Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy jármű fénysebességgel...

Ha egy jármű fénysebességgel halad, mi történik, ha bekapcsoljuk a fényszórót?

Figyelt kérdés
Ezt facelajk.hu-n olvastam, és elgondolkodtatott mivel nagyon érdekel a fizika. Előre is kössz a válaszokat!
2011. jún. 19. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz hogy majd hozzáadódik akkor tévedsz mert az idő le lassul. Keress rá az idődilettációra.
2011. jún. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
ezt a kérdést már olvastam régebben máshol, max arra jó h fizikusokat idegesíts vele, de arra nagyon:) a lényeg h tömeggel rendelkező tárgy nem érheti el a fénysebességet. ennyi. szóval nincs mi lenne ha meg stb mert nem létezik ilyen szituáció. ha komolyan érdekel a téma akkor olvasgass utánna a relativitás elméletnek (legtöbb könyvtárban megtalálható) és ott rengeteg érdekes példát/gondolatkísérletet találhatsz
2011. jún. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
az elöttem lévő dilettáló meg keressen rá az idődilatációra és akkor nem nézzük dilettánsnak
2011. jún. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
8%
22:59 szerintem lehetséges a fénysebesség elérése vm-en módon, csak a mai technológia a sötétség, elnyomás még nem teszi lehetővé.
2011. jún. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
akkor légyszi publikáld ezt a világrengető felfedezést és majd neked adják Einstein Nobel-díját, amit a relativitás elméletért kapott (abban többek között le van vezetve h nem érhető el a fénysebesség)
2011. jún. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2011. jún. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan nagyon régen volt szóról szóra ez a kérdés.

Gondolom, ki is írta neked, amikor feltetted.


Ezek után minek nézel minket?

........


Na jó... ha tényleg érdekel a fizika, akkor miért nem olvasol utána?

Jármű soha nem fog fénysebességgel haladni: ugyanis, ahogy gyorsul, úgy nő a tömege. Egy picivel a fénysebesség alatt már majdnem végtelen a tömege - ezt vajon mivel gyorsítod tovább???


Ha pedig egy icipicivel a fénysebesség alatt haladó járműből előrevilágítasz - azt fogod látni, hogy a fény pontosan fénysebességgel távolodik a járműtől. Egy kicsit sem lassabban.


A relativitás nagyon érdekes dolog, de elsőre elég nehezen érthető, hogy miért pont úgy működik.

És nem a Facebook-ról tanuljuk meg a törvényeit!

2011. jún. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!