Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 4,6-os átlaggal a lentiek...

4,6-os átlaggal a lentiek közül melyik suliba lenne esélyem? És ezekben az iskolákban mennyire erős a matematika oktatás? Angolt vagy franciát vegyek fel második nyelvnek? Mert mindhárom iskolában van francia oktatás, és érdekelne mindkettő.

Figyelt kérdés

Hetedikes vagyok, humán beállítottságú,bár a matekon kívül a többi reál tárgy is megy, főleg a kémia.

Jó a nyelvérzékem, németet négy éve, angolt (egyénileg, különórán) pedig két éve tanulok.Mindkét iskola nagyon erős, neves "elit" suli, de egy harmadikban nyelv tagozatra nem kell matek felvételi(bár a mostani osztályomból is készülnek oda, és ők nem éppen a legkedvesebbek számomra.)Ez az iskola a Tokaji Ferenc Gimnázium, 15km-re lakunk tőle.

A másik két suli a Nyíregyházán van, kb. 25-30 km-re(mivel kolis lennék, a távolság nem számít)és az a két iskola a Kölcsey és a Zrínyi. Ezek mint már írtam erős gimnáziumok, nem tudom hogy elég-e a mostani, 4.6-os átlagom.

Vannak ezekről a gimikről vélemények tapasztalatok? Esetleg ha jártok oda, milyenek a tanárok? A tanítás jó színvonalú?


2011. jan. 20. 21:05
 1/4 anonim válasza:

A Zrínyi az újgazdag gyerekek gyülekezete (jártam oda is) a Kölcsey az bár kirívóan jól szerepel a legerősebb gimnáziumok összesítésében nem arra nevel hogy az egyéniséged esősítsd hanem magológépet gyárt .

Tokaji-t nem ismerem.

2011. jan. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
ui: a zrínyiben vannak jó fej tanárok de van elég sok begyepesedett is max azért érdemes ott "tanulni" mert elég sok kapcsolatra tehetsz szert amiből később profitálhatsz (értsd újgazdag gyerek = apuka vagy anyuka jó helyen dolgozik sok mindent eltudnak intézni bár ezért van az h sok embert beraknak oda )
2011. jan. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én a Tokaji Ferenc Gimnáziumba járok (biosz tagozatra), szerintem ha jól írod majd meg a magyar központit,és a szóbeli felvételid jó lesz, akkor biztos hogy felvesznek a nyelvi tagozatra. A matek oktatás is elég erős.

Amúgy nagyon jó suli, sokat kell tanulni ha jó jegyeket akarsz, de nagyon jók a tanárok meg minden :))

A másik kettőt nem ismerem.

2011. jan. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 lea:) válasza:
a sulikat nem ismerem de szerintem mindenképpen angolt vegyél fel második nyelvnek mert az sokkal fontosabb és nekem jobban is tetszik:)
2011. jan. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!