Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Mit gondoltok erről a rövid...

Mit gondoltok erről a rövid cikkről? ( engem meglepett)

Figyelt kérdés
Itt van, kivágtam: Brit tudósok bebizonyították, hogy azok az emberek, akik az átlagosnál többet alszanak, kevesebbet vannak ébren. A kutatást Dr. Stuart Smith végezte, a Cambridge-i egyetem professzora, aki 1990 óta több mint 100 tudományos cikket publikált az alvás agyra illetve a társadalomra való hatásával kapcsolatban. A kutatás során 1000 személytől kérdezték meg, hogy naponta hány órát alszanak, illetve azt, hogy hány órát töltenek ébren. Két csoportot alakítottak ki.Az egyikben a 8 óránál kevesebbet alvók, míg a másikban a legalább 8 órát alvók szerepeltek, majd ezt a két csoportot hasonlították össze. Az eredmény sokkolta a kutatókat! A legalább 8 órát alvó személyek 100%-a tölt kevesebb időt ébren, mint a 8 óránál kevesebbet alvó csoport tagjai. Dr. Stuart Smith így nyilatkozott a kutatásról:" Most úgy érzem végre elértünk valamit.Régóta vártuk ezt a pillanatot.El sem hiszem, hogy ekkora lépést tettünk az emberi természet megismerése felé. Sok kollégám már a Nobel-díjat adná nekem, de úgy érzem, nem érdemelném meg, hiszen, rengeteg megválaszolatlan kérdés van még a témával kapcsolatban.Azt viszont kijelenthetem, hogy ezek után, nem pihenek egy percet sem, hanem folytatom a munkámat." A tanulmány a NASA érdeklődését is felkeltette. A kutatók szerint a Nemzetközi Űrállomáson hasznát vehetik majd a kutatás eredményeinek. " Sok gondot okoz az űrhajósaink alvás-ébrenlét egyensúlyának fenntartása"- nyilatkozta egy ottani kutató. Egy szó mint száz, hatalmas ugrás lehet ez a tudománynak, főként az alváskutatóknak, akik már más szemmel tekinthetnek eme csodálatos szakterületre.
2014. jún. 25. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Erdekes.. :)
2014. jún. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vicc :-)
2014. jún. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
8%

" Az eredmény sokkolta a kutatókat! A legalább 8 órát alvó személyek 100%-a tölt kevesebb időt ébren, mint a 8 óránál kevesebbet alvó csoport tagjai. "


Bár én ne vagyok tudós, de ehhez tényleg kutatás kellett??

Én laikusként is olyan 10 éves korom óta tudtam, hogy míg én napi 9 órát alszom, ezért a 24 órából csak 15 órát vagyok ébren, ellenben a nővéremmel aki már akkor is csak napi 4 órát aludt és ő napi 20 órát volt ébren.

Ha erre jár nobel díj akkor én is kérek..:)

2014. jún. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Már az első mondat lenyűgözött: ...azok az emberek, akik az átlagosnál többet alszanak, kevesebbet vannak ébren.
2014. jún. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem zseniális, de a humor kategória nem itt van. Persze így azért nagyobbat ütött :)
2014. jún. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sose hittem volna... bár így végig olvasva logikusnak tűnik de én mág várnék egy megerősítő tesztre. Remélem a NASA nyilvánossá teszi majd az eredményeit és nyugodtan alhatunk :)
2014. jún. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ennyi tökkelütött embert!

És még a NASA is, nahát!

Mi van mondjuk az ébren alvókkal, vagy a kissé bambákkal, akikre gyakran rá kell szólni: - ne aludj komám -, pedig szemmel láthatóan nagyon is ébren vannak.

Aztán ugye ismertek az alvás fázisai, mondjuk a REM fázis és ezek között akad olyan, amikor valójában ébren van a delikvens, a zene beszűrődik az álmaiba, amit hall és van akivel még beszélgetni is lehet, amikor szunyókál, sőt, még a háztetőre is felmászik némelyik.

Nekem úgy tűnik, hogy ezek a kutatók elavult nézeteket feszegetnek, akárcsak a vaskalapos biológia tanárnőm anno, aki nem volt képes megérteni, hogy az egész élszaka tartó házibuli után én csak a legkorszerűbb alva tanulási módszert akartam az óráján bevezetni és valójában a legfeszültebb figyelemmel szundikáltam.

A REM mellett ugye közismert a RAM és a ROM fogalma is, ami szintén a memóriával kapcsolatos, de ez már kissé magas ezen a szinten, de igenis van félállom is, különösen a félvezetők körében, akik mint az közismert, rettenetesen megijednek, ha megcsapja őket a nafta és ilyenkor gyakran összecserélik a féket a gázzal, ha éppen mondjuk a volán mellett ülnek.

Nekem néha ébren is van olyan érzésem, hogy álmodok és ez szerintem sok emberrel előfordulhat, így hát semmiféleképpen nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy aki sokat alszik, az kevesebbet van ébren, vagy éppenséggel azt, hogy aki többet ébren van, az kevesebbet alszik.

Így hát megóvom a Nobel díjat és ezennel kijelentem, hogy itt az ideje, hogy a NASA vezető testületében jelentős személyváltozások legyenek, ha gondoljátok és szívesen bealszom magam az igazgatói posztra, ahol a legnagyobb éberséggel fogok álmodni a jövőről, mert az mégiscsak egy rossz álom, hogy ilyenek megtörténhetnek a valóságban, amit ugye álmomban sem gondoltam volna.

2014. jún. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló NYUGI. Ez csak egy vicc. :D
2014. jún. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hehehe!

Úgy látszik, elaludtam közben, amíg az előző választ írtam, mert azt álmodtam, hogy tök vicceseket hordok össze.

Komolyan azt hitted, hogy be akarok aludni a NASA-ba?

:)

2014. jún. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!