Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Az lehetséges, hogy varjakat...

Az lehetséges, hogy varjakat láttam denevérekre vadászni alkonyatkor egy budapesti háztetőről?

Figyelt kérdés
Azért gondolom, hogy denevér lehetett a kisebb állat (ami tudom, hogy nem madár, hanem emlős), mert nagyon nagy frekvenciával csapkodott a szárnyaival, és elég kicsinek tűnt.

2013. okt. 26. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Lehet, én viszont még nem hallottam ilyenről. Érdekes.
2013. okt. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet. A varjú nem ragadozó, testfelépítését illetően nem alkalmas a légi vadászatra. Pláne nem a rendkívül gyors irányváltoztatásra képes denevérekkel szemben.

Városban is találkozhatsz viszont karvallyal és héjával, ezek agresszív és merész vadászok, gyakran az emberi jelenlét sem riasztja el őket a zsákmányolástól. Én eddig 2 alkalommal néztem végig pár méterről, amint héja kap el galambot, ill. karvaly verebet és egyszer széncinegét. Ezek mind tőlem néhány méterre történtek. Igaz, mi vidéken lakunk, erdő közelében. A youtube- on van is fent videó, amint egy héja egy galambot fogyaszt, a panel tövében.

Egyébként a héja nagyobb termetű a karvalynál, színezetre hasonlóak.

Ezeken kívül vannak már városlakó vércsék, és időnként sólyom is felbukkan. (Igaz, a vércse rovarokkal és rágcsálókkal táplálkozik.)

2013. okt. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Én már láttam varjút ami verebet vitt a csörében. Meg a varjakból azt is kinézem hogy szórakozásból kergetik öket.
2013. okt. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

A varjú (leginkább a szürke vagy más néven dolmányos varjú) , és a többi varjúféle- szarka, szajkó- rendszeresen rabolnak ki fészkeket. Azonkívül felszedik a nyúlfiakat, fácáncsibét, stb. amihez könnyen hozzá tudnak férni. Könnyedén elvisz egy kitollasodott, de még nem jól repülő, vagy röpképtelen verebet. De ettől függetlenül, légi vadászatra nem képes.

Egyébként nagyon intelligens madarak a varjúfélék.

2013. okt. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor vajon milyen madár lehetett az, ami denevéreket zsákmányolt?
2013. okt. 30. 22:59
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Amiket felsoroltam (karvaly, héja, bizonyos sólyomfajok, esetleg átvonulóban lévő példányok), azok szoktak előfordulni lakott településeken. Ha esetleg fel tudnád idézni, hogy nagyjából mekkora volt, milyen volt a szárnyformája és a farktollainak hossza és a formája, akkor esélyesebb lenne beazonosítani a fajt.
2013. okt. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!