletemre.Juj...milyeneket írtam ide.bocsi ha eltértem a kérdéstől:)

2011. ápr. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Pontosan, én is úgy gondolom, hogy tanárfüggő.

Általánosban gyomorgörccsel ültem be matekra. Leadta az anyagot, aztán nem volt az, hogyha nem érted, akkor elmondom mégegyszer... Ha látta, hogy nem értem, akkor nyomás ki táblához, jegyre felelés. Ordított, mint a hülye, ha nem tudtam megoldani egy feladatot, nem is értem, hogy hogy bírtam ki a matekokat... Ő tipikusan az a fajta tanár, akit ballagás után szemen kellett volna köpni. Nem szoktam ilyet mondani, de megérdemelte volna, nekem elhiheted.

Aztán felkerültem középsuliba, és láss csodát ! Négyes voltam matekból. Érted... Annyira máshogy oktatták ott.

Amikor a tanár megkérdezte, hogy értem-e, rendesen meglepődtem, hogy te jó, ilyen van ? Beletelt egy kis időbe, amíg fel tudtam fogni, hogy itt nem leszek lecseszve, ha nem értem, sőőt, a tanárunk olyan volt, hogy 77-szer is elmondta, ha kellett.


Gondolom te végig szadista tanárokat kaptál, ezért gondolod így.

Bár mai napig nem megy a fizika, kémia, matek úgy, hogy prfoi legyek, de már nem gondolok hányingerrel rá, és nem szorul össze a gyomrom, ha matekpéldákra gondolok.

2011. ápr. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Rengeteg tanárom volt.

Általános iskolában az új tanévvel új matek tanár jött.


Korrepetálásra pl. 4. osztálytól (10 éves kortól) jártam. Aztán középiskola végéig kb. 6 korrepetálós tanárt fogyasztottam el.


Középiskolát 3-szor váltottam emiatt. (!!)Együtt sírtam a szüleimmel.


15 évesen gyomortükrözésem volt az állandó stressztől, ami ráment a gyomromra, állandó hasfájásom volt miatta, majd diagnózisként egy gyomorfekély gyanú.


Aztán egy megbuktatás középiskola másodikban, majd a pótvizsgán is.


Az 3. iskolában kerültem végre "sínre" (ott újra jártam a másodikat és onnantól jártam végig), sikerült leérettségiznem 1 pont híján matekból.


Azután elkezdtem a főiskolát de a gazdasági matek miatt hagytam a turisztikát..


Így hát végigkísérte életem nagy részét.


Mindenkinek más a mumus.


Én az esetleg fel nem dolgozott érzések miatt indítottam ezt a témát, saját tapasztalatból szóval... adjatok neki!! :)

2011. ápr. 29. 22:52
 8/11 anonim válasza:

Hát igazából az a helyzet, hogy én mindig körberöhögtem a matektanárjaimat... Matekórákon minden bajom volt már, folyton az órámat néztem, hogy mikor lesz már vége a szentmisének :D És elhiheted a legtöbb matektanárnak fingja sincs a matematikáról. A legjobban a "történelmi" háttér elmesélését hiányoltam mindig is a matematikaoktatásból. Én mindig is szerettem a matekot, főleg a felsőbb matematikát, leginkább az analízist. Sokat foglalkoztam vele otthon, szerettem magam megérteni a dolgokat, de utáltam, amikor tanították...

Na mindegy, áttérve rád, neked amiatt van önbizalomhiányod, szorongásod, mert nem hiszed el, hogy te semmivel sem vagy kevesebb, mint azok akiknek ezzel nem volt gondjuk. Ha kimennél az utcára, és megállítanál 20 embert, biztos, hogy 2 sem tudná elmondani a pitagorasz tételt... Én megértem, hogy te ezzel a problémával küzdesz, nekem persze furcsa is amit leírtál, de ahogy látom, nem vagy egyedül ezzel. Nekem is volt és sajnos van problémám a mai napig, amiket nem tudtam még helyre tenni. De egy biztos: lehet valaki orvos, professzor, a legjobb matematikus, emberi mivoltában semmiben sem különbözik egy kukástól, egy takarítótól, vagy attól, aki nem érti a matematikát.


24/F

2011. ápr. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ezt én is így gondolom utolsó válaszoló.


De azért ott motoszkál az a kis ördög, azért 10 évet nem lehet kitörölni.. :( annak viszont örülök, hogy neked sikerült ilyen lazán felfogni a dolgot. :) Bár nekem is sikerült volna!


És igen, probléma van az oktatással is.

Tisztelet a kivételnek, mert igenis van olyan tanár, aki megérdemli.

2011. ápr. 30. 01:07
 10/11 anonim válasza:

Igen, tisztelet a kivételnek, mert tényleg vannak nagyon jók. Azt sajnos nem tudom, hogy hogyan tehetnéd túl magad ezen, ugyanis oltári nagy baromság lenne, ha azt írnám, hogy felejtsd el, vagy ne gondolj rá. Gondolom sok embertől kaptál már hasonlóan "hasznos" tanácsot. Tudom, hogy nem lehet elfelejteni, de együtt lehet ezzel élni. Csináld azt amit szeretsz, amihez éppen kedved van, egyszóval éld az életed. Igazából nem is tudom, mit írhatnék még, mert nekem eléggé furcsa ez a probléma, de mint fentebb írtam, megértelek. Nekem pl. eszembe sem jutna valakit lenézni azért, mert nem ért a matematikához. Hidd el az átlag emberek 90%-a sikítva menekül a matematika szó hallatán. Ja és nem tudom, hogy hallottad-e már azt, hogy hogy hívják másnéven a szorongást? "Félelem a semmitől".


24/F

2011. ápr. 30. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!