Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Ha egy jármű fénysebességgel...

Ha egy jármű fénysebességgel halad, mi történik, ha bekapcsoljuk a fényszórót?

Figyelt kérdés
1 2 3 4
 11/33 anonim válasza:
94%

téves az a válasz, hogy nem történne semmi.

A fény nem úgy viselkedik, mint egy autó az autópályán. (Einstein speciális relativitás elmélete)


ha te kocsival 100 km/h -val mész és elmegy melletted egy autó 130-cal akkor azt úgy látod mintha 30-cal haladna a másik autó. Vagy ha szembe jön veled 60-nal és te továbbra is 100-zal mész akkor úgy látod mintha 160-nal menne el melletted DE a fény nem így viselkedik.


Ha te közel fénysebességgel haladnál, és egy fénysugár elhaladna melletted, azt akkor is 300.000 km/sec-mal tenné (ennyi a fénysebesség). Tehát a "fény nem tudja hogy te is fénysebességgel haladsz".


Végeredmény: ugyan úgy megvilágítaná az utadat (bár már maga a kérdés is hülyeség, mert fénysebességnél nem fogsz te kormányozni semerre és az űrben pedig a nagy távolságok miatt sokra nem mennél vele, de hajrá :D


érdekesség: v = s/t [sebesség = út/idő] ebből következik ha vársz valakire a parkolóban aki kocsival jön érted egy autópályán akkor ha a sebesség(fényseb) állandó másnak kell változnia (az út mindkét esetben ugyan akkor hiszen mindegy hogy az autóstól méred hozzád a távot vagy tőled az autósig az ugyan az) így másnak kell változnia, az időnek azaz annak, hogyan rzékeljü az idő múlását. minél közelebb jársz a fénysebességhez annál lassabban telik az idő és fénysebességnél megáll. Tehát ha te 1 évet utaznál közel fénysebességgel (pl a Föld körül ami értelmetlen mert rohadtsokszor megkerülnél már 1 mp alatt sőt hatással lennél a pályára stb de ettől tekintsünk el tehát) pl a Föld körül utazol közeel fénysebességgel 1 évet, és megállsz akkor amit te 1 évnek érzékeltél a Földön több ezer év volt (azok számára akik "normális" sebességgel mozogtak). Valószínűleg az összes ismerősöd sokadik utód generációja is meghalt már... remélem érthető volt amit motyogtam :D ha van kérdés ezzel kapcsolatban szívesen válaszolok.

2010. márc. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
5%
má bocs de (u.válaszoló) STRÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉBERR
2010. márc. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
94%

Mi van? Fáj?

Ha egy ember értelmesen ír egy választ?

Lehet azért van ám, mert nem 15 éves, mint a 90% ezen az oldalon... sajnos...

Nem gondolod?

2010. márc. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim válasza:
92%

A stréber válasz írója a 2vel fölöttem szólónak:


inkább tartsanak strébernek jó! fizetés mellett, mint helyi menő ficsúrok díszpéldánya 80as IQ-val arról beszélgetve, hogy: "bazze' akkorát hánytam tegnap a csajommal, hogy... azta..nagyot"


lehet stréber vagyok, de egyben örülök annak, hogy a barátnőm (és remélem majd a gyerekem is) mindent megkaphat és nem kell azt figyelnem, hogy a finomabb(drágább) szalámit vegyem meg vagy az olcsóbbat vagy ha beteg lesz ne kelljen várni 3 hónapot egy kórházi ágyra.


Ne értsd/értsétek félre, nem állt szándékomban senkit sem megbántani.


Üdv. a Stréber. :)

2010. márc. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

nekem lenne egy tippem bár nemtudom ez a dolog ien nagy sebességnél is működik e szóval.

volt egy műsor amiben azt akarták bebizonyítani hogy lehetsége e az hogy egy extra ultra turbós géppel repesztesz 800 al és utánad lőnek akkor látod e a veled egy sebességgel halaó golyót. Elvileg ha ugyan akkora a sebesség lehet

megpróbálták azt hogy egy kocsiból egy lövegéket inditottak persze lassabbat mint 800 és lám a lövedék elhagyta a kocsit

mert ha a kocsi megy 100 al és a lövedéket a kocsiról lövik ki 60 al akkor a két sebesség összeadódik mivel a levedék kezdő sebesség már 100

tehát 160 al megy

lehet hogy ugyan ez igaz a fényre is

ha kocsi fénysebességgel megy és onnét indítod a fényt akkor a kocsifényszóróból kiáramló fény sebessége a fény sebességének 2 x ese lesz

bár ez csak feltevés

2010. jún. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
89%
Nem hülyeség, lehet amúgy.
2010. jún. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
81%

megin elgondolkoztam egy picit :D és mégsem lehet a fénysebesség 2 x ese mert ugyebár az univerzumban a fénynél nincs gyorsabb még a legyorsabb rakéta vagy ürjármű sebessége is elhanyaolható a fényéhez képest. Eddig nem találtak semmit ami gyorsabb lenne

de mire feltalálják talán az autó is fénysebességel fog repeszteni

aztán jöhetnek az octáviás sünök xD

trafi a mars és a jupiter elágazónálxD

2010. jún. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vesszük hogy ez lehetetlen:

Tegyük fel gyorsabb vagy mint a fény. szerintem te elrobognál, és pár másodperccel késleltetve utánad lohol a fény xD

2010. jún. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
jolvan bocsi de nem hagyhattam ki és télleg bocs
2010. szept. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Ez az egész nagyon érdekes...
2010. dec. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!