Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Tegnap este megharapott egy...

Tegnap este megharapott egy denevér. Lehet belőle valami bajom?

Figyelt kérdés
Tegnap este megharapott egy denevér.Nincs nyoma.Picit vérzett,de csak felületi sérülést okozott.Lehet belőle valami bajom?Néztem hátha nő a hátamon egy denevér szárny és szuper hős leszek,de sajnos semmi. :(
2015. júl. 29. 20:53
 1/8 anonim válasza:

Hát ha nem túl mély a seb, akkor én nem aggódnék, DE!

Hogyne lehetne.

Pl. veszettség, vérmérgezés.

Holnap irány az orvos! Ő majd ad egy tetanuszt/gyógyszereket...

Még mindig jobb elővigyázatosnak lenni, mint később tüneteket produkálni.

2015. júl. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Lehet hogy te leszel Batman :D


Szerintem nézesd meg mert betegségeket tetjeszt.

2015. júl. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Denevér is hordozhat veszettséget, de azért annyira nem gyakori.
2015. júl. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Így van, denevér is hordozhatja a veszettség vírusát, viszont Magyarországon nagyon régóta nem találkoztak ilyennel, persze azért tényleg nem ártana megnézetned a sebet a egy dokival, ha nem túl mély akkor valószínű tetanusz sem kell, de talán az a biztosabb, ha kapsz egy szurit.


Arra azért kíváncsi vagyok, hogy hogy kerültél olyan közel a denevérhez, hogy meg harapott? Magától nem támad. Remélem csak meg akartad menteni :)

2015. júl. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát úgy volt,hogy láttam valamit a földön.Néztem mi az.Akkor láttam,hogy valami állat.Felvettem és akkor láttam a fényben,hogy denevér.Szerintem aludt vagy nem tudom,mert ő is meg én is megijedtem és akkor harapott belém.Egyből elkezdett csipogni vagy mit csinálni és elrepült.
2015. júl. 29. 23:59
 6/8 anonim válasza:

Menj el orvoshoz mindenképp.

Egyik ismerősöm állatkerti gondozó, őt is harapta már meg denevér, azonnal kapta a veszettség elleni oltást, pedig az állatkertben "ellenőrzött" denevérek élnek. Én nem vacakolnék a helyedben, mert a veszettség akár 80 napig is lappanghat tünetmentesen, akkor meg már késő.

2015. júl. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Lehet elnézek dokihoz.
2015. júl. 30. 19:52
 8/8 anonim válasza:
Ha Magyarországon harapott meg és nem veszett akkor nincs baj.
2015. aug. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!