Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » A kínaiaknak mi a vallásuk?

A kínaiaknak mi a vallásuk?

Figyelt kérdés

most komolyan mi? ezen gondolkodtam mióta!xD keresztények? nem....iszlámok? nem.....buddhisták? nem....

AKKOR MIK? (tudom, h még van sok, de nem akartam az összes vallást felsorolni, amit magamban már kizártam! )


2012. dec. 23. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Márpedig buddhisták.
2012. dec. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 2xSü ***** válasza:

Pedig sok buddhista van.

Sokan taoisták, konfucianisták, vagy a hinduizmus valamelyik ágát követik. De igazából ezek a vallások, filozófiák jól megférnek egymással, keverednek. Sokkal toleránsabbak egymással, a vallásokkal szemben, mint mi.

De jelen van az iszlám is erősen, illetve a kereszténység is.

2012. dec. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
szóval ők ilyen keverékek? o.O
2012. dec. 23. 12:06
 4/9 2xSü ***** válasza:

Miért? Mi nem vagyunk azok? Európa és környéke ugyanannak az ábrahámita vallásnak három fő nagy ágával van tele: iszlám, héber, keresztény. Ráadásul ezeknek is sokféle ága van, hogy csak a keresztényt nézzem: ortodox, katolikus, azon belül római katolikus, református, protestáns, meg még ki tudja hány vallási ág van még. Anno voltak manicheisták, gnosztikusok, csak hát a történelmünk úgy alakult, hogy kiirtották ezeket az ágakat.


Másik oldalról ahány ország, annyiféle kereszténység van. Pl. itt Magyarországon szépen beépült a kereszténységbe a régi, ősi vallás nagyon sok eleme. Elég csak a húsvéti locsolásra, vagy a luca székére gondolni. Persze ezek nem a vallás által teljesen elfogadott dolgok, de mondjuk a Mária kultusz már inkább, ami megint csak az ősi vallásunkra vezethető vissza.


Mi ugyanúgy keverékek vagyunk az ő szemükben, sőt sok szempontból sokkal rosszabb, hiszen azok rántanak kardot a másik vallása miatt, akik amúgy ugyanahhoz az istenhez imádkoznak…

2012. dec. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
bocsánat... :/
2012. dec. 23. 12:49
 6/9 A kérdező kommentje:

am én nem vagyok keresztény, se bármilyen más vallású!

én a puszta tudományban hiszek! de senkit nem ítélek el a hite miatt! csak tudni szeretném, hogy kik miben hisznek!

bocsánat kínaiak! nem akartam semmi rosszat mondani!!!! :(

2012. dec. 23. 12:51
 7/9 2xSü ***** válasza:

Szerintem a kínaiak nem haragszanak. Én sem. ;-)


Csak próbáltam más szemszögből láttatni a dolgot.

2012. dec. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
akkor jó! :)
2012. dec. 23. 19:59
 9/9 anonim ***** válasza:
80%-uk ateista. 20% eloszló, van köztük buddhista, keresztény, iszlám is.
2013. jan. 6. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!