Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mit tegyek? Bejött egy denevér...

Mit tegyek? Bejött egy denevér az ablakon.

Figyelt kérdés
12 körül repült be, csak arra keltem, hogy a macska nagyon nyafog valamiért. Nem megy ki, ott kapaszkodik a szekrény fölött a falon, nem is érném el, de nem is akarom. Nem tudok aludni mert itt les. Félek, hogy éjszaka rammaszik vagy valami. Egyedül lakok sajna nem tudok segitsegget kérni, de ez brutális. Mit csináljak ha nem megy ki?

2014. júl. 24. 01:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
nyisd ki az összes ablakot, fogj egy seprűt és kezd el óvatosan ütögetni, akkor ha minden igaz elkezd mindenhova repkedni, de végül kirepül az ablakon..:) Nem fog bántani, szóval nyugi..:D (egy sapit ajánlatos felvenni, nehogy a hajadba akaszkodjon :D)
2014. júl. 24. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Óvatosan próbáld kiterelgetni az ablakon úgy ahogy az első kommentelő javasolta
2014. júl. 24. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
12%
etesd meg
2014. júl. 24. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, a denevér nem bántja az embert. Kitűnően tájékozódik sötétben is, ezért valószínűleg még véletlenül sem fog neked menni. (főleg nem a hajadba gabalyodni)
2014. júl. 24. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Múlt nyáron én is így jártam, kora este berepült egy denevér, majd 3 társa követte. Mikor megláttam őket, a víz levert. :) Elég zavaró, amikor hangot ad ki, de nem veszélyesek. Kezd el piszkálni valamivel, és egy idő után kirepül. De készülj fel, hogy össze vissza fog repkedni.
2014. júl. 24. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
41%
Tavaly hozzánk kétszer is bejött. Felvettem egy kötött kesztyűt, megfogtam és kiengedtem az ablakon.
2014. júl. 24. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Partvissal sem nagyon értem el ott ahol volt, csak még jobban összehúzta magát és kapaszkodott. Reggelre azt hittem elment, de utána láttam, hogy a nappaliban van fent a sarokban -.- Piszkáltam, összevissza repkedett, de nem megy ki. Megint leszállt. Már reggel van :/ Mind egy próbálkozok, csak félek, hogy ha egész nap hajkurászom, kinyírom.
2014. júl. 24. 09:17
 8/11 anonim ***** válasza:

Na kiment már?


Figyelj, az a denevér nem fog téged bántani, a véredet sem szívja ki, ne a buta rajzfilmekből és idétlen filmekből indulj ki!


Legjobb, ha nyitva hagyod az ablakokat, és előbb-utóbb kimegy, mert megéhezik. Nappal alszik, szürkülettől kezdődően vadászik. Ha jóllakik, akkor közben is alszik/pihen, tehát előfordulhat, hogy éjfélig teleette magát, és hiába van még sötét, elteszi magát holnap szürkületig...


A denevér rovarokkal táplálkozik, a levegőben kapja el őket. Nagyon hasznos állat, szúnyogokat is eszi, tehát jó, ha a közelben vannak denevérek... :) Persze a nagyobb falatokat is szereti, pl cserebogár.

Ne félj tőle és ne nagyon zargasd! Amíg csak néha-néha téved be a lakásodba, addig ne piszkáld!

Ha az van, hogy rendszeresen bejár, akkor ijeszd el óvatosan! Vagy tegyél fel szúnyoghálót, és akkor nem csak denevér, de más repkedős lény sem fog bejönni!


Még ami eszembe jutott, hogy olvastam valamit, hogy terjesztenek valami betegséget talán. De lehet csak egy parazitáról van szó, nem tudom már. És hogy emberre veszélyes-e az, vagy csak egymás közt terjesztik rohamosan, arra sem emlékszem. Mindenesetre ha csak lóg a szekrényeden, attól nem lesz semmi bajod, viszont ha kontaktusba kerülsz vele, tehát piszkálod, akkor inkább van ennek esélye. már persze ha tényleg veszélyes az a valami, amire nem emlékszem, hogy mi.

2014. júl. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Denevér veszettséget, bolhát, tetvet egyebeket terjeszthet ÉS ha fél, akkor mocskos mód harap!!!! (egyszer megpróbáltam kiszabadítani egy damilba gabalyodott példányt. A vége az lett, hogy átharapta a bőr anyagot is, amivel letakartuk, így a könnyebb utat választva darabonként levágva szedtük ki szerencsétlent a damilból...)


Piszkálni nem kell, majd kimegy ha megéhezik. Ha meg nem megy ki: örülj neki: tuti nem lesz se légy, se szúnyog, se pók a szobában :)

2014. júl. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mint sokan írták helyesen,ne zavard,majd kimegy.

Nem bánt,és figyeld,ha kirepül,csukd be az ablakot.

Nem fog bennedd,vagy a bútoraidban kárt tenni,mert az ultrahangos érzékszervével kitűnően tájékozódik.

2014. aug. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!