Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Mit/minek kéne tanulnom, hogy...

Mit/minek kéne tanulnom, hogy annyit tudjak mint Tony Stark?

Figyelt kérdés
Ha rendelkezésemr az a modern techina.

2018. szept. 28. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Fizikát, matematikát, kémiát és biológiát.

Minden mennyisében és minden alágazatában.

2018. szept. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Wadmalac ***** válasza:
31%

Vedd példának Elon Muskot.

Ő a valódi élő Ironman.

2018. szept. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy zseni, akkor esélytelen.


Elon Musk talán nem is zseni, de mivel volt pár jó ötlete, hamar gazdag lett. A pénzét pedig okosan fektette be, és jó vezetőként végigviszi az ötleteit.


Amit te akarsz, arra születni kell. Egy emberként ma már lehetetlen ennyi területben elmélyedni.


Ha csak az én példámat vesszük. Nem vagyok zseni, sem kiemelkedő semmiben, de vannak jó ötleteim. Elhatároztam kb 6-8 éve, hogy szeretnék ember gép hibrideket létrehozni, összekötni az idegeket, az agyat a géppel. Ez kb Elon Musk Neuralink vállalatának célja is. Egyre jöttek a felismerések, hogy ehhez mi is kéne? Elektronika, biológia, neuroanatómia, fizika, programozás, matematika, gépi tanulás...

Elvégeztem egy ilyen szakot, és lett pár év neurobiológiai kutatói tapasztalatom + egy ezzel is foglalkozó vállalatnál fejlesztünk.


Most értem el kb a szakterületemen azt, hogy 1%-ot tudok ebből a speciális témából. Óriási mennyiségű tudás tárul fel az ember előtt, és egyre inkább rájössz, egy emberöltő kevés még a saját speciális területedhez is.


Egy Elon Musk sem tud mindent, hanem sok pénze van, és a pénzéből olyan emberekkel legózza körbe magát akik profik abban a szűk spéci szeletében a tudománynak.


Tehát mi a teendőd? Legyen pár ötleted amiből milliárdos lehetsz :D

Tony is az apjától örökölt....

2018. szept. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Először építs egy boxermotoros vesszőseprőt, ha azzal tudsz fénysebességgel repülni, ledoktoráltatlak! 😃 Tony Stark ipari tanuló lesz melletted...
2018. szept. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Wadmalac ***** válasza:

"Elon Musk talán nem is zseni, de mivel volt pár jó ötlete, hamar gazdag lett. A pénzét pedig okosan fektette be, és jó vezetőként végigviszi az ötleteit."


Lehet, hogy nem tisztán tudományos értelemben vett zseni, de az tény, hogy arra, ha valaki a jó ötleteit ilyen vehemenciával, szervezőkészséggel és gazdasági érzékkel tudja végigvinni, arra a zsenialitásnál jobb kifejezés nincs.

A tudománytörténetnek vannak hasonlóan vehemens szereplői, akiknek eredményei a megszállottságig hajtott idő- és energiabefektetésnek köszönhetőek, nem pedig zseniális alapötletnek.

Edison teljesen hasonló ízig-vérig üzletember kutató volt, egyben marketingszakember és végtelenül sikerorientált, eredményei így is a tudomány zsenijei közé emelik.

2018. okt. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az őszinte válaszokat!
2018. okt. 6. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!