Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Aki állatvédő, az a legyet...

Aki állatvédő, az a legyet vagy szúnyogot sem csapja le? Nem kötekedésképp kérdezem, de akkor hogy tesz különbséget állat meg állat között? Az, hogy az egyik cuki, a másik meg nem?

Figyelt kérdés
2017. okt. 20. 10:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%
Mióta némi intelligenciával áldotta meg teremtményét az Isten, különbséget tud tenni radikális állatvédő és bizonyos állatokat védők között. Neked miért nem megy?
2017. okt. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1. Hát pont ezt kérdeztem! Mi az, hogy bizonyos állatokat védők? Szelektál, hogy ezt igen, ezt meg nem, mert nem szimpi? Ez képmutatás.
2017. okt. 20. 11:10
 3/13 anonim ***** válasza:
17%
te meg kötekedsz utolsó.
2017. okt. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

Mert te válogatás nélkül eszel pl. húst, legyen az csirke, kutya vagy ember?


Természetes, hogy megvan a határ.

Valahol kell.


Eleve miért is különböztetnénk meg az állatokat és a növényeket, gombákat? De ásványokon és hasonlókon nem maradunk életben...

Na, ez kb. ugyanez.


Ami a kérdésedet illeti, nem, nem csapom le a legyet, normális állat, kinyitom az ablakot és kimegy. Ha NAGYON idegesítő, akkor, mivel nem vagyok szent, inkább temperamentumos, lehet, hogy leütöm, de nem hinném, hogy tartalmas élettől fosztanám meg s természetesen ügyelek, hogy ne szenvedjen, ez alap.


A szúnyogot és a többi vérszívót rühellem és nem tudnak érdekelni a jogaik, amik persze nincsenek is. Ugyanez vonatkozik a hangyákra, csak éppen azokat nem ütöm le első látásra, csak ha zavarnak. Bár ilyenkor a szobai szúnyogaimat sem bántom, mivel azok sosem szúrnak meg.


Az nem érdekel, hogy cuki-e. Csótányokat sem ölök, habár azok csinos állatok, az igaz. Egyszer láttam életemben, nekem érdekes volt.

A légy és a szúnyog sem csúnya állat. A kullancs, na az minden szinten undorító, legutáltabb állatom. Tudom, hogy nem tehet róla, hogy annak született, nem haragszom rá, csak megölöm, mert nekem az a jó és önző vagyok és megtehetem. Nincs e téren semmi problémám.

2017. okt. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
am igen az állatvédők 80%-a csak a gerinces állatokat védi.
2017. okt. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5. Köszönöm a tartalmas választ. :)
2017. okt. 20. 12:36
 7/13 A kérdező kommentje:
Csak azt nem tudom ki határozza meg, hogy kié a tartalmasabb élet. Mert ha valaki lecsap egy legyet egy légycsapóval, az kb. olyan mintha én lecsapnék egy macskát egy markolóval.
2017. okt. 20. 12:39
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Én minden élőlényt igyekszem védeni. Az egyik polcomra mindig ki van készítve egy műanyag pohár és egy papír lap, ha meglátok a házban egy rovart, vagy pókot, egyből viszem is ki, valami jó kis helyre leteszem az udvaron.


Ha megyek biciklivel, és látok csigát az úton, megállok, és arrébb viszem, ma pedig egy fuldokló hangyát szedtem ki a kutyám itatós táljából.


Szerintem minden élőlény megérdemli, hogy éljen. Azért, mert az ember undorodik vagy fél tőle, nem tetszik neki, miért kéne meghalnia? Egy időben én is rettegtem az ízeltlábúaktól, de soha nem jutott eszembe emiatt megölni őket.

2017. okt. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
70%
Aki igazi és száz százalékos állatvédő, az tényleg nem csapja le a szúnyogot meg a legyet.Nem csaphatja le.De vannak csak bizonyos állatokat védők.A kutya-és macskakínzót elítéli, de a rovarokat agyoncsapja.És nem lát ebben semmi furcsát.Szerintem, ha ha úgy gondolja, hogy csak ezeket és ezeket az állatokat kell védeni, csak ezeknek vannak jogaik, akkor ne hívja magát állatvédőnek, hiszen az azt jelenti, hogy minden állatot véd.Akkor mondja meg, hogy ő csak pl. kutyavédő vagy lóvédő.
2017. okt. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

Ha a kutya akaszkodna a karomra hogy kiszívja a vérem azt is megcsapkodnám, vagy ha bánt egy állat nincs jogom tenni vele valamit? A kullancsot is hagyjam bent? Ugyan kit érdekel egy kis Lyme-kór, szegény kicsi kullancs nehogy már ne lakjon jól.

Nagyon egyszerű a filozófiám ,amelyik állat nem néz vacsorának azt megvédem ,a legyet is megpróbálom kiterelni de mikor hajlani 2-kor is még az arcomon próbál rave partyzni holnap meg munka, nálam is van egy határ.

2017. okt. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!