Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Fúrassam ki a kutat?

Fúrassam ki a kutat?

Figyelt kérdés
A szomszédnál nagyon mélyre kellett fúrni a kutat, hogy legyen is benne víz (53430 méterre). Szerintetek nálam is ilyen mélyre kell fúrni? Ha igen, akkor mennyibe fáj az? Fúrassam meg, vagy szerintetek inkább jobb a vezetékes vízről öntözni? Ha megfúratnám a vezetékesről jobban csak innánk, meg mosogatnánk, zuhanyoznánk. A kiskertet fúrt kútról öntöznénk.

2018. jún. 10. 18:47
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Igen? Nyilván nincs jobb dolgom, mint itt poénkodni. Nem voltam szivatós kedvemben, és nem értek a kutakhoz. Ha azt mondják, hogy ennyit vagy annyit kell fúrni akkor annyit fúr. Jóhiszeműen kérdeztem, de rögtön le kell sz.ozni. Egyébként a szomszéd még mindig azt mondja, hogy az ő kútja ilyen mély, és csak ott találtak vizet.
2018. jún. 11. 11:18
 12/24 anonim ***** válasza:
Hát elég kétségbeejtő hogy te ezt komolyan le tudtad írni.Gyakorlatilag hosszú tehervagonnal vagy rengeteg kamionnal kellett volna fúró szárakat odaszállítani. Láttál ilyet? És fúrták hónapokon át?
2018. jún. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Írd már meg,merre laksz!
2018. jún. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Nem, nem láttam még semmilyen kútfúrást. Nyíregyházán lakok.
2018. jún. 11. 14:56
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
A szupermély fúrás a Kola-félszigeten , oroszul Кольская сверхглубокая скважина (СГ-3) a Szovjetunió egy tudományos kutató mélyfúrása volt. Az eredeti terv szerint a mélyfúrással 15 000 m mélységet akartak elérni, ezzel átfúrták volna a földkérget és a földköpenyt határoló Mohorovičić-felületet. A fúrás helyét a Murmanszki területen fekvő Zapoljarnij várostól 10 km-re nyugatra jelölték ki, ugyanis a mérések szerint itt volt a Mohorovičić-felület legkisebb mélységben. A fúrást 1970. május 24-én kezdték meg a Kola-félszigeten először az Uralmas-4E, majd az Uralmas-15000 tipusú fúrótoronnyal. Több fúrolyukat mélyítettek a központi lyuk elágaztatásásval. Az SzG-3 jelű legmélyebb fúrás 1989-ben elérte a 12 261 méter mélységet és 2008-ig is ez volt a legmélyebb fúrólyuk. Jelenleg a leghosszabb fúrólyuk, melyet valaha is mélyítettek, a 12 290 méter mély Maersk BD-04A olajkút Al-Shaheennál Katarban.
2018. jún. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a kérdező rzt jócskán túl fogja szárnyalni. Vslószínű izzó magmét akar kiszivattyúzni. Maradjunk annyiban hogy esetleg 53 métereset furatott.
2018. jún. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is! Észak-alföldi város,120m körüli tengerszint feletti magassággal.

Guglizva az ottani kútfúrók árait(kb 1000~1200/m) nem lehet egy bonyolult,nehéz rétegrendű a talaj.


Én egy ötvenpár méterest fúratnék,az már ivóvíz minőségű.


Locsolni viszont jó hideg,inkább árasztásra,vagy csepegtetésre csinálnám,-az a 17 fok körüli hőmérsékletű víz közvetlen öntözéssel sokkolja a növényeket.

2018. jún. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Csak Február 30.án áshatsz ilyen mély kutat a törvény szerint, sajnos. :(
2019. jan. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Február max 29- s úgy hogy nyugodtan kezdj el ásni a szomszédod biztos nem csap be szerintem is lehet 53 km -re ásni én 47 km-s kutat ástam ezzel nem lehet már hőzöngeni
2019. jan. 17. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Mivel a kérdés még nem dőlt el, de nagyon fontos, (nem véletlenül került a humos kategóriába,) megjegyezném, hogy a kutat nem kell kifúratni. A kút már eleve egy lyuk. Namost, akkor hová is fúrnál? Kifúrnád a lyukat?

-Gyere már Margit! Há, nooormális?

-Pista! Hagyj békét! Én nem akarok belekerülni a gyakoriba!

2019. jan. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!