Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Újabb világvégével kapcsolatos...

Újabb világvégével kapcsolatos kérdés. Ti hallottatok ilyenről?

Figyelt kérdés
Oké, hogy szegény maja megunta faragni a hatalmas kőnaptárt, de mondták is, hogy világvége is lesz? Mármint gondolom valaki szefós kitalálta, hogy amiért nem fért ki a naptárra 2013 ezért még idén meghal mindenki.. van esetleg valami HIHETŐ dokumentum, hogy azt mondták volna a maják, hogy puff??
2012. dec. 20. 20:56
1 2
 11/17 EagleHUN ***** válasza:

Nem kell aggódni még van 300 évünk:


http://www.youtube.com/watch?v=66ZD8G6r9nI


http://www.youtube.com/watch?v=Um-EISmqze0


Kicsit hosszú és a második videóban érdekes számomra idegen (asztronómiai) megközelítést is használ a beszélő. De érdemes megnézni, mindenképpen elgondolkodtató, és cáfolja meg valaki aki tudja!

2012. dec. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 2xSü ***** válasza:
100%

#11: Pont most futottam össze egy másik kérdésben a dologgal. Számos cáfolat született, persze lehet erről vitatkozni, illetve elég összetett a kitalált középkor teóriája ahhoz, hogy minden részletét kivesézzük.


Viszont az elméletnek van három kiindulási alapja, végül is a többi nem más, mint az ezekből levont következtetés. Az egyik ilyen kiindulópont, hogy Gergely pápa idejére a Julius Caesar által bevezetett naptár már 13 napot csúszott, Gergely pápa viszont csak 10 napot korrigált, „mégis pontos a naptár”. Pap Gábor említi is, hogy erre az a válasza a tudománynak, hogy Gergely pápa a niceai zsinathoz képest korrigált. Ki is van akadva, hogy mi köze a dolognak egymáshoz, hogy a niceai zsinaton szóba sem került semmiféle naptárreform.


Naptárreformként nem is, viszont a niceai zsinat rögzítette a tavaszi napéjegyenlőség időpontját. Ugye határozni egy kérdésben akkor szoktak, ha vitás kérdésről van szó. A niceai zsinatig már három napot csúszott a naptár. Volt, aki egy, a Julius Caesar idejében megállapított napéjegyenlőség időponttól számolta a húsvétot, volt, aki meg a tényleges napéjegyenlőség időpontjától számította. Ha a telihold e két időpont közé esett, akkor máshova került a húsvét, ami akkor nem volt részletkérdés, hanem fontos kérdés volt. Úgy oldották meg a dolgot, hogy újra meghatározták a tavaszi napéjegyenlőség időpontját és rögzítették azt, azaz határoztak, hogy a húsvétot március 21-től, az akkor pontos napéjegyenlőséghez képest kell kiszámolni. Gergely úgy korrigált, hogy a tavaszi napéjegyenlőség erre a március 21-re kerüljön vissza, ezért korrigált 10 évet. Ez nemcsak kihúzza az egyik alapkövét az elméletnek, de egyenesen tarthatatlannak is tartja azt.


(Ez egy nagyon jól összerakott teória, anno én is hajlottam afelé, hogy ez bizony így elég logikus, valószínű. Számos olyan kérdést feszeget, ami ennek ellenére olyan kérdésfeltevés, amivel foglalkozni kellene. Az is igaz, hogy főleg nekünk, magyaroknak nagyon tetszetős elmélet, persze nem mindig az az igaz, ami tetszetős, szimpatikus.)


A másik oldala, hogy a maja naptárt már ezen új(?) időszámítás alapján datálják, tehát ha volt beszúrt középkor, ha nem, a maja naptár nem Jézus születéséhez képest datálódik, hanem a mai naphoz képest datálódik, tehát szó sincs 300 év eltérésről.


Persze ettől még a világvégének nem lesz alapja. A maják ciklikus időben gondolkodtak, a naptár nem jár le 2012-ben, hanem átfordul. Maguk a maják is számon tartottak nagyon hosszú időket, amelynek külön nevet adtak. Ha egy kultúra abban hinne, hogy van a világból hátra pár ezer év, akkor nem ad külön nevet a 160 000 évet, a 3,2 millió és a 64, illetve 128 millió évet jelentő időtartamnak…

2012. dec. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
És lám, túléltük. Jó is volt röhögni azokon, akik délben teljesen visítva futkároztak az iskolában. Tudjátok mit? KISZAKADT A NAPTÁRAMBÓL 2013 ÁPRILISI LAPJA! MOST AKKOR ÉN AZT MONDOM, 2013. 04. 06: VILÁGVÉGE. Tessék, terjesszétek el Isten veletek! :DD
2012. dec. 21. 13:59
 14/17 2xSü ***** válasza:
100%
Szigorúan véve csak akkor mondhatjuk, hogy vége van, ha a Föld minden egyes időzónájában átléptünk 2012 december 22-re. Egészen addig fognak jönni ellenérvek, hogy ha mondjuk itt Magyarországon december 21. 23:59-kor fog történni valami, akkor még tényleg december 21-én lett világvége. Addig még fognak jönni ellenérvek. Meg amúgy is, akik azt a furcsa világvége elméletet vallják, hogy igazából ez csak egy hosszú folyamat kezdete, ami észrevétlenül indult el a mai nappal… (Mondjuk sajátos világvége az, amiben nem lett vége a világnak, de hát ők tudják…)
2012. dec. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Érdekes.. Minden esetre nem nagyon hiszek ebben, számomra eléggé furcsa, hogy süt a nap, aztán egyszer csak bumm és már nem is létezik semmi.
2012. dec. 21. 15:12
 16/17 gromo válasza:
100%
Éppen ezért nem kell foglalkozni a világvége jóslatokkal. Sokkal érdekesebb lehet feszegetni azt, hogy miért röppennek fel időről időre ezek a jóslatok? Nyilván vannak közöttük elmebetegek, vallási megszállottak, de szerintem jó pár világvége - hoax olyan emberek kitalációja volt, akik maguk sem hittek benne, csak volt vele valami céljuk. Poén ? Jót röhögni a sok síkagyú hülyén ? Tesztelni azt, hogy manapság, a XXI. században, amikor a népesség 15-30%-a felsőfokú végzettséggel rendelkezik, még mindig mennyi emberben gyökerezik annyira mélyen a pusztulástól, katasztrófától való félelem, hogy gondolkozás nélkül bevesznek minden marhaságot? Vagy azt, hogy a tanulás és a sokféle iskola mennyire nem tanítja meg GONDOLKODNI az embereket ? El lehetne ezen filózni hosszú ideig. Szerintem Einstein tökéletesen rávilágított már majdnem 100 éve a problémára, amikor azt mondta, hogy " A világegyetem és az emberi ostobaság végtelen. Bár a világegyetemben nem vagyok biztos...". Nála van a pont !
2012. dec. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Reptoid boss válasza:
késünk, de lassan ott vagyuk
2013. jan. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!