Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Lehet Zoli a nevem? Zoltán...

Lehet Zoli a nevem? Zoltán akarok lenni.

Figyelt kérdés
A tesómat úgy hívják, engem meg Matyinak. Nos, nekem a Matyi nem tetszik, én Zoli szeretnék lenni. A bátyámnak meg jobban tetszik az enyém. Lehet névcserét végre hajtani? Vagy legalábbis, hogy én legyek Zoltán....
2018. márc. 6. 17:39
1 2
 1/13 anonim válasza:
45%
Uram gyere le.
2018. márc. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
10%

Elég, ha iratokat cseréltek, onnantól te Zoli vagy, ő meg Matyi.

Nem kell ide a hivatalos út, végülis családban marad:-)

2018. márc. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Bubuka508 ***** válasza:
0%
Tudtommal keresztnevet nem lehet megváltoztatni, főleg a testvéreddel nem lehet megcserélni.
2018. márc. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
#3 húgom pár éve változtatta meg, ráadásul becenévre
2018. márc. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
17%
Kérelemmel a belügyminiszterhez kell fordulni, de nevet csak egyszer lehet változtatni. 14 év alatti gyerek nevét a szülő kérelmére változtathatják meg. Tehát jól gondold meg, akarsz-e változtatni, mert csak egyszer lehet. Célszerű, hogy a bátyáddal egyszerre kérjétek a névváltoztatást, mert úgy tudom, hogy azonos családon belül azonos vezeték és keresztnevű nem lehet két testvér.
2018. márc. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%

Természetesen meg lehet változtatni a keresztnevet. Ha kiskorú vagy akkor szülői engedély kell hozzá. Nem tudom pontosan mennyibe kerül, pár ezer forint, plusz az iratok cseréje.

De egyébként simán hívathatod is magad Zolinak. Volt egy ilyen osztálytársam. Péter volt a valódi neve, de mindenki Dezsőnek hívta, így is mutatkozott be. Ettől ő még papíron Péter volt, csak senki nem hívta úgy. Azt hiszem azóta már hivatalosan is megváltoztatta.

2018. márc. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
KAMU kérdés.
2018. márc. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Ha elmúltál 18, bármikor változtathatsz keresztnevet, ha nem, akkor csak szülői engedéllyel. A neten keringő hülyeségeket (csak egyszer lehet, csak azonos kezdőbetűre lehet, stb.) ne hidd el. Akárhányszor lehet, csak másodjára többe kerül és több a várakozási idő, hogy gondold át.

De ne a tesódét vedd fel, annyi szép név van az utónévkönyvben. Gondold el, hogy esne neki.

2018. márc. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

8-as, 5 éven belül nem lehet megváltoztatni. Mielőtt lepontozol: 2010.évi I.tv., 49.§ 4.bek.d. pont, kivéve különleges körülmények fennállását.

Kedves Kérdező, olvasd végig figyelmesen a fent idézett törvényt, különösen a 49-51.§-t, a hatályos jogszabályokban keress rá.

2018. márc. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%
Én meg Zorall akarok lenni, Zorall akarok lenni...
2018. márc. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!