Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtunk 2 kisfecskét, mit...

Találtunk 2 kisfecskét, mit csináljunk vele?

Figyelt kérdés
Tegnap találtuk meg, valószínű, hogy kiestek a fészekből. Többször is visszaraktuk őket, de megint kijöttek. beraktuk egy dobozba, le is takartuk, hogy olyan legyen mint egy fészek. Adtunk neki legyeket, meg vizet. Most nálunk van, de nem lehet itt örökre, mit kellene velük csinálnunk? Amugy kb. mennyi legyet adjunk neki? (Mind a kettő kicsit sérült, az egyiknek alig van toll a jobb szárnyán, de a másik azért jobban van, ő próbál repülni is, csak nem tud.) Nem akarjuk még egyszer visszarakni, mert gondolom nem egészséges nekik, ha kb. 10 métert zuhannak. :(

2017. aug. 1. 13:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
adjátok oda egy madármentő alapítványnak. máskülönben nem maradnak meg. amúgy meg egészben adjátok oda nekik szárazon a legyet? ráadásul biztos hogy nem tudtok megfelelő körülményeket biztosítani neki. szóval hozzá érő embereknek adjátok. máskülönben azzal elszartátok hogy megfogtátok. hatalmas lángelmék vagytok.
2017. aug. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
31%

Leírták már sokszor, hogy ezeket a fiókákat nem kell mesterségesen életben tartani, mert ez a természetes kiválasztódás része. A fiókák 90%-a nem éri meg a felnőttkort, és ez így van rendjén. Ha minden jelentéktelen fiókát megmentenek, akkor túlszaporodik az állomány.

Ott kell hagyni ahol vannak.

2017. aug. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
19%

A megfogás nem jelet semmit madaraknál, nem jó a szaglásuk, nem érzik az emberszagot. Az pedig nagyon el van tévedve, aki azt hiszi, hogy a fecskék túlszaporodnak. Az állományuk kb. 80%-kal csökkent az utóbbi időben.


Nem feltétlen kell legyet fogdosni, lehet légy méretű tücsköt venni állatkereskedésben.


Itt van pár madármentő szervezet:

[link]

[link]

[link]

2017. aug. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
gyönyörűek vagytok. egy értelmes választ próbáltam írni de ezen a szar oldalon már nem lehet. hagytam itt az egészet már ki van a tököm is vele. írjatok akkor hasznosabb választ.
2017. aug. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Levest.
2017. aug. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Megpróbáljuk bevinni egy Madárkórházba.


Ja, és kedves első: Azt nem tudom, h az anyjuk mennyire érzi az emberszagot, de más választásunk amúgy sem volt, mert a 3 kutyánk egyszerre futott oda, hogy széttépje a madarat, arra volt időnk, hogy felkapjuk és bevigyük a házba. (A kutyák nem kicsik, alig tudtuk lefogni őket.)

2017. aug. 1. 14:40
 7/15 A kérdező kommentje:
És mi van a levessel? Bocsi, ezt nem értem
2017. aug. 1. 14:42
 8/15 A kérdező kommentje:
És lehet, hogy miattam fognak "túlszaporodni" a fecskék, de akkor az lett volna a jó, ha otthagyom a kutyáknak? Ennyire nem vagyok dög.
2017. aug. 1. 14:44
 9/15 anonim ***** válasza:
jól tetted amúgy hogy felvetted én ugyan ebben a helyzetben voltam nekem se volt szívem otthagyni és mindig elpusztult, pont ezért mondtam hogy vidd olyanhoz aki ért hozzá
2017. aug. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%

A fecskék állománya erősen csökkenőben van, a hatalmas viharok(tengereken, szárazföldön, költözés közben), a fészkelési lehetőségek rohamos csappanása miatt.Megszűntek a TSZ-ek, és ha szerencsétlenek egy olyan alak közelébe merészelnek fészkelni, mint pl az 5# válaszoló, akkor leveri vaze mer'vadbarom.

Nem tom honnan jön a mítosz hogy ha megfogod már nem veszik vissza a szülők. Egy idióta kitalálta és több elhitte. Bizonyos fajoknál igaz lehet, de a madaraknál soha nem tapasztaltam.

A fecske nehezen nevelhető, ha nincs nevelési tapasztalat mindenképp jobb sügősen odaadni hozzáértőkhöz.

Melyik részén laktok az országnak?

2017. aug. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!