Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Hogy tanuljak meg magyarul...

Hogy tanuljak meg magyarul alapfokon?

Figyelt kérdés
Gondolom ti magyarok vagytok, magyar az anyanyelvetek, azért jöttem ide. Már majdnem egy éve tanulom, de sz.rt sem tudok megjegyezni, egy kib..szott szót sem normálisan, a mondatalkotással emiatt (is) vannak problémáim. A nyarat itt töltöttem Magyarországon, még itt vagyok, hamarosan megyek haza, és nem lesz időm tanulni. Miért ilyen nehéz?? Ti hogy tanultátok meg kiskorotokban? Egy nagy rakás szarnak érzem magam emiatt, semmit nem tudok megjegyezni. Főleg most, hogy így olvasgatok magyar oldalakat, blogokat, és hát a helyesírás... Egy magyar sem tud normáisan leírni egy szót, akkor én hogy tanuljam meg??

2013. szept. 3. 23:19
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
91%

Ehh.

Azért kamuszagú a kérdésed, mert a kérdés megfogalmazása alapján (a pár elgépelést nem számítva, ami nem helyesírási hiba) bőven alapszint fölött vagy, mondatszerkesztésben, fogalmazásban, szóhasználatban is, erre alig egy év alatt nagyon nagy nyelvészeti géniusznak kéne lenni, a gyerekes stílusod a későbbi megnyilvánulásaidban viszont nem egy nyelvészre vall (ahogy az sem, hogy blogokból akarsz nyelvet tanulni). Ezért is abszurd a kérdésed - nem tudom mit akarsz vele elérni.

Vagy azzal, hogy találgassuk, mi az anyanyelved...

De legyen jó napod, találgatok: Manysi?

2013. szept. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Mit gépeltem el?
2013. szept. 4. 00:43
 23/34 anonim ***** válasza:

"exuse me" - ez ugyan csak későbbi kommentárodban fordul elő, a kiírt kérdésben nem. Mea culpa.


De nem válaszoltál, mi a célod a kérdéssel?


Ha visszajelzést vársz: igen, jó a helyesírásod és a nyelvhasználatod. Túl jó ahhoz, hogy hihető legyen, hogy a nulláról alig egy év alatt eljutottál ide, vagy hogy az alapfokúnál rosszabbnak érezd. ;)


Azt meg gondolom nagyon jól tudod, hogy az anyanyelv elsajátítása egész más, mint felnőtt (vagy kamasz) fejjel új nyelvet elsajátítani. Ahogy azt is, hogy irodalmat kell olvasgatni a szókincs gyarapításához és a nyelv alaposabb megismeréséhez, valamint rengeteget kommunikálni (helyesen kommunikáló emberekkel, tanárokkal, nyelvészekkel, vagy erre szakosodott oldalakon), nem pedig blogokat és iskolázatlan, műveletlen vagy (olykor "önjelölt") diszgráfiás hozzászólásokkal teli oldalakat böngészni.


Szép is lenne, ha én mondjuk a Youtube videók alatti hozzászólásokból szeretném tökéletesíteni az angoltudásom. :P

2013. szept. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Menj ki a szabadba,csak egy gatya/bugyi legyen rajtad,és egy titokzokni,fussál 10 kört a ház körül,mire bejössz,elmegy a kedved a kamukérdésektől,hidd el!
2013. szept. 4. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Késő van már álmos vagyok...
2013. szept. 4. 02:33
 26/34 anonim ***** válasza:
Ha még nálunk is intelligensebb vagy, csak japán lehetsz. :)
2013. szept. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Magyar vagy kérdező
2013. szept. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm :D ment a zöld pacsi
2013. szept. 4. 13:17
 29/34 anonim ***** válasza:
Akkor menjen mindenkinek a pacsi, mert mindenki tudta :)
2013. szept. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Honnan tudtátok? Ennyire látszik?
2013. szept. 4. 17:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!