Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Az ördög párosujjú patás? És...

Az ördög párosujjú patás? És a szarva kürt vagy a fuvola?

Figyelt kérdés

2015. okt. 30. 01:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem lánctalpas.
2015. okt. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
XD
2015. okt. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Az ördögnek nincs már patája mert eladta, sajnos eladósodott a lávaszámlával.

Hát, attól függ ki játszik rajta, egy fuvolás biztos nem kürtöl. De lehet, hogy már szarva sincs.

Kérdezd meg tőle.

2015. okt. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Hát Luci nem tudom h patás vagy e és h szarvad kürt v fuvola e de sztem te jobban tudod nem Lucifer?
2015. okt. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Örök tűz válasza:
Ha a népi ábrázolásokat nézzük, akkor párosujjú és kecske/kos szarva van.
2015. nov. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 RiddellSpeed válasza:

Ha nagyon szigoruan nézzük a néprajzi valamint a régi írások alapján akkor páros újjú patás és kecske szarval szokták illetni mert valamilyen oknál fogva a kecske a sátán állata vagyis néhány ember szemszögéből a megtestesítő szimbóluma.

Ezért van az hogy láthattad már az 5ágú csillagban vagy is a pntagrammban hogy kecske fej köré van rajzolva.

2015. nov. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A félig ember, félig kecske eredetileg a görög illetve római mitológiában szerepelt. A keresztények biztos megijedtek ettől az ábrázolástól és biztos azért lett ez a forma a gonosz alakja. :D

Egyébként a faun vagy szatír nem gonosz, általában zenélget, meg bujálkodik. :)

2015. nov. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sátán volt a legerősebb, legnagyobb arkangyal. Valószínűleg Isten után a második legszebb teremtés
2015. dec. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!