Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Hány fecske kell ahhoz, hogy...

Hány fecske kell ahhoz, hogy nyarat csináljanak?

Figyelt kérdés
2017. aug. 22. 18:15
 1/10 anonim válasza:
Attól függ, afrikai vagy európai fecske?
2017. aug. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Miért, boxer nem jó?
2017. aug. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Kettő.
2017. aug. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Alain Delon ***** válasza:
18:29: Honnan értesz ennyire a fecskékhez?
2017. aug. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

3-as, AndiZsuzsi! Nálad a pont, mert mivel egy nem csinál, akkor a minimum a kettő a helyes válasz. :)


Kérdező! Mindjárt itt az ősz, gondolom ezért kérdezted, hogy tudd, hányat szerezz be, hogy tovább tartson..., mármint a nyár.

2017. aug. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69
2017. aug. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én nem hordok "fecskét".
2017. aug. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

No, végre egy kedvemre való kérdés! Levezetem neked rögtön, hogy is van ez pajtás.


Tehát mint tudjuk, egy fecske nem csinál nyarat. Ebből azonban logikailag nem következik, hogy kettő már csinál, csak az, hogy nincs kizárva. Akár csinálhat.

A következőt tesszük: a nyár betűiből az elsőt az utolsó helyre tesszük, mit kapunk? Árny. Na mármost ez az anti-nyarat szimbolizálja. Vegyük sorba a számokat, melyek adnak árnyat, ha egy pöttöm kisember helyet foglal benne (az egy természetesen kilőve, a szólásmondás okán). A 2 alsó szárán el tud üldögélni, hogy ne fogja a nap, a 3-mal ugyanez a helyzet, a 4-ben a vonalak által kirajzolt háromszögben foglalhat helyet, az 5-ben az alsó félkört akár medencének is berendezheti, miközben védve van a napsütéstől. Ugyanezt végig lehet gondolni a többi egyjegyű számra, a 6,8,9 hasonló megfontolások alapján kiesik. Na de marad a 7! Egyedül a 7! Itt ugye ülhetne a kisember a szárra, azonban nagyon lejt, így egy idő után biztosan lecsúszna, nem tudná magát tovább tartani, tehát nem adna neki Árnyat, kapná telibe a napsütést. El is érkeztünk a megoldáshoz. 7 fecske kell ahhoz, hogy nyarat csináljanak. Esetleg 77, de az már extra meleg nyár lenne, a 777-ről nem is beszélve, ott mindenki megfőne. El lehet gondolkodni a mínusz 7 fecskén is, az már a mesterszint. Remélem segítettem!

2017. aug. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as,hát ez nagyon szar és erőltetett.
2017. aug. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8-as, hát ez eléggé filozófikus levezetés. Én maradok a kettőnél, az a legegyszerűbb nekünk, egyszerű gondolkodásúaknak. :)
2017. aug. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!