Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Hogyan lehet óceánjáró halászh...

Istenedapénztebirka kérdése:

Hogyan lehet óceánjáró halászhajót vásárolni vagy saját használatra kibérelni? Egy magyar ember számára ez lehetséges legális úton?

Figyelt kérdés
Elsősorban új-zéland partjainál gondoltam, hogy ezt megvalósitsam. Egy kissebb hajóra gondoltam, amit pár emberrel vagy ha kell egyedül is lehet kormányozni.
2018. máj. 29. 05:19
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Ezt a számot kell felhívni: 800 984 1974758 9235710 0114545 90000 87981.


Hivatkozz rám, s akkor a piréz partok mentén is halász6sz.

2018. máj. 29. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az ilyen óceánjáró halászhajót ladiknak, legfeljebb bárkának nevezik. Hasonlót bérelhetsz a Balatonon, óránként párszáz forintért.
2018. máj. 29. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ebben az a humor, hogy te humorosnak tertod?
2018. máj. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem humornak szántam csak nem néztem a kategóriát amikor kiirtam.

Arra lennék kiváncsi hogy van olyan aki az oceánon bérelt már ki ladikot?

2018. máj. 29. 07:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Az óceánon nehéz lenne bármit is kibérelni, max. a parton. :D
2018. máj. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Arrafelé csak a Szingaléz Fosztogató Társaság ad hajót bérbe, de nem halászatra, hanem kalózkodás céljára.

Ehhez egyik szemedet mindenképpen el kell távolítani, továbbá egy faláb beszerzése is indokolt, az elsőben segíthetek, kinyomom, ha szeretnéd.

Halálfejes lobogót is kötelező vinned, az nem jár a hajóhoz, de legénységet könnyen toborozhatsz, akár Európában is, ám sajnos nálunk ez nem ilyen könnyű, bizonyos kerítések miatt, de erre nem térek ki részletesen, mert nem akarok felesleges indulatokat gerjeszteni a nemes vállalkozás taglalása közepette.

Szóval elsősorban azt kell figyelembe venned, hogy a nagy hal mindig megeszi a kis halat és ezt akkor sem árt észben tartani, ha nem is fogsz halászni, mert így kis kalózhajó bérlésére sem biztatlak, hanem arra akarok kilyukadni, hogy legyél inkább nagy kutya, mert az pláne nem ugat hiába.

Ha mindenképpen ragaszkodsz ahhoz, hogy ladikkal járd az óceán széles vizeit, akkor előbb javaslok némi balatoni gyakorlatot, ahol a kalózkodás mesterségéből is ízelítőt vehetsz egyes vendéglátóhelyeken és egye,fene, pecázhatsz is kedvedre, ha az aktuális hatóságnak nevezett halőrtől napijegyet váltasz erre, így nem is lesz illegális a horgászat.

Némi szakismeretet el kell előzetesen sajátítanod, mint csáklyázás, ripityára lövés, kaszabolás, de ezt gyakorolhatod a vizirendőrség okvetetlenkedés folytán, akik gyakran sápot szednek a leendő kalózok balatoni gyakorlatozása közepette, de ez nem riasszon, hanem harsogd velem az indulót:

Húzzátok fel a vitorlát

lobogjon a zászló

bálnák ellen indulunk

nem hallatszik zokszó

bükkfalábam jó kemény

kivetem a hálót

a kalózkodást ismerem

jártam Vendéglátót

2018. máj. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!