Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Úgy érzem, hogy nem tudok és...

Úgy érzem, hogy nem tudok és nem is akarok megbocsátani a testvéremnek. Igazságtalan vagyok?

Figyelt kérdés

Válnak a szüleink, de nem vagyunk már kisgyerekek. (20L, 18L) Szóval ezzel semmi proléma nem lenne, ha normálisan el tudnák intézni a szüleim. Helyette megy az egymásra mutogatás, "anyádígy", "apádúgy". Mint kér sértett óvodás. Mindketten ugyanolyan hibásak, a válás is közös felelősség.

Hónapok óta mind a ketten magukkal vannak elfoglalva, nekem mondja mindenki a problémáit, az én segítségemet kérik, velem intéztetik el a dolgokat, de senki meg nem kérdezte, hogy hogy vagyok. Maximum annyit, hogy milyen volt ma az egyetemen, de a választ meg sem várják.

Úgy döntötem, hogy anyukámmal fogok lakni, mert neki van nagyobb szüksége rám, de apához is sokat fogok jönni. (Most is itthon lakom, mert ebben a városban van az egyetem is.) Eddig mindig jó volt a kapcsolatum velük, szóval továbbra is szeretnék mindkettejükkel sokat találkozni.

A húgom azt mndta, hogy ő oda megy ahova én megyek, nem akar leszakadni tőlem, stb. Ez nekem nagyon fontos lett volna, hogy így legyen, de elfogadtam volna, ha megmondja, hgy nem ezt akarja. Természetesen ehhez gyáva volt, kibújt a felelősség alól és bebújt mögém. Most, költözés előtt máshél héttel, kjelenti, hogy inkább apával maradna. Direkt azért vettünk nagyobb lakást és azért vett fel anyám nagyobb hitelt, hogy mind a kettőnknek szép, nagy helye lehessen. Ő meg erre utolsó pillanatban közli, hogy MOST AZ EGYSZER AZ ÉLETBEN önző lesz és úgy dönt, ahogy neki jó. Mert ő eljárt pszichológushoz... Egy büdös szóval nem kérte ki a véleményem. Csak miatta kerestem ezer lakást, hogyneki is jó legyen, hogy neki is megfelelő legyen, elérhető legyen a sulija is, mégha az enyémtől messzebb is lesz emiatt.

A szüleim amúgyis az ő seggét nyalták, mert tudták, hogy meggyőzhető, mindketten próbálták befolyásolni. (Pl. a testvérem szerint én vagyok önző, mert szólok neki, hogy ne ordítson a tv, mert tanulni szeretnék, miattam ő nem tud megfelelően szórakozni... apám szerint igaza van. A háztartásban sem kell segítenie, mert anyám szerint az az én dolgom.) Szóval eléggé megbántott, hogy így hátbaszúrt, amikor én lemondtam a lakás szempontjából is mindenről, anyámnak rá is szüksége lenne, de ő most az egyszer az életében önző lesz...

Megmondtam neki, hogy nem is csodálkozom, mást nem vártam, hiszen volt kitől tanulni az önzőséget az utóbbi hónapokban és ha legközelebb valami problémája van, akkor forduljon az iskolapszichológushoz, az majd megoldja neki.


Igazságtalan voltam? Tudom, mád szemében ez nem tűnhet olyan nagy dolognak, de szeretnék empátiát kérni a válaszadóktól.


2016. febr. 26. 13:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem elképesztően túldramatizálod. Amúgy meg ha ennyire idegesít a húgod, akkor örülj neki, hogy nem kell vele laknod. Az meg, hogy anyád emiatt vett nagyobb lakást és most mi lesz, megintcsak nem a te gondod - majd anyukád elintézi.
2016. febr. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
23%
Megbocsátani tudni kell,főleg testvérnek.Mindent meg lehet beszélni,míg be nem jön az önérdekesség
2016. febr. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%

Majd idővel megbocsájtasz. Fogd fel úgy, hogy minden rosszban van valami jó. A lakást gondolom már nem tudjátok visszacsinálni, de majd idővel megszokjátok, vagy később elcserélhetitek kisebbre.

A húgodnak ideje felnőni, amire a legjobb választás tudattalanul is a részéről, hogy az édesapjához költözik. Ott majd kénytelen fel felnőni, mert gondolom apukád majd nem végez el mindent helyette és egy idő után betelik nála a pohár.

Szerintem hosszabb távon jó kis lecke lesz az a húgodnak és nem lennék meglepve, ha pár hónap múlva könyörögne, hogy hozzátok mehessen, mert őt nem érti meg és nem szolgálja ki senki.

2016. febr. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
24%
Igaza van a húgodnak.
2016. febr. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
38%
Az élet túl rövid ahhoz, hogy haragudjunk (főleg egy testvérre).
2016. febr. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24%
Apukád beígért neki fűt fát, azért hogy odaköltözzön. Ne ítéld el, nem mindenki olyan őszinte és egyenes mint te. Nem adok fél évet költözés után és kopogtat nálatok. Csak akkor legyen eszed és tartsd magad az arany középúthoz. Tehát figyelembe kell venni de nem úgy ahogy te hogy csak az ő szemszögét nézed, hanem magadra is gondolsz. Ő is végezzen hàzimunkát stb.. ne legyen aranysz.ar.
2016. febr. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
29%
Népiesen: vihar a biliben. Feszültek vagytok mindketten és a testvéri konkurencia ebben is megnyilvánul, ráadásul egyikőtök sem nőtt még fel..
2016. febr. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

4-es, kifejtenéd, hogy miért is? :)

2016. febr. 26. 15:09
 9/14 anonim ***** válasza:
54%

Azt gondolom, hogy igazad is van, de túl is dramatizálod. Te már kezdesz felnőni, a húgod meg még tinikorában van. Pont ez az az időszak, amikor az ember még nem tudja, mit akar, naponta változik a véleménye, kezdi bontogatni a szárnyait. Most először találkozott egy olyan döntéshelyzettel, amikor nagy dologba kell döntened, lehet, hogy először félelemből nem azt a döntést hozod meg, amit kellene... húgod most ilyenen megy keresztül.


Az megint más kérdés, hogy ő sem jól áll a dolgokhoz. Tudhatta volna, hogy te neki akarsz segíteni, és az a minimum, hogy bocsánatot kér, amiért annyi dologról lemondtál, és kvázi cserben hagyott.


sztem itt el kellene beszélgetni rendesen, higgadtan.

2016. febr. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom, miért olyan elnéző itt mindenki.

A húgod egy éretlen tini, pedig 18 évesen több esze is lehetne már. Lakást választani, hitelt felvenni, ezek a legkomolyabb döntések közé tartoznak az életben. Ezzel nem szabad játszani!

Semmi baj nem lett volna a döntésével, ha idejében szól. Így viszont jól kiszúrt veled is és anyátokkal is. Persze ő nem érez ebből semmit, mert nem neki kell majd ott lakni (ahonnan te többet utazol majd) és nem neki kell fizetnie a hitelt sem - esetleg a magasabb rezsit sem. Egy újabb költözés viszont rengeteg újabb kiadással járna.

Én is morcos lennék jó ideig:(

2016. febr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!