Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Lecsaptam egy legyet, most...

Lecsaptam egy legyet, most mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Most, hogy tavaszodik, és már megjelentek az első legyek, a minap rám szállt egy, és én reflexből lecsaptam véletlenül. Szegény nem halt meg teljesen, hanem még kis ideid vergődött a földön, és láttam, hogy nagyon szenved, ezért hosszas habozás után úgy döntöttem a szüleimmel, hogy megadom neki a kegyelemdöfést. Ezelőtt még sohasem öltem meg senkit és semmit, és azóta is azon jár az agyam, hogy lehet még megmenthettem volna, de én ahelyett, hogy helyrehoztam volna amit elrontottam megöltem. Szerintetek még megmenthettem volna? Nagyon furdal a lelkiismeretem, nem is tudok aludni. Kioltottam egy ártatlan életet, pedig ő nem szeretett volna ártani, csak rám szállt. Én, és a szüleim is vegánok, és budhista szellemiségűek vagyunk, és kiskoromtól így neveltek, ezért nagyon megviseltek a történtek. Ti mit tennétek a helyemben, mikor furdal a lelkiismeretetek? Azóta is az a kis szegény állat jár a fejemben, ahogyan a földön szenvedett, én pedig egyszerűen csak összenyomtam, kioltva ezzel az életét. Ki tudja, lehet előző életében az anyukám volt.

2018. ápr. 1. 01:36
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
94%

jobban tartanék tőle, hogy a következő életedben lesz az anyukád

lesz nemulass!

2018. ápr. 1. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
96%
Ez nagyon gyenge volt
2018. ápr. 1. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 Saku14 ***** válasza:
89%
Szerintem fekudj le es aludj , joejt xDD
2018. ápr. 1. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem csinálj reggel magadnak egy tükörtojást, és legyél tükörtojást évő.
2018. ápr. 1. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim válasza:
80%

Nézd... meg nem menthetted volna, legalábbis hétköznapi eszközökkel biztos, hogy nem.

Elhiszem, hogy megviseltek a dolgok, de a természet nem csak egymás tiszteletéről, és segítéséről szól. Ha minden élőlényt életben hagynának, elég durván felborulna az ökoszisztéma. Ráadásul a legyek nem túl pozitív szereplők az élővilág színpadán, és nem csak azért, mert idegesítőek, hanem mert ezernyi betegséget is terjesztenek. Természetesen rájuk is szükség van bizonyos helyeken (rothadó tetemek lebontásakor), de ennyire azért nem kéne, hogy egy légy elvesztése így megviseljen. Amúgy is: azzal a pár idegsejtjükkel emberi értelemben vett tudatuk nem sokkal komolyabb, mint egy növényé, életük mindössze pár hónap, és eleve a természet úgy hozta létre a legyet, hogy ne legyen gond, ha jelentős részük elpusztul. Elég valószínű, hogy amúgy is valamilyen állat - pók, madár - eleségévé vált volna. Sajnos a természet sokszor kegyetlen.

Ami meg a lélekvándorlást illeti: tudtommal nem lehetett semmiképp az anyukád, és nem csak azért, mert úgy tudom, ahhoz az előző életében elég rossznak kellett lenni, hogy rovarként szülessen újjá, anyukádról meg előző életében sem feltételezek ilyet ;-) -, de úgy tudom, időben folytatólagosak az előző életek. Tehát nem élhet valakivel egyidőben egy "előző élete" is.

2018. ápr. 1. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim válasza:
Az igen
2018. ápr. 1. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom mit tettek a levesedbe de kevesebbet kellene belőle használni vagy többet de pont ennyit semmiképpen sem. Jó, hogy állatorvoshoz nem vitted. Bemeditálod magad a való életbe ezt senkinek ne mond el. A budhistaknak azert ne mert kitagadnak a normális embereknek meg azért mivel körberöhögnek.
2018. ápr. 1. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
68%

most elolvastam, és nekem is ezen fog járni az agyam, és nem tudok majd aludni :(

Szégyeld magad, egy rossz ember vagy, de nefélj, visszakapod a karmától!!!

Az ilyen embereket élve kéne elégetni...

2018. ápr. 1. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
90%
Eljöhetnél hozzánk legyet vadászni.A környékünkön állatokat tartanak,nagyon sok pusztuljka és döglégy van! Főzés előtt megtisztítom a konyhámat a rovaroktól!Tavasszal tömegesen kelnek ki a nedves földből és szinte vágják az ember bőrfelületét ami nehezen gyógyul.
2018. ápr. 1. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim válasza:
92%
Pár napja volt egy hasonló mentalitásiú fiatal srác aki meg egy katicát taposott el véletlenül, és hasonló lelki gondokkal küzdött, keresd meg a kérdést, és vedd fel vele a kapcsolatot, aztán keressek eggyütt egy jó pszichitáert. Sikeres felépülést!
2018. ápr. 1. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!