Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Tegyük fel: harminckettedike...

Tegyük fel: harminckettedike szombat, harmincharmadika vasárnap, akkor ha harminckettedikén nullaóra négy van, akkor az szombat vagy vasárnap?

Figyelt kérdés
2015. jan. 9. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Szombat?
2015. jan. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szombat.

De ha még nem aludtam, akkor harmincegyedike-péntek...

2015. jan. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 2xSü ***** válasza:

Oké, tegyük fel, hogy valamiért visszatértünk a Julius Caesar reformja előtti római naptárhoz, és egy hónapban lehet harminckettedike is, harmincharmadika is.


Mivel harminckettedikén mutatja az óra azt, amit csak akar, ezzel magad határoztad meg, hogy harminckettedike van. Azt is magad definiáltad, hogy ez az adott héten szombatra esik.


Már csak az a kérdés, hogy mit keres ez a humor kategóriában.

2015. jan. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A kérdésben ott van a válasz:


Ha harminckettedike = szombat, Akkor harminckettedikén nyilván szombat van. Nem értem a kérdést, azt meg végképp nem, hoyg szerinted mitől humoros.


Nem lehetne az ilyeneket törölni? Tönkreteszi az amúgy is szánalmas humor kategóriát.

2015. jan. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ti meg nem bírjátok ki, hogy valakibe ne kössetek bele, igaz?:D Ha szerinted hülyeség a kérdés, akkor ne adj választ, hagyd ki, ne tőrödj vele.. Én is ezt teszem azokkal a kérdésekkel, amik nem érdekelnek, ill. szerintem értelmetlenek. De nektek muszáj.. :)
2015. jan. 9. 21:15
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne mondd már meg, mit csináljak. Köszi.

Kiírsz egy kérdést, tehát választ vársz rá. Mi a gond?

2015. jan. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A "Négy lába van, asztal, de nem szék..." is egyfajta faviccnek számít, pedig benne van a kérdésben a válasz. Ez a mondat pedig úgy van megfogalmazva, hogy egy arra hajlamos ember még el is gondolkodik rajta, és ha elképzeled az arcát, igazán vicces. :D

Vagy csak én vagyok az egyetlen ember a kérdezőn kívül, aki a béna humort is szereti.

2015. jan. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

De ez a kérdés még béna humornak is rossz. Egyszerűen nem vicces.


Az általad említett elmegy béna humornak. Egyszer. Sajnos azonban itt naponta kétszer teszi fel valaki pontosan ugyanezt a kérdést, és így már baromi unalmas.

2015. jan. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 2xSü ***** válasza:

> Ha szerinted hülyeség a kérdés, akkor ne adj választ


Nem addig az! A sok ilyen hülye kérdés vonja el a figyelmet a normális kérdésektől. Az oldal célja nem az, hogy ökörködj rajta, de egy-egy valóban humoros kérdés még belefér ebben a kategóriában.


Viszont

humor ≠ hülyeség

humor ≠ értelmetlenség


> Négy lába van, asztal, de nem szék


Az eredeti humoros volt, mert nem várod a találós kérdéstől, hogy megadja a választ is. Az ominózus videóban is vicces volt, mert azt várod, hogy hogy valaki erre azt válaszolja, hogy „asztal”, és nem ez történik. Ezektől a perspektívaváltásoktól lesz humoros és ez az, ami nincs benne ebben a kérdésben. A harminckettedike elsőre ugyan furán hat, de humorosnak nem. Sok kérdés van, ami teoretikus, azaz nem valós szituációból indul ki, így egyáltalán nem meglepő. Nincs meg a humor alapjául szolgáló „nem azt kapod, amit vársz” hatás.

2015. jan. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!