Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hozzáértők segítségét kérem....

Hozzáértők segítségét kérem. Jó ez a futópad otthoni használatra? Túl sokat nem szeretnék rá költeni (több száz ezret), ha lehetséges

Figyelt kérdés
[link]

2013. febr. 27. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Sebesség: 1.0 - 12 km/h.


Ezen nem tudnál sprintelni, így meg korlátozott az értelme. Viszont ha kocogni szeretnél, aminek nem sok értelme van, akkor hasonló gépet olcsóbban is vehetsz, használtan.

2013. febr. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát sprintelni nemigen fogok mivel gyengék a térdeim, a gyaloglás és futás között szoktam (gyors gyaloglás), szeretem nagyon csak macerás mindig az edzőterembe járni, jobb lenne itthon... gondoltam
2013. febr. 27. 11:23
 3/7 A kérdező kommentje:
próbáltam használtakat nézni, de nem találtam megfelelőt.
2013. febr. 27. 11:24
 4/7 A kérdező kommentje:
Kicsit most úgy hangzott mintha rá akarnálak Téged beszélni, de nem! :-))
2013. febr. 27. 11:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mire akartál rábeszélni, de nem vagyok az a könnyen befolyásolható alkat.


Végtelen komolysággal ajánlom, hogy ha még tudod is, hogy a térdeid gyengébbek, sérülékenyek, akkor a lassú futást nagyon felejtsd el. Mert miért? Valahogy nem terjedt még el, de gyors futáskor (sprintelésnél) a térd körüli izmok feszesek, és védik a térdet. Lassú futáskor nem! Hosszú időn át kap állandó rázkódást a térdünk, ez a kocogás, nagyon távol áll a természetes, ideális mozgásoktól. Ezt vagy figyelembe veszed, utánaolvasol még, legalább hallottál ilyet is.


A futógép árát lazacra vagy más halra költeném. Jó kaják, omega3-mal, d-vitaminnal és zselatinnal kiegészítve még az ízületeknek is jót fog tenni.

2013. febr. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezeket eddig nem tudtam, csak kigondoltam, hogyhogy gyorsan futok akkor könnyen kiugrik a térdem, és ha lassan sétálok akkor nem. Ezek szerint tévedtem. Látom te tényleg értesz ezekhez a dolgokoz. Akkor most azt kérdezném, hogy mit csináljak szerinted. Fogyni szeretnék 9-10 kg-t kb, és mozogni minden nap mert számítógép előtt ülök egész nap.
2013. febr. 27. 11:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha van egy állapotod, ami miatt nem tudsz gyorsan futni azt én nem bírálhatom fölöl, csak ajánlom hogy a lassú futással ne kocáztass.


Arról pedig bárhol informálódhatsz (ebben tapasztalataim szerint szerencsére megegyezés van), hogy a mozgás a fogyásban alig-alig jut 30% szerephez, persze az egészség hosszú megőrzéséhez szükség van edzésre.


Erősíthetsz otthon, a leghagyományosabb fekvőtámasz-hasprés-törzsemelés-guggolás gyakorlatokkal ingyen átmozgathatod az egész tested - terjed ez (otthon elvégezhető alap erősítő gyakorlatok) egészen a különböző gyógytornákig, amikhez el kell járni edzésre, de megérik. Pilates, Callanetics, harcművészet edzések, Qigong oktatás.. Én nagyon jónak találom ezeket.


A fogyás mégis a táplálkozás függvényében alakul: sok keményítő és növekedési hormont tartalmazó tejtermék fogyasztása idővel elhízáshoz vezet (nem mellesleg betegségek kialakulásához) a zöldségekben gazdag, változatos gyümölcs és húsfogyasztásra épülő táplálkozás ezzel ellenben még betegségek kezelésére is használt terápia, itt keresendő az ember igazi egészsége, és annak megőrzése.

2013. febr. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!