Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Columbo Kristóf végül kinyomoz...

Columbo Kristóf végül kinyomozta, hogy ki ölte meg Amerikát?

Figyelt kérdés

Vagy csak elolvasta a forgatókönyv első két oldalát? :)

Amúgy milyen Columbo-filmeket ismertek? Én azt hiszem, ennek "Sánta Mária" volt a címe.



2013. máj. 6. 16:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Columbo és: az elhasznált budipapír esete


alap (Columbo)téma: Ebben a történetben Columbonak egy nagyon furcsa és szövevényes bűnüggyel kell szembenéznie, ezért kölcsönkéri a Doctortól a TARDIST és téren és időn át megpróbál különböző bűnügyeket megoldani.

összegzés: A Doctor nagyon ritkán tűnik fel most, Columbo többnyire egyedül nyomoz.


aktuális (téma)bűnügy: Valaki megölte Chuck Norrist! De nem is akárhogyan, a holttestét egy vulkán krátere mellett találják meg, és nincs rajta semmilyen külsérelmi nyom, közvetlenül mellette találnak még egy létrát is, a történet vége előtt Columbo utolsó nyoma segítségével: az elhasznált budipapír segítségével rájön, hogy ki is ölte meg Chuck-ot. Addig is sok helyszínre utazik a TARDISSZAL térben és időben, sok lehetséges gyanúsítottal öszefut, de csak a végén találja meg a tettest.


Lista (a történetben szerepelnie kell megszokott módon a következő (dolgoknak**)) (azaz most Columbo bizonyítékainak**):


-Függetlenségi Nyilatkozat

-Aranyozott Bilincs

-Műfogsor(hiányzó fogakkal)

-Döglött Cápatetem(már bomlik)

-új Colt (a bizonyítékot 3000-ben találja, de mintha most vették volna)

-Üres Sörösdobozok(Vérfoltokkal)

-Egy egész szeméttelepnyi (és konkrétan ott heverő) ismeretlen hulla

-Tetoválás

-1 Démon Keze (aki kezet fog ezzel a levágott kézzel szuperképességeket kap)

-1 Tubus Aranyér Kenőcs

-2 befőttesüvegnyi emberi szemgolyó (még friss!)

-Moszkva és a Hold alagútrendszereinek térképei (lehányva)

-Osama Bin Laden utolsó videóüzenete dvd-n

-Földgömb alakú térkép(viszont a Marshoz, felnyitható nyilván van a belsejében valami)

-2 jegy a Titanicra

-Halott Német Katona Üvegszeme

-1 Roncs Terminátor

-1 Szintén Roncs állapotban lévő: Birodalmi Lépegető

-1 ismeretlen Háború nyomai és lávafoltok a közelben

-A „Columbo és: az elhasznált budipapír esete” : forgatókönyve, (választható: vagy beleolvas vagy nem, de nem ezzel oldja meg az ügyet), (opcionális megoldás): 2 mondatot elolvas belőle majd a forgatókönyv megsemmisíti önmagát

Az utoljára megtalált bizonyíték, vagyis amivel végülis megoldja az ügyet:

-az elhasznált budipapír



A történetben szereplő személyek(vagyis most nem bűnösök)*:

Columbo

A Doctor (2x beugrik 1-1 mondat erejéig, de most nincs komolyabb szerepe)


Columbo gyanúsítottjai(akik között nincs az igazi tettes):


-Osama Bin Laden

-Lávaevő Szörnyek (frissen felfedezett faj)

-Lenin

-Darth Vader

-Eric Cartman

-Schwarzenegger

-Hitler

-Homer Simpson

-Orange King

-II. Tehéntőgyfejű Erzsi

-Harrison Ford

-Kennedy

-Al Capone

-Bush

-Padme Amidala

-Dalekok

-Edward Cullan

-Ewokok


(Az igazi bűnös személyét találd ki te magad (valahol jelenjen meg a bűnös akit becsempésztél a történetbe, és a történet vége előtt Columbo rájön az utolsó mindenre fényt derítő bizonyítékból az elhasznált budipapírból, hogy ki a bűnös, végül persze a történet vége előtt a bűnös is ki lesz kérdezve és végső monológjában részletesen beszámol arról miért és hogyan tette ) , ;) a történetben (leírva) szereplő személyek itt most kivételek


_ezt a történetet kéne megírni a megadott feltételekkel ;) ki mit hoz ki belőle?

2013. máj. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Columbo: Az elhasznált budipapír


Tehát Chuck Norris halott, és a hadnagy úr ráál az ügyre. Felkeresi a Doctort és kölcsönkéri az időgépet, mert Chuckot is egy időutazó ölte meg (a Doctornak van alibije, ’Éppen valami izét izéltem az izébe’ elmondása szerint).

Columbo először a spicces Hitlert keresi fel, aki bulit tart: épp egy, a Marshoz készült földgömb mellett varrta a szintén részeg Leninre tetkónak a Függetlenségi Nyilatkozatot, előttük az asztalon 2 jegy volt a Titanicra és egy lehányt Moszkva-Hold térkép. Ott van a bulin a frissen koronázott II. Erzsi is, akit indokolatlanul is Tehéntőgyfejűnek csúfolnak... Columbo meghökken, mert feltűnik az alsógatyás Al Capone is, egy tubus aranyérkenőccsel, mögötte a szobában egy csomó német katona hullája. Ja, egy élt, de őt aranybilinccsel kötözték az ágyhoz. Columbo gyorsan begyűjtötte a bizonyítékokat, köztük egy halott német katona szemüvegét, de még visszafordult („Ja, még valami!”) és előszedett Al Capone boxeréből egy Coltot, amit 3000-ben gyártottak... A hadnagy gyorsan távozik a helyszínről.

3000-ben Arnold Shwarzenegger már tényleg csak egy roncs Terminátor, minden testrészét gépre cserélte. Egy ramaty állapotban lévő birodalmi lépegető mellett vallatja ki Schwarzit a hadnagy, és nem tudja nem észrevenni a lávafoltokat a közelben... Feltűnnek a lávaevő szörnyek, akik a dalekokkal és Darth Vaderrel vitatkoznak azon, melyikük csinálta fel Padme-t. A dulakodás közben 3000-es Coltok is előkerülnek. Na, Columbo két szemgolyó-befőttel (amit „a kedves felesége” készített még Kennedy elnöknek) megdobja őket, hogy lehiggadjanak, majd egyenként faggatja őket kifinomult modorával (egy UZI-val). A 3000-ik évben a TV-múzeumban, amit ewokok üzemeltetnek, megtalálja az aktuális Columbo-epizód forgatókönyvét. Ha elolvassa az első oldalt, megtudja az ügy megoldását. De azt mondja, „a francba, így nem lenne élvezet” és felgyújtja a fenébe.

Columbonak eszébe jut az első bizonyíték: a kissé csokifoltos budipapír. Elküldi a laborba, a jelenbe, néhány véres sörösdobozzal és egy műfogsorral együtt. Azonban egy terrorista-szervezet ellopja a bizonyítékot, amit Homer Simpson vezet (a tagok: Simpson, Harrison Ford, Edward Cullen, Eric Cartman és maga Bush exelnök). Ezek a marhák bújtatták BinLadent és híresztelték el a halálát, hogy „végre békibe hagyják má’-e”. Elmondásuk szerint Homér a műfogsort fánknak nézte, mert nem voltak benne fogak... (Homer: „Szóval mégsem fánk volt?” „Nem” „DO’H!!!”).

Végül megérkeznek a DNS-vizsgálat eredményei, de ekkor Orange King tűnik fel a 3000-es Colttal a kezében. De leveszi a jelmezt és ott áll Kristen Stewart! Columbo mindent ért, de már csak egy kérdés maradt: Miért?

A kis ál-színésznő-luvnya bevallja a gyilkosságot és azt mondja, hogy azért ölte meg Chuckot, hogy aztán megtévessze Columbo hadnagyot és hogy Edwardra kenje a cuccot, mert már két hónapja nem fizet gyerektartásit, tetszik tudni, elválltak Cullennel. Direkt tette oda a Coltot, hogy először Vaderékre terelje a gyanút, és hogy Columbo megtalálja a műfogsort, amit szintén ő tett oda. Tudott Simpson fánkszenvedélyéről és rablóbandájáról, így könnyen bevarrathatta volna Cullent.

De hirtelen pisztolylövés és Stewart mögött áll Simon, Az Arc Nélküli Manus majomlejmezben, és ezt mondja: „Az Alkonyat után jött a Hófehérke, majd az Úton? Na ezt neked, te felkapottsággal megátkozott menedzserek által futtatott hollywoodszéli K@RVA+)

Columbot kitünteti Bush exelnök egy Bin Laden-dvdvel, de a Doctor berobban a buliba a tardissal „Geronimo” felkiáltással.

2013. máj. 6. 18:24
 3/26 anonim ***** válasza:
Szuper lett! :)
2013. máj. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Ááááááááá, a szemem! :'(
2013. máj. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Jöhet a már privátban mellékelt 2. rész! :) És ha kész vagy van egy ötletem, véletlenül kimaradt ha jól látom a Döglött Cápatetem(már bomlik), erről írok én:


Columbo és a Döglött Cápatetem esete


találj ki hozzá ügyet+listát+szereplőket ;)

az ügy a döglött cápatetemmel oldódjon meg ;)



a te történeted:


Privátban mellékelt folytatás (részlet), (mivel ilyen hamar kész lett berakom, a laikusok kedvét nem rontom el vele ;) tehát a 1.vége(azaz a 2. rész eleje) folytatás:


Vendégszereplők, (akik most kizárólag a történet végén szerepelnek)(vagyis még köztük sincs most az elkövető):

A Majom(A „Harry Potter” Majma)

Simon(Az ARC Nélküli Manus)



A történet végén amikor Columbo elkapta a tettest, és úgy tűnik minden helyre állt az univerzumban megjelenik a semmiből A Majom akit mi jól ismerünk és lelövi a tettest egy különleges fegyverrel ami bárkit el tud szenesíteni, tehát a tettesből a végén marad egy szénből készült szobor, A Majom ledob valami frankó dumát ami még tőle nem igazán volt megszokott, majd amikor mindenki jól meglepődött, egy még meglepőbb fordulat jön, a majom ledobja kibújik a bőréből, mintha valami maszkot és jelmezt viselne, és megjelenik az Arc Nélküli Manus a semmiből aki ezek után valami olyasmit dumál, hogy megunta a Roxfortban a takarítást, és 20 nappal az 580#. rész vége után 2044-ben megkereste, és meg is találta a Majmot a rejtekhelyén Tükörországban, előhúzott egy kis higt-tech fémdarabot a zsebéből Simon, és azt mondta ezen vannak most rajta a majom emlékei és a gondolataihoz is hozzáfér most (erre mentette rá a majom szuper intelligens elméjét és gondolatait), most a Majom jelen pillanatban egy ártalmatlan, Majom, (jelenleg semmi probléma nem adódhat vele, senkinek nem árthat most ártalmatlan), végül Simon elhelyezte biztonságba a Majmot egy várbörtönben leláncolva, és most Simonnak van egy terve amihez szüksége van a majom intelligenciáján, (high tech fegyvereken és kütyükön) kívül Columbo segítségére, a Tardisra, és egy csapatot is fel akar állítani akik majd végrehajtják a tervet, és megemlíti miért ölte meg a gyilkost ;) ….. folyt köv….


A második részt is írd meg amihez nincs lista csak még egy cím, a történetben tehát az elején Simon elmondja a tervét ami valahogyan kapcsolatban lesz az univerzummal, szüksége lesz arra amit itt leírtam, tehát miután elmondta a nagy tervét elmennek felállítják a csapatot és végül végrehajtják a nagy tervet, (plusz ha még belefér, (úgyértem a kitalált történet kereteivel nem ütközik) egy kisebb mellékszál Columbonak aki itt is mutassa meg egy kisebb bűnügy megoldásával mit tud, de ennyi lenne, itt a 2. részhez a cím:


Columbo: Az Univerzum Bosszúja


Tehát jöhet az 1. azután a 2. történet, és azután te írsz 2 történetet nekem ;) ergo itt teljesen szabad a témaválasztás….. ;)

2013. máj. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Addig itt a cápatetemhez a lista:

-Al Bundy

-Alejandro

-Fülgyulladás

-Tom Hanks menzaérlete

-Stand-up Comedy (mint a Showder Klubban)

-Légycsapó

-Bíbor Szív kitüntetés

-Neo a Mátrixból

-Harlem Shake


az áldozat: Máricsújí

helyszín: Argentína, a Kongresszus épületének 4. számú budia

Columbo persze most is előre tudja a tettes kilétét, de köztudott, hogy szeret eljátszadozni a prédával :)

2013. máj. 7. 16:11
 7/26 A kérdező kommentje:

ja, még +-ba:

-természetesen a bomladékony cápatetem

-I.Ferenc pápa

-Consuela

-1 szétvert monitor

-és egy idézet a South Parkból (bármi)

2013. máj. 7. 16:15
 8/26 A kérdező kommentje:

Columbo: Az Univerzum bosszúja


Chuck Norris szerte széjjel lett gyilkolászva, s mivel a kvantummechanika 9. számú törvénye kimondja, hogy Chuck Norris nem halhat meg, csak a világ legnagyobb Stetson kalapjának az ötméteres körzetében, a valóság kezd összeomlani (a legnagyobb kalapot Indiana birtokolja). Columbo és a Doctor azonban nem f@sik annyira, mint egy normális ember. Rájönnek Norris naplójából, hogy a katasztrófát csak úgy lehet megakadályozni, ha megölik PSI-t. Ezért a történelem legnagyobb koponyáit gyűjtik egybe, hogy felállítsák a ß-ment:

- I. Newton, aki olyan messzire dobja a gránátot, mint az almát, amit a fejéhez vágtak. Fedőneve: Tömegvonzás

- L. da Vinci, a korabeli orosz-olasz maffiavezér ("DA") kódnév: Magányos Liza

- A. Eistein, aki úgy ontja magából a zsenialitást, mint más a szilvásjoghurtot. "Emszercénégyzet" kódra hallgat.

És a legjava, az elit alakulat stratégosza, a krémek krémje, aki annyi akcióban vett részt, hogy már csak kódokban tud beszélni, íme Ő:

- Matisz Pista, fedőneve: Nagypapa


A tengeren nem kelhetnek át, mert nem tudnak úszni, repülővel sem mehetnek, mert Matisz titkosított okok miat ki van tiltva, így csak Észak-Koreán keresztül érhetnek Délre, hogy végezzenek PSI-jal, aki időközben széles körben oktatni kezdte a Gangnam Style harcművészetet.

Észak-koreában Einsteint nagy tisztelettel fogadják (nem is értem miért... khmatomkhm... jaaaaaaa...), így átengedik őket, még egy plasztik-rakétával is megdobják őket.

Szöulban PSI egy egész hadsereget toborzott szexi ázsiai csajokból, és azokat a ß-menre küldte, de Matisz impotens, és még marad annyi lélekjelenléte, hogy kilőjje a rakétát, ha lenne nála gyufa, amivel a vízbÓÓl kivonja a Zoxigént és avval bögyújtsa a rakítot...


Közben Chuck feltámad és egymaga szétveri PSI-t, annyira, hogy lejárt lemez lesz belőle (bár ehhez nem kellett Chuck, úúúúúúú).

2013. máj. 7. 16:47
 9/26 anonim ***** válasza:

hamarosan kész a Cápás történet addig is a következő rész:


Columbo és a Nem Várt Csavar/avagy Ki Ölt Meg Engem?/avagy: A Mi a Fene?


téma:

-nagyon ködös rész ez, de annyi bizonyos belőle, hogy ebben a Columbo részben különböző események és meghatározott cselekmények összessége fog szerepelni sok fordulattal és áltudományos kifejezésekkel és a történet végén egy nem várt Csavarral oldja meg az ügyet Columbo amit bosszúból a gyilkos (akit nemrég keresztre feszítettek) koponyájába ver majd, majd ez után az igazi gyilkos 1 csavarral bevallja, hogy bocs, mégis én voltam és nem ő, ;) a történet nagyon ködös ezért csak ennyi biztosat tudhatunk belőle:


Áldozat:

-Columbo (férfi)Alteregója


Columbo Segítőtársa a nyomozásban:

-Columbo(női) alteregója; azaz: C ügynök=azaz C kosár


A film rendezője:

-Michael Bay (azaz rengeteg robbanás várható és a történetben sokan belépnek az amerikai seregbe)


helyszín: Róma 0-ban időszámításunk kezdetén


+plusz az előzőek után még biztosan szereplő személyek a filmben(ezen kívül jöhetnek még páran):


-Júdás

-Leonardo

-Spider Man

-pár ezer fizetett statiszta

-Viktor

-Prométeusz

-Ozirisz

-Platón

-Jézus(az igazi)

-Jézus(áljézus egy közeli amatőr színjátszókörből)

-random szereplők a Family Guyból beugranak még a történetbe 1-1 mondat erejéig..... ;)

-a teljes amerikai hadsereg

...és még akit kitalálsz ;)

2013. máj. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Columbo és a Döglött Cápatetem


-Mexikóban kezdünk (később benézünk majd a budiba is ahol fontos bizonyítékra lel Columbo ;) ) 1990-ben a bab és az alkohol eléggé megülte a hadnagy gyomrát amikor is megjelenik a színen R2D2-aki nagyon furcsán nem túl bizalomgerjesztően néz ki, talán evett ő is a bináris babból? (na mindegy a rendező kicsit elhúzta a történetet ezért van a sztoriban pár indokolatlan karakter) tehát úgy látszik be van valami szorulva R2D2-ba (a bináris fingást kizárandó Columbo arra a megállípításra jut 1 üzenetről van szó) tehát r2d2 üzenetében Peg Bundyt halljuk (Lea)jelmezben aki ezt mondja:

-Columbo szükségem van a segítségére, a férjem belekeveredett 1 elég komoly bűnügybe, legutóbb Argentínában látták bemenni a Kongresszusi épületének 4. számú budijába, remélem megkapja az üzenetet és ha teheti kérem segítsen.....

Columbo akarva akaratlan elvállalja az ügyet és elmegy a "találkozóra" a budiba a Tardissal mégpedig r2d2 adatbázisa szerint 1991 április 1. én 13óra:02perckor.....


Argentína, a Kongresszusi épület 4-es számú budija 13:02:


Columbo amint belép nem tudja sírjon e a röhögééstől, mert a wc-ben ott ül (még mindig, pár éve legalább ott trónol) Al Bundy előtte a padlón vérbe fagyva pedig Máricsúji.....

-Ezt meg, hogy sikerült összehoznod?-kérdezi Columbo.

-AZ, úgy volt, hogy amikor idejöttem a "Kórházba"-a szomszédba Fülgyulladással, akkor találkoztam Mr. Beannel-aki azt mondta, hogy ez a Kórház, én tudtam, hogy nem, de ha már úgyis wc-zni kell, bejöttem, és kicsesztem Beannel is akit beküldtem a 3.-as számú wc-be, és azt mondtam neki ott kell várakozni, "a Kórházban", aztán pedig.....

5 perccel, és pár elhibázott rendezői döntéssel később, megkezdődik a nyomozás:


-Kire gyanakszik Bundy?-mondja Columbo.

-Neora, ő is hasonlít rám, csak neki nincs felesége, egy beszűkült Mátrixban él, mint én, gyakorlatilag az én mátrixom a cipőbolt!-mondja Bundy.

Még pár igen kínos beszélgetés után Columbo elmegy a mátrixba Neo-hoz, akitől megkérdezi tud e az esetről valamit, de az ég világon semmit nem tud Máricsújiról, de segíthet a nyomozásban.

Ismét 5 perccel később, ismét a budiban:

-Consuelát és I.Ferenc Pápát kizárnám a gyanúsítottak közül, nem hinném, hogy bejönnének egy ilyen koszos budiba, amúgy meddig akarsz azon a wc-n trónolni?-mondja Columbo.

-Még nem tudom, pár év és kiderül jutok e valamire!-mondja Al.

-Neo vizsgáld át te is a helyszínt!-Columbo

Pár régimódi akrobatikus mozdulat és a Harlem Shake eltáncolása után Neo talál pár nyomot a budi padlóján a holttest mellett:

-Nézd ott a padlón egy légycsapó; ez csak egyet jelenthet, II. Tehéntőgyfejű Erzsi is benne volt!-válaszol Neo.

-Nem az nem lehet, ő most hiányzott a stáblistáról!-Columbo.

-Akkor, lehet, hogy Alejandro volt a tettes, hallottam még a mátrixban ahogyan Gaga énekel róla, rejtélyes alak, nagyon sötét volt a klipp!-Neo.

-Á az nem lehet, de nézd csak mi van még a padlón!:

Ekkor Columbo meglátja Tom Hanks menzabérletét a földön:

-Hé itt van a földön egy bérlet Tom Hankstől!-Columbo

-Az Tom Cruise te gyökér!-Neo.

-Másodszorra olvasva valóban Cruisenak látszik! Így más megcilágításba kerül ez az egész már van egy nyomunk, (megeshet, hogy Xenu volt a tettes, de nem biztos mert most is börtönigazgatósdit játszik), el kell mennünk ennek a kórháznak a menzájára ma úgyis Showder Klubbos Stand up Comedy lesz ott, hátha megtudunk valami újat!-Columbo.

-Mi az a Xenu, csak nem egy Linux disztribúció?!-Neo.

-Nem te gyökér az egy főgonosz, de ezt inkább nem fejtem ki fontosabb dolgunk van!-Columbo.

A kórház menzája előtt a stand up comedy után:

-Hát ez most sz@rt sem ért, Kiss Ádám most azzal poénkodott, milyen volna ha megkapná a Bíbor Szív kitüntetést! Irány a repülőtér, Cruise saját hangárja, derítsük ki végre ki ölte meg Máricsújit!-Columbo.

A hangárba belépve (nincs egyetlen jármű sem ott) Columbot és Neot nagyon furcsa látvány fogadja.:

Látnak egy ( a szétvert monitor még hagyján) éppen természetesen már bomlásnak indult Cápatetemet, aminek a gyomortartalmát és a gyomorban található vért is Columbo elküldi Neoval elemeztetni.

Kis idő múlva:

-Basszus ezek megölték Kennyt!-érkezik a válasszal Neo.

-Szemetek! De most végre rájöttem a megoldásra, mivel a vér Kennyé összeállt a kép! Irány South Park!-válaszol diadalmasan Columbo.

-Szóval te voltál az Eric.-Neo.

-Igen, meg akartam ölni Kennyt, (a kis g@ci legyőzött skkban, hogy rohadjon meg,) de amikor a budinál voltunk Máricsúji pont útban volt és őt lőttem le, ezután Kenny menekülőre fogta ezért beteleportált pont egy Cápa gyomrába, aki így is meghalt mert már pont elkezdett emészteni, szóval így is úgy is sikerrel jártam.-Cartman.

-Ne vegyél túlságosan mérget rá! Az elejétől tudtam, hogy te voltál az pondró!-Columbo.

-WTF?-Neo.

-A budiban terjengő ürülékillatból.-Columbo

-Holy Fuck Shit!-Neo.

-Miért?-Cartman.

-Átadunk 3044-be a börtönbe.Columbo.

-És?-Cartman.

-Meleg Börtön. Xenu vezeti!-Columbo.

-Shit! Ki a fos ez a Xenu?-Cartman

…..The END…..

2013. máj. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!